Neler Yeni

Windowsu formatladım ama hala lisanslı

terra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seyit Ocakçı
Lisanslı olmasında sakınca yok ama bu lisansın nerden geldiğini bilmiyorum. Götürdüğümüz bilgisayarcı zamanında oem key kullanmış olabilir bilmiyorum. Yeni bir key almama gerek var mı kullanmam durumunda sıkıntı çıkabilir mi?

elemin

80+
Bende de aynısı olmuştu zamanında oem key almıştım hatta w10 pro keydi , w11 formatı attım pcye lisans devam ediyordu sorun yaşamadım 2 haftadır.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Ertuğrul Bolat
İki türlü windows formatta otomatik etkinleşir.Birincisi dediğiniz gibi oem key varsa diğeri microsoft hesabınıza kayıtlı bir lisans keyiniz varsa bu hesapla oturum açtığınızda windowsda otomatik etkinleşmiş olur.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
732
İsim
Kadir
Lisanslı olmasında sakınca yok ama bu lisansın nerden geldiğini bilmiyorum. Götürdüğümüz bilgisayarcı zamanında oem key kullanmış olabilir bilmiyorum. Yeni bir key almama gerek var mı kullanmam durumunda sıkıntı çıkabilir mi?
anakarta basılmış lisans olabilir ben ankart ve işlemcimi değiştim aynı hardisk aynı bilgiler aynı windows ama lisans gitti

• Beğen
Reaksiyonlar: Qpre

terra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seyit Ocakçı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki türlü windows formatta otomatik etkinleşir.Birincisi dediğiniz gibi oem key varsa diğeri microsoft hesabınıza kayıtlı bir lisans keyiniz varsa bu hesapla oturum açtığınızda windowsda otomatik etkinleşmiş olur.
2. seçeneği bilmiyordum. Muhtemelen 2.si ama o lisansın da nereden geldiğini bilmiyorum.

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Halil
anakart üzerinden lisanslanmıştır.

terra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seyit Ocakçı
anakart üzerinden lisanslanmıştır.
Tamam orada sıkıntı yok ama lisansın nereden geldiğini bilmediğim halde kullanmam bir sıkıntı çıkarabilir mi? Bundan öncesinde forumdaki ücretsiz windows 10 etkinleştirme konusunu okumuştum orada bahsedilen sıkıntılardan olup olmayacağını merak ettim.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Ertuğrul Bolat
2. seçeneği bilmiyordum. Muhtemelen 2.si ama o lisansın da nereden geldiğini bilmiyorum.
Lisanssız kullanmanız bazı windows özelliklerine erişiminizi kısıtlar.Aynı şekilde home sürümü kullanıyorsanız pro sürümdeki gelişmiş özellikleri kullanamazsınız.Lisanslı kullanmanız size sıkıntı yapmaz ancak kms gibi crack yöntemlerini kullanarak lisanslama yapsaydınız sıkıntı yaratabilirdi.

terra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seyit Ocakçı
Lisanssız kullanmanız bazı windows özelliklerine erişiminizi kısıtlar.Aynı şekilde home sürümü kullanıyorsanız pro sürümdeki gelişmiş özellikleri kullanamazsınız.Lisanslı kullanmanız size sıkıntı yapmaz ancak kms gibi crack yöntemlerini kullanarak lisanslama yapsaydınız sıkıntı yaratabilirdi.
İşte öyle bir lisanslama olup olmadığını bilmiyorum. Formatladığım halde lisanslı olması crack olmadığını gösterir mi?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Ertuğrul Bolat
İşte öyle bir lisanslama olup olmadığını bilmiyorum. Formatladığım halde lisanslı olması crack olmadığını gösterir mi?
Şayet anakartınıza kms kullanılarak oem key yazılmışsa yapacak şey yeni lisans alıp girmek olacaktır.Ama kms key yazıldığını maalesef öğrenme yolu yok.Zaten sorunda çıkarmaz.En kötü etkinleştirme iptal olur o zamanda yeni windows key alıp etkinleştirme yapıp yolunuza devam edersiniz.

terra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seyit Ocakçı
Şayet anakartınıza kms kullanılarak oem key yazılmışsa yapacak şey yeni lisans alıp girmek olacaktır.Ama kms key yazıldığını maalesef öğrenme yolu yok.Zaten sorunda çıkarmaz.En kötü etkinleştirme iptal olur o zamanda yeni windows key alıp etkinleştirme yapıp yolunuza devam edersiniz.
Tamamdır teşekkür ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,840
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom