Neler Yeni

Xeon 3450 ile GTX 750 darboğaz yaparmı

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
DDR 3 gigabyte h55ms2 anakartım var max 8 gb ram destekliyor bi slotum bozuk zaten işlemci evet çok ısınıyor ama 75 80 derece oluyor işlemcim yük altında frekans filan kısmıyor bence sıcaklıktan değil eski ekran kartımdada bu derecelerdeydi 95 flan görüyordu hatta sıkıntı yoktu
mhz sabitlediyseniz kısmaz fakat sıcakta çalışması sağlıklı değil. Bir de artık oyunlar 16gb ram istiyor, drop yemeniz o yüzden çok olası.
Eskiden fortnite ı 4gb ram ile oynuyordum zaman geçtikçe 8 bile yetmemeye başladı, aynı oyun fakat insanları pc yükseltmeye itiyorlar diye düşünüyorum.
işlemcinizi 3450 yapıp deneyebilirsiniz fakat çözülmezse anakartınızı satıp 16 destekleyen bir anakart almanız şart olur hocam, ssd yoksa o yüzden de olabilir.
bir de soğutucu alın m200 falan çok pahalı olmaması lazım

• Beğen
Reaksiyonlar: invy

invy

80+ Bronze
mhz sabitlediyseniz kısmaz fakat sıcakta çalışması sağlıklı değil. Bir de artık oyunlar 16gb ram istiyor, drop yemeniz o yüzden çok olası.
Eskiden fortnite ı 4gb ram ile oynuyordum zaman geçtikçe 8 bile yetmemeye başladı, aynı oyun fakat insanları pc yükseltmeye itiyorlar diye düşünüyorum.
işlemcinizi 3450 yapıp deneyebilirsiniz fakat çözülmezse anakartınızı satıp 16 destekleyen bir anakart almanız şart olur hocam, ssd yoksa o yüzden de olabilir.
SSD var eski ekran kartımla fortnite ı 4 gb ram ile oynuyordum çok drop vardı 8 e çektim düzeldi 50 fps stabil oynayabiliyodum msi afterburner değerleri zaten darboğaz oldugunu göstermiyormu bariz belli orda işlemci serinkende aynı durum çünkü mesela şuan forza da 100 fps oynayabiliyorum işlemci 95 derece flan tabii ama ekran kartı sinematiklerde flan bi anda %1 e düşüp geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam driverleri çok sil yükle yapmıştım ddu ile kaldırdımda c diskinde birikmiş bunla alakası olabilirmi

Ekler

• driver.PNG
    driver.PNG
    40.8 KB · Hit: 16
Son düzenleme:

L1XUEW3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emir Özdemir
Instagram
emir.ozdmr55
işlemci termal macunu yerine xeon 3450 almak daha mantıklıma geliyor hem 8 çekirdekli benim sorunum bu online oyunlarda valo olsun lol olsun fortnite olsun diyer arkadaşlarda darboğaz var dedi zaten ben tek kanal ram kullanıyorum işlemci serinken bile darboğaz devam ediyor
Bir kere geç en iyisine geç anakartın hangi sokete en iyi işlemciyi al ve kullan.

Top Bottom