Neler Yeni

Windows'dan Linux'e Geçmek

Codes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem Eren
Merhaba, Dual Boot konusunu biraz daha açar mısınız? Diskimi 2 ye biçimlendirip birine W10, diğerine de Linux mu kuracağım? Kaynak video var ise çok memnun olurum :)
Dual Boot yapmanız, iki işletim sisteminide yavaşlatmasına neden olabilir (sistem çok iyi değilse), he ben Linux'u çok kullanmak istiyorum diyorsanız. VMWare Workstation kullanarak kendinize sanal bir Linux indirebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ramkafasi
İlgilendiği Kategoriler
GNU/Linux
Ben açıkcası kurcalamayı seviyorum teknik anlamda bir şeyleri. Yazılımla da uğraşmak istiyorum, araştırmak için yabancı kaynak vb. olur her türlü önerinize açığım.
Archman Wiki sayfasına bakmanı öneririm. Yeni başlayan insanlar için adeta bir nimet orası.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dual Boot yapmanız, iki işletim sisteminide yavaşlatmasına neden olabilir (sistem çok iyi değilse), he ben Linux'u çok kullanmak istiyorum diyorsanız. VMWare Workstation kullanarak kendinize sanal bir Linux indirebilirsiniz.
İki işletim sistemi kurmak yavaşlatma yapmaz.

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
Archman Wiki sayfasına bakmanı öneririm. Yeni başlayan insanlar için adeta bir nimet orası.
Sizce o zaman hangi Linux dağıtımını tercih etmeliyim? Bir de ilk kurulumda neler yapmam gerektiğini Archman Wiki sayfasında bulabilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ramkafasi
İlgilendiği Kategoriler
GNU/Linux
Sizce o zaman hangi Linux dağıtımını tercih etmeliyim? Bir de ilk kurulumda neler yapmam gerektiğini Archman Wiki sayfasında bulabilir miyim?
Kurulum işlemi aslında bazı dağıtımların sağladığı kurulum yardımcı programları ile gayet basit bir şekilde halledilebiliyor. Linux Mint dağıtımını kullanacağını farz ediyorum. Kurulum sırasında "Başka bir şey" seçeneğine basın daha sonra diskinizi seçin ve "Dosyalama türü" seçeneğini "EXT4", bağlama noktası seçeneğini "/", biçimlendirilme seçeneğini işaretleyip kuruluma devam edebilirsiniz.

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
Kurulum işlemi aslında bazı dağıtımların sağladığı kurulum yardımcı programları ile gayet basit bir şekilde halledilebiliyor. Linux Mint dağıtımını kullanacağını farz ediyorum. Kurulum sırasında "Başka bir şey" seçeneğine basın daha sonra diskinizi seçin ve "Dosyalama türü" seçeneğini "EXT4", bağlama noktası seçeneğini "/", biçimlendirilme seçeneğini işaretleyip kuruluma devam edebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim ilginiz için, birçok arkadaş da bu başlık sayesinde yardımcı oldu onlara da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Yarın bilgisayardaki önemli dosyaları Cloud a depolayıp sistemi direkt Linux Mint a çevireceğim o zaman. Kurulum sırasında herhangi bir sorun yaşar isem sizi etiketleyebilir miyim tekrar?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Manjaro ne yaptı da seni bu kadar yordu? Farklı dağıtımları tatmak isterim.
Manjaro Arch olduğu için diğer sistemlere göre çökmeye daha müsaitmiş.
Ben hem windows hem Linux kullanıyorum.
Çökmeye tedbir olarak LTS kernele geç dediler. Her kernel değişiminde Grub gidiyor. 3 saat gece gece uğraştım tekrar yüklemek için. Kurulmadı.
Tekrar yükledim. Artık çökmesine ummayacağım. Onun dışında beğendim. Zamanla alışırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ramkafasi
İlgilendiği Kategoriler
GNU/Linux
Çok teşekkür ederim ilginiz için, birçok arkadaş da bu başlık sayesinde yardımcı oldu onlara da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Yarın bilgisayardaki önemli dosyaları Cloud a depolayıp sistemi direkt Linux Mint a çevireceğim o zaman. Kurulum sırasında herhangi bir sorun yaşar isem sizi etiketleyebilir miyim tekrar?
Tabii ki, yardım edebilirim. Bu arada isterseniz kullanımı daha da basitleştirmek adına yakında yakında mart ayı güncellemesi ile sesli asistan özelliği, Arch ve Fedora desteğini getireceğimiz bir özgür yazılım olan Terminalden kurtulun programını deneyebilirsiniz. Kullanımı daha da kolaylaştırabilirsiniz bu sayede.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Manjaro Arch olduğu için diğer sistemlere göre çökmeye daha müsaitmiş.
Ben hem windows hem Linux kullanıyorum.
Çökmeye tedbir olarak LTS kernele geç dediler. Her kernel değişiminde Grub gidiyor. 3 saat gece gece uğraştım tekrar yüklemek için. Kurulmadı.
Tekrar yükledim. Artık çökmesine ummayacağım. Onun dışında beğendim. Zamanla alışırım.

o.O2

png.184609

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,390
Üyeler
151,055
Son üye
tulkthemighty
Top Bottom