Neler Yeni

windows hafıza sorunu fotolu

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
MotoJet234
cs ve forza 4 inmiş durumda pc de normalde 30 gb boş alan vardı hatta 50 gb vardı 30 a indi kendiliğinden şimdi ise 15 gb inmiş durumda artış gösteren dosta sistemeayrılan klasörü bunu düşürme ihtimali varmı?

Ekler

• Ayarlar 13.06.2023 22_52_14.png
    Ayarlar 13.06.2023 22_52_14.png
    71.5 KB · Hit: 24

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
cs ve forza 4 inmiş durumda pc de normalde 30 gb boş alan vardı hatta 50 gb vardı 30 a indi kendiliğinden şimdi ise 15 gb inmiş durumda artış gösteren dosta sistemeayrılan klasörü bunu düşürme ihtimali varmı?
Tam doğru verileri vermiyor olabilir. Zaten ssd yi bu kadar doldurmak ta normal değil. Eğer bütün oyunlarını sık oynuyorsan yeni bir ssd almanı, veya büyük oyunlar için hdd almanı tavsiye ederim. Kusura bakma, bilgim buna yetiyor. Bu arada ssd nin toplam alanında bir değişiklik oldumu? Şu anda mesela 232 gözüküyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
MotoJet234
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam doğru verileri vermiyor olabilir. Zaten ssd yi bu kadar doldurmak ta normal değil. Eğer bütün oyunlarını sık oynuyorsan yeni bir ssd almanı, veya büyük oyunlar için hdd almanı tavsiye ederim. Kusura bakma, bilgim buna yetiyor. Bu arada ssd nin toplam alanında bir değişiklik oldumu? Şu anda mesela 232 gözüküyor.
pc yi yeniden başlatınca mesela 30 gb boş alan var diyor 1 saat oynayıp çıkınca 15 gb alan var diyor bu süreç döngülü devam ediyor ama 45 gb boş alan vardı kendiliğinden 30 gb a sabitledi

Ashkwer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Hayrunnisa
pc yi yeniden başlatınca mesela 30 gb boş alan var diyor 1 saat oynayıp çıkınca 15 gb alan var diyor bu süreç döngülü devam ediyor ama 45 gb boş alan vardı kendiliğinden 30 gb a sabitledi
Oyunu oynadığın için oyun depolanıyor olabilir belki ama en az 500 GB lık bir ssd almanı tavsiye ederim.

nerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Nerox
Oyunu oynadığın için oyun depolanıyor olabilir belki ama en az 500 GB lık bir ssd almanı tavsiye ederim.
oyun oynarken veriler ram a verilir.

Yüksek boyutlu bir hdd almanızı öneririm.
Ben daha 3 ay önce 1TB harddiski 300tl ye aldım.
Gta, Forza, RDR2 aklıma ne gelirse indirdim.
Rahat edersin

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
MotoJet234
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyun oynarken veriler ram a verilir.

Yüksek boyutlu bir hdd almanızı öneririm.
Ben daha 3 ay önce 1TB harddiski 300tl ye aldım.
Gta, Forza, RDR2 aklıma ne gelirse indirdim.
Rahat edersin
hdd de kasma problemi yaşıyormusun

Ashkwer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Hayrunnisa
Oyun oynadıktan sonra ilerleme hafıza var sonuçta

nerox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Nerox
Oyun oynadıktan sonra ilerleme hafıza var sonuçta
ilerleme dediğin olay bi tanecik log dosyasında tutuluyor. O da 1 mb ı geçmez. Neden mi çünkü sadece oyunda geldiğin aşamalar text belgesi halinde % ile tutuluyor. Örneğin hikayeli bir oyunu yarıda kaydedip çıktığında %20 tamamlandı olarak kaydediliyor. Sadece bu var. Öyle gb kaplayacak bi log dosyası olması muhtemel bile değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kadar sert davranmaya gerek var mıydı ki? Neyse iyi günler :)
sert davranmadım, iyi günler

Top Bottom