Neler Yeni

Witcher 3 grafik kalitesi çok kötü

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan
Arkadaşlar default ayarlarda görüntü neden bu kadar berbat, keskinlik mi desem ne desem bilemedim aşırı göz yoruyor, videoda pek belli olmuyor ama Geralt'ın üzerinde ki keskinliği fark etmişsinizdir, çimlerde vs. aşırı var o olay, grafik ayarlarını videoda gösteriyorum, kenar yumuşatmayı FSR veya TAA'ya alınca biraz düzeliyor ama bu sefer de kalite düşüyor, ne yapmam lazım? (AMD görüntü keskinleştirme vs. kapalı)

Scheriff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Berkay Sucu
Arkadaşlar default ayarlarda görüntü neden bu kadar berbat, keskinlik mi desem ne desem bilemedim aşırı göz yoruyor, videoda pek belli olmuyor ama Geralt'ın üzerinde ki keskinliği fark etmişsinizdir, çimlerde vs. aşırı var o olay, grafik ayarlarını videoda gösteriyorum, kenar yumuşatmayı FSR veya TAA'ya alınca biraz düzeliyor ama bu sefer de kalite düşüyor, ne yapmam lazım? (AMD görüntü keskinleştirme vs. kapalı)

Kenar yumuşatmayı aç, Nvidia kullanıyorsan Control panelinde ayarları Default'A çek. İlk defa böyle bir şeyi görüyorum, oyunu lowda oynarken bile bu kadar çizik çizik olmuyor.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kenar yumuşatmayı aç, Nvidia kullanıyorsan Control panelinde ayarları Default'A çek. İlk defa böyle bir şeyi görüyorum, oyunu lowda oynarken bile bu kadar çizik çizik olmuyor.
hocam kapalı zaten videoda da gösteriyorum valla dosyaları doğruladım düzelmedi şimdi de silip yeniden yüklüyorum, çözüm olacağını sanmıyorum ama başka yapacak bir şey kalmadı :/

yaqix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yağız
İlgilendiği Kategoriler
oyun,anime
ben de ilk defa gördüm en düşük ayarlarda bile daha iyi görüntü veriyordu 🤔

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan
ben de ilk defa gördüm en düşük ayarlarda bile daha iyi görüntü veriyordu 🤔
video da çok daha kötü çıkmış hocam, normalde grafiğin çok kaliteli olduğunu görebiliyorum ama çok çizik, keskin grafikler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

telefon ile çektiğim görüntü;

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
Ahmet Aydın
hocam kapalı zaten videoda da gösteriyorum valla dosyaları doğruladım düzelmedi şimdi de silip yeniden yüklüyorum, çözüm olacağını sanmıyorum ama başka yapacak bir şey kalmadı :/
Adam sana aç diyor sen kapalı zaten diyorsun :D. Açık olması lazım işte. Kenar yumuşatma açık olmazsa her şey öyle keskin olur. Ayrıca nvidia denetim masasında görüntü ayarını performansa alma. Dengeli ya da kaliteye al.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan
Adam sana aç diyor sen kapalı zaten diyorsun :D. Açık olması lazım işte. Kenar yumuşatma açık olmazsa her şey öyle keskin olur.
mesajını düzenlemiş, atlıyorsunuz hemen :D dediğim gibi açık olunca kalite olarak çok düşüyor. AMD diyorum FSR diyorum Nvidia diyorsunuz buna ne demeli ? :D

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
Ahmet Aydın
mesajını düzenlemiş, atlıyorsunuz hemen :D dediğim gibi açık olunca kalite olarak çok düşüyor. AMD diyorum FSR diyorum Nvidia diyorsunuz buna ne demeli ? :D
Amd ayarlarında da benzer ayarlar var. Ordan da ayarları performans odaklı yapmışsın. O yüzden yüksek fps alman için kaliten çok düşüyor. Kalite odaklı ayarlar yap.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bilgisayardan belgelerime girin, Witcher 3 dosyasının içindeki gamesaves dosyasının bir yere yedeğini alın. Daha sonra oyun açıkken belgelerimdeki Witcher 3 klasörünü tamamen silin. Oyunu kapatın. Tekrar açın, Red Launcher gelsin. Tüm ayarlar sıfırlanacaktır. DX 12 kesinlikle seçmeyin. DX 11 seçin. Oyna'ya basmadan evvel yedeğini aldığınız gamasaves dosyasını tekrar Witcher 3 klasörüne atın. Oyuna girin. Grafiklere girin. Ultra hazır ayarları seçin, Ultra+ seçmeyin. Kenar yumuşatmadan TAAU'yu seçin. FSR önermiyorum, karıncalanma yapıyor. Keskinleştirme düşük olsun. Ekran Alanı Ortam Karartması HBAO+ olsun, Ekran Alanı Yansımalarını kapatın. Hareket ederken bulanıklaştırma ve alan derinliğini kapatın, diğerleri açık olsun. Gama kalibrasyonunu da yapın. Ekran ayarlarından Tam Ekran ve 144 Hz seçmeyi de -144 Hz monitörünüz olduğunu varsayıyorum- unutmayın. Sonuçları beni alıntılayıp yazın.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
murat cihan
Bilgisayardan belgelerime girin, Witcher 3 dosyasının içindeki gamesaves dosyasının bir yere yedeğini alın. Daha sonra oyun açıkken belgelerimdeki Witcher 3 klasörünü tamamem silin. Oyunu kapatın. Tekrar açın, Red Launcher gelsin. Tüm ayarlar sıfırlanacaktır. DX 12 kesinlikle seçmeyin. DX 11 seçin. Oyna'ya basmadan evvel yedeğini aldığınız gamasaves dosyasını tekrar Witcher 3 klasörüne atın. Oyuna girin. Grafiklere girin. Ultra hazır ayarları seçin, Ultra+ seçmeyin. Kenar yumuşatmadan TAAU'yu seçin. Keskinleştirme düşük olsun. Ekran Alanı Ortam Karartması HBAO+ olsun, Ekran Alanı Yansımalarını kapatın. Hareket ederken bulanıklaştırma ve alan derinliğini kapatın, diğerleri açık olsun. Gama kalibrasyonunu da yapın. Ekran ayarlarından Tam Ekran ve 144 Hz seçmeyi de -144 Hz monitörünüz olduğunu varsayıyorum- unutmayın. Sonuçları beni alıntılayıp yazın.
Hocam sildim oyunu siz yazmadan önce, yeniden yüklüyorum şimdi, oyunu ilk kez açarken DX 11 olarak mı açayım ? Daha önce denemiştim DX 11'de 3-5 saniyede bir drop giriyordu.
Bir de belgelerde ki Witcher 3 klasörü duruyor halen save yedeğini alıp onu da siliyorum o zaman.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hocam sildim oyunu siz yazmadan önce, yeniden yüklüyorum şimdi
İnternet hızınız yüksek sanırım. :D

Bu gibi durumlarda silmek yerine Steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrularsanız daha iyi olur, aynı şeye denk geliyor zaten. Daha hızlı oluyor bir de. Sizin durumda ise oyun dosyalarıyla hiçbir alaka olmadığı için silip silmemeniz bir şey değiştirmez. Belgeleri silip ayarları sıfırlasanız kâfi idi, her neyse. Önemli değil.

oyunu ilk kez açarken DX 11 olarak mı açayım ?
Evet.

Daha önce denemiştim DX 11'de 3-5 saniyede bir drop giriyordu.
Eskiden öyleydi, ilk sürümlerde. 4.03 ile beraber fixlediler. Bende en ufak bir sorun yok şu an. DX 12 maalesef oldukça işlevsiz bu oyunda. FPS'yi de yerin dibine sokuyor. DX 11 ile arasında hemen hemen 30 FPS oynuyor. Anca RTX serisi kartlarınız varsa DLSS 3 kullanmak için mantıklı. Onun haricinde DX 11 oynayın kesinlikle. Modlama yapıyorsanız -ki kesinlikle öneririm- DX 11 daha optimize ayrıca.

Bir de belgelerde ki Witcher 3 klasörü duruyor halen save yedeğini alıp onu da siliyorum o zaman.
Doğrudur.

Top Bottom