Neler Yeni

Windowstan mouse çık gir sesi gelmesi ve anlık donma

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
Asus rog spatha mousem son zamanlarda çık gir yapıyormuş gibi, şöyle anlatabilirim oyun oynuyorum ve ya masaüstündeyim bir anda winedowstan mouse çıkartılma sesi geliyor ve tekrar takılma sesi geliyor. Mousenin kablolarıyla oynadığımda hareket ettirdiğimde olmuyor mouseyi çeviriyorum ters döndürüyorum sağa sola hızlı hareket ettiriyorum olmuyor. Kasaya bağlı kısmını çok hafif oynattım zarar gelmesin diye yine bir şey olmadı. Fakat aşırı nadir zamanlarda çık gir sesi geliyor ve bu aralıkta mousem donuyor yani saniyelik de olsa sinir bozucu şekilde duruyor. Bu neyden kaynaklıdır nasıl çözülebilir? Mouse yazılımı problem çıkartıyor olabilir mi? Eğer çıkartıyorsa tamamen kaldırılamıyor diye biliyorum format atıp kurmamayı deneyebilrim. Kurmamayı düşünmüştüm fakat formattan sonra kulaklığın mikrofonunun sesi kısıktı bu belki yazılımla düzeltilir diye kurmuştum sonradan kaldırdım fakat bilgisayarın içinde hala görev yöneticisinde görüyorum uygulamayı "Armoury Crate" adı. Neyden kaynaklıdır ve nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,735
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Yazılım kaldırılabiliyor. Revo Uninstaller Pro deneme sürümüyle kaldırabilirsin. Sonra tekrar kullan mouseu sorun devam ederse garantiye gönder.

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme**
Bu gün 20 dakika içinde 5 6 kere çıkınca artık yeter dedim ve kurcalamaya başladım aygıt yöneticsinden cihazı devre dışı bıraktığımda tam olarak yaşadığım durum yaşandı mouse sağ sol tıklamadı ama diğer tüm işlevleri sorunsuz yerine getirdi kendiliğinden devre dışı kalma ihtimali var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garantiye göndermek aklımdan geçiyor ama ne zaman garantiye servise başvursam hep daha çok sıkıntı çıktı o yüzdne çekiniyorum uğraşmaktan. 4 ay boyu eski laptopumun değişminin yapılması için uğraşmıştım ve bu yeterince yıprattıktan sonra aradan 1 yıl bile geçmeden mouse için bunu yaşamak istemiyorum :/ yazılımsal gibi durmuyor şu an keşfettiğim şeyle gördüğüm kadarıyla bakalım başka birisinin daha fikri varsa belirtirse daha çok öğrenicez

BrkyyKA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Kaan Adaklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1627290299523.png

12:02 gibi bir zamanken mouse çıkma sesi geldi hemen girip kontrol etmek için burayı aradım buldum yani mouseyi kullanabiliyordum tekrar girene kadar giderek uzamaya başladı tekrar girme sesi gelmesi. Girdiğimde 12:02 idi mouse takılma sesi gelince başka sekmeye geçip gelidm ve 12:04:16 olarak yani şu an ki zamana geldi. Yakalayabilirsem ekran görüntüsünü eklicem

Evet aradan 6dk geçti ve yine yaptı.
1627290696182.png

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,856
Üyeler
152,560
Son üye
Grand Turc