Neler Yeni

Windows Uefi Format Atmaya Çalışırken Tuhaf Hata

erhan321

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
erhan bağdat
Merhaba, ben şuan windows 10 kullanıyorum ve uefi şekilde format atmak istiyorum bunun için de rufus programından usb belleğime windows 10 iso dosyasını attım ve oldu ama benim sorunum biosa girip boot menüsüne gelince iki adet uefi çıkıyor biri uefi 1 partition biri de uefi 2 partition ve bunu geçtik hadi onlardan birine basınca sorunsuzca windows kurulumuna giriyor her şey güzel tamam ama yükleyeceğiniz windows sürümünü seçiniz diye tuhaf bir ekran geliyor karşıma bence normalde böyle olmaması gerekiyordu çünkü cd ile windows kurarken de aynı şeyi söylemişti , normalde böyle bir şey yoktu her şey o bilgisayarcıdan cd aldığımdan beri böyle oldu bilgisayarın fpsi düştü ve bilgisayarımı sanki 0dan almışım gibi windowsu kaldırıp yeniden kurmak istiyorum yeniden bu tarz şeylerle karşılaşmadan secure bootu da kapattım bu arada biostan other os diye bir seçenek vardı secure bootun oralarda windows uefi seçenek olarak yaptım sizce yanlış mı yaptım anlayamadım ama bu windowsumu iz bırakmayacak şekilde kaldırmak istiyorum baştan temiz bir kurulum istiyorum tıpkı bilgisayara hiç bir şey atmadan önce freedos olması gibi şuanki windowsumda performansım düştü arkadaşlar cevabınızı bekliyorum

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hayır iso dosyasıyla sorunum yok , şuanki sorunum neden öyle bir hangi sürüm istiyorsunuz diye bir ekranın çıktığı normalde çıkmamalı ama cd ile yüklerken de aynısı çıktı ne yapmam gerekiyor ?
Dostum çıkması normal değil mi? Herkeste çıkıyor ben pro sürümünü seçip devam ettim.

Hayır iso dosyasıyla sorunum yok , şuanki sorunum neden öyle bir hangi sürüm istiyorsunuz diye bir ekranın çıktığı normalde çıkmamalı ama cd ile yüklerken de aynısı çıktı ne yapmam gerekiyor ?
Bu herkeste çıkan bir ekran,windowsun farklı versiyonları bulunuyor. Home,pro,enterprise vs. Olağan dışı bir şeyi yok ki :/

tab_enter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Tab+Enter
Normal. Hepsinin birlikte olan iso sunu indirmişsin.

erhan321

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
erhan bağdat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun nedir anlayamadım.
Windows kurulum ekranında birden çok sürüm seçeneği çıkması ve windowsu tamamen silmek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu herkeste çıkan bir ekran,windowsun farklı versiyonları bulunuyor. Home,pro,enterprise vs. Olağan dışı bir şeyi yok ki :/
Peki teşşekürler ama ben bilgisayarımı bundan önce eski tarzda formatlamıştım da fps düşmüştü

Son düzenleme:
Windows kurulum ekranında birden çok sürüm seçeneği çıkması ve windowsu tamamen silmek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki teşşekürler ama ben bilgisayarımı bundan önce eski tarzda formatlamıştım da fps düşmüştü
Formatla fps düşüşünün hiç bir şekilde etkisi olamaz dostum. Şöyle düşün,bir çöp kutun var ve tamamı dolmuş. Sen bunu tamamen boşaltıyorsun,daralmanın aksine bir rahatlama olur. Fps konusunda durumu görmeden/yaşamadan ne dersem yalan olur. Her şeye bağlı olabilir. Belki donanımsal,belki yazılımsal. Ama format ile alakalı olmadığından kuşkusuz emin olabilirsin :)

erhan321

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
erhan bağdat
Formatla fps düşüşünün hiç bir şekilde etkisi olamaz dostum. Şöyle düşün,bir çöp kutun var ve tamamı dolmuş. Sen bunu tamamen boşaltıyorsun,daralmanın aksine bir rahatlama olur. Fps konusunda durumu görmeden/yaşamadan ne dersem yalan olur. Her şeye bağlı olabilir. Belki donanımsal,belki yazılımsal. Ama format ile alakalı olmadığından kuşkusuz emin olabilirsin :)
Biraz hortlaticam ama sorunum eski nesil format atmammis cunku uefi sekilde kurdugumda baya bir fps farketti 30 fps en az

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,496
Üyeler
157,242
Son üye
JaeSun
Top Bottom