Neler Yeni

Windows'u Kod ile ektinleştirmek sakıncalımı?

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Emir
Antivirüsler kötü amaçlı kodları bulabilir mi? Windows etkinleştirme kodu dahi.ö
Rkill sana raporlar sanıyorum.
Zaten çoğu istihbarat paylaşıyor microsoft ile.
Konuyu biraz araştırabilirim.
Sonuçta bir sunucuya bağlı yürütüyorsunuz.
Botnet için kullanıldığına dair bilgiler var.
Dilerseniz glasswire, Simplefirewall, Portmaster veya Wireshark ile takip edin. Uğraşmaya gerek var mı?
Format atın. Kms temizleme yönergelerini inceleyin.
Sonra diğer tercihinizi denersiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Dogancan
Rkill sana raporlar sanıyorum.
Zaten çoğu istihbarat paylaşıyor microsoft ile.
Konuyu biraz araştırabilirim.
Sonuçta bir sunucuya bağlı yürütüyorsunuz.
Botnet için kullanıldığına dair bilgiler var.
Dilerseniz glasswire, Simplefirewall, Portmaster veya Wireshark ile takip edin. Uğraşmaya gerek var mı?
Format atın. Kms temizleme yönergelerini inceleyin.
Sonra diğer tercihinizi denersiniz.
Kms microsoftun yaptığı anahtar yönetim sistemi windows içinde varsayılan geliyor ve o kodlar başka servere bağlantı için o serverde yasal değil hiç bir şekilde dosya paylaşımı yok.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Emir
Kms microsoftun yaptığı anahtar yönetim sistemi windows içinde varsayılan geliyor ve o kodlar başka servere bağlantı için o serverde yasal değil hiç bir şekilde dosya paylaşımı yok.
Biliyorum. Dosya paylaşımı değil iletişim kuruyor. Masum değil diye biliyorum.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Mehmet Aslan
Burada gördüm Terminali açıp 3 tane kod yazdım enterledim. Hata falan verdi olmadı ama araştırdığıma göre KMS sunucularına bağlanıyormuş. Hemen kaldırdım tekrardan. Şuan avg ile derin taramayı açtım.. Bitince Malywarytes ile derin taramayı açıp yine deniycem.. Format atmama gerek var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Ben Dijital key satın alıp direkt etkinleştiriliyorum. Nasıl aynı oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@cancelenter Abicim al bir dijital key kafan rahat olsun. Canını sıkmaya değmez

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Dogancan
Ben Dijital key satın alıp direkt etkinleştiriliyorum. Nasıl aynı oluyor?

@cancelenter Abicim al bir dijital key kafan rahat olsun. Canını sıkmaya değmez
https://massgrave.dev/hwid

Bunun bahsettiği yazılım farklı.
Bunlar virüslü:
Lv2FYbw.png

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Mehmet Aslan
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
Ahmet Melih Alemdar

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Emir
Cmd üzerinden 180 gün Yasal diyenler var.
Peki ya o Server masum işler için değilde başka işlerde kullanıldıysa...

Başka bir alıntı daha bırakayım yapay zeka cevabı bu.

KMS ana bilgisayar sunucusunu tanımadığınız bir durumda Windows ve Office programlarını KMS etkinleştirme işlemi aracılığıyla etkinleştirmek genellikle güvenli değildir. İşte nedeni:

1. Tehlike Riski: Windows ve Office programlarını bilinmeyen bir KMS ana sunucu üzerinden etkinleştirdiğinizde, cihazınızın güvenliğinin ihlal edilmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ana sunucu potansiyel olarak kötü amaçlı olabilir ve cihazınızda yetkisiz etkinlikler gerçekleştirebilir.
  2. Lisansların Meşruiyeti: Bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusunun kullanılması, kullanılan lisansların meşruluğu konusunda endişelere yol açar. Yazılımı yasal yollardan edindiğinizden ve aktivasyon için geçerli lisanslara sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.
  3. Yetkisiz Etkinleştirme: Yazılımın bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusu aracılığıyla etkinleştirilmesi, yetkisiz yöntemlerin veya araçların kullanılmasını gerektirebilir. Bu, Microsoft tarafından belirlenen hizmet şartlarını ihlal edebilir ve korsanlık veya yasa dışı faaliyet olarak değerlendirilebilir.
  4. Kontrol ve Destek Eksikliği: Bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusu kullanırken, sunucunun işlemleri veya güvenilirliği üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Bu, Windows ve Office programlarınızın etkinleştirilmesi, güncelleştirilmesi ve desteklenmesiyle ilgili sorunlara yol açabilir.
Yazılım aktivasyonunuzun güvenliğini ve meşruiyetini sağlamak için resmi kanalları kullanmanız ve güvenilir kaynaklardan lisans almanız önerilir. Bu size gerekli desteği sağlayacak ve yazılımınızın güvenli ve yasal bir şekilde etkinleştirilmesini sağlayacaktır.
Umarım yeterli bilgiyi verebilmiştir.

Çok basit bir örnek vereyim çocuk istismarcısı ile aynı ağ üzerinde faaliyet gösterdiğinizi ve programların sizi takibe aldığını düşünün.

Önce güvenlik. 🤝

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
pardon hocam ben yazılımla etkinleştirmeye çalışmış sandım kusura bakmayın :)
etkinlestirmeyi yaptık bir kere :D simdi yeni anahtar alamam şuan farklı farklı antivürsler ile tarıyorum..

Cmd üzerinden 180 gün Yasal diyenler var.
Peki ya o Server masum işler için değilde başka işlerde kullanıldıysa...

Başka bir alıntı daha bırakayım yapay zeka cevabı bu.

KMS ana bilgisayar sunucusunu tanımadığınız bir durumda Windows ve Office programlarını KMS etkinleştirme işlemi aracılığıyla etkinleştirmek genellikle güvenli değildir. İşte nedeni:

1. Tehlike Riski: Windows ve Office programlarını bilinmeyen bir KMS ana sunucu üzerinden etkinleştirdiğinizde, cihazınızın güvenliğinin ihlal edilmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ana sunucu potansiyel olarak kötü amaçlı olabilir ve cihazınızda yetkisiz etkinlikler gerçekleştirebilir.
  2. Lisansların Meşruiyeti: Bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusunun kullanılması, kullanılan lisansların meşruluğu konusunda endişelere yol açar. Yazılımı yasal yollardan edindiğinizden ve aktivasyon için geçerli lisanslara sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.
  3. Yetkisiz Etkinleştirme: Yazılımın bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusu aracılığıyla etkinleştirilmesi, yetkisiz yöntemlerin veya araçların kullanılmasını gerektirebilir. Bu, Microsoft tarafından belirlenen hizmet şartlarını ihlal edebilir ve korsanlık veya yasa dışı faaliyet olarak değerlendirilebilir.
  4. Kontrol ve Destek Eksikliği: Bilinmeyen bir KMS ana bilgisayar sunucusu kullanırken, sunucunun işlemleri veya güvenilirliği üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Bu, Windows ve Office programlarınızın etkinleştirilmesi, güncelleştirilmesi ve desteklenmesiyle ilgili sorunlara yol açabilir.
Yazılım aktivasyonunuzun güvenliğini ve meşruiyetini sağlamak için resmi kanalları kullanmanız ve güvenilir kaynaklardan lisans almanız önerilir. Bu size gerekli desteği sağlayacak ve yazılımınızın güvenli ve yasal bir şekilde etkinleştirilmesini sağlayacaktır.
Umarım yeterli bilgiyi verebilmiştir.
haha kafamda iyice soru işaretler? :d ozaman ben bu laptopu direk satayım :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
Ahmet Melih Alemdar
etkinlestirmeyi yaptık bir kere :D simdi yeni anahtar alamam şuan farklı farklı antivürsler ile tarıyorum..

haha kafamda iyice soru işaretler? :d ozaman ben bu laptopu direk satayım :D
At temiz bir format en fazla ne kadar zamanını alır.

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
Top Bottom