Neler Yeni

Windows kurulu HDD'yi windows kurulu başka bir sisteme takabilir miyim?

Agrdjent

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Metehan Uzun
Merhaba arkadaşlar, Donanım Arşivi'nin yeni fp sistemini aldım. Şİmdi bu sisteme eski sistemimde bulunan hdd'yi takmak istiyorum ancak sıfırlamak istemiyorum. İçindeki dosyalarım kalsın istiyorum. Eski sistemimden windows kurulu hdd'yi direkt yeni sisteme takıp sadece depolama olarak kullanabilir miyim? İçinde windows kurulu olması bir sorun teşkil eder mi?

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Yeni aldığın pc nin hdd'sini söküp bunu takarsan Mavi ekran yeme ihtimali yüksek.

2 hdd belleği bir arada kullan.

Agrdjent

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Metehan Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni aldığın pc nin hdd'sini söküp bunu takarsan Mavi ekran yeme ihtimali yüksek.

2 hdd belleği bir arada kullan.
Yok yeni sistemde ssd var, ekstra olsun diye eski hdd'mi takmak istiyorum. Ama işte dediğim gibi hdd'de de windows kurulu, bir sıkıntı yaratır mı onu öğrenmek istiyorum. Direkt sistemde 1 ssd 1 hdd olacak. Ancak ikisinde de windows kurulu olacak, ssd'den kullanacağım windowsu özetle

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Yok yeni sistemde ssd var, ekstra olsun diye eski hdd'mi takmak istiyorum. Ama işte dediğim gibi hdd'de de windows kurulu, bir sıkıntı yaratır mı onu öğrenmek istiyorum. Direkt sistemde 1 ssd 1 hdd olacak. Ancak ikisinde de windows kurulu olacak, ssd'den kullanacağım windowsu özetle
Öyleyse sorun olmaz çalışır. Hayırlı olsun şimdiden.

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Eren Pestil
Öyleyse sorun olmaz çalışır. Hayırlı olsun şimdiden.
Hocam hdd deki windowsu silebiliriz değil mi sorun olmadan. Arkadaşımın elinde windows kurulu hdd var, bilgisayarına takmak istiyor.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Arkadaşımın elinde windows kurulu hdd var, bilgisayarına takmak istiyor.
İki HDD ve ya SSD ve her ikisinde de Windows kurulu, sistem istenilen disk ile açılır ancak bu durum çeşitli tutarsızlıklar, kopyalama hataları, açılış ekranında hata düzeltmeleri hatta mavi ekranlara sebep olabilir... Bu şekilde kullanmanızı tavsiye etmiyorum... En temizi gerekli gördüğünüz dosyaların yedeğini alın ve ek depolama olarak düşündüğünüz HDD yi biçimlendirin..

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Hocam hdd deki windowsu silebiliriz değil mi sorun olmadan. Arkadaşımın elinde windows kurulu hdd var, bilgisayarına takmak istiyor.
Aynen Windows yanında kurtarma bölümü felan olacak. Onlarıda silip birleştirebilirsin.

Ama dikkat etsin yanlışlıkla kendi kullandığı kurtarma bölümünü silmesin. 😂 😂 😂 Pc Kalpten gider

Total Commander isimli bir program var. HDD ni taktıktan sonra taktığın HDD nin içerisindeki bütün istemediğin materyalleri format atmadan silebilirsin işletim sistemi dahil.

Top Bottom