Neler Yeni

Xeon E5 2678 V3 2020 Yılında Alınır Mı ?

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
Dostlar merhabalar ben şuan çalışmaktayım ve ilerde bilgisayar toplamayı planlamaktayım açıkçası baya karamsarlık içindeyim. Almayı planladığım işlemci başlıkta da gördüğünüz gibi Xeon E5 2678 veyahut daha üst modeli. Açıkçası gtx 1070 ve daha üst modeller ile güzel sonuçlar elde etmeyi başardı baktığım işlemci. Tabi ki baz alınan işlemcilerin fiyatına bakarsak öyle bir fiyat vermem mümkün değil, açıkçası toplayacağım sistemde 16gb ram, E5 2678 V3 veyahut üstü ve rx 580 veya 590 biraz indirimi yakalarsam 1660 en üst düzeyim olur. Böyle ekran kartlarının yanına böyle bir işlemci sizce uygun mudur ? Benim gözümde valla alınabilecek fiyat için en iyi işlemci bu. Bu konuda ciddi anlamla bilgili arkadaşlar geri dönüş sağlarlarsa çok mutlu olurum :)

omer08can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer Can
Kullanım yeri: Server
TDP: Aşırı fazla
GHz: Çok az
Güncel değil
Zaten ilk madde sana alamayacağını anlatıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yerine bir Ryzen alınabilir

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel değil

Dostum illa ki server için baz alınarak yapılan bir işlemci değil açıkçası olsa dahi gücü yüksek GHz dediğin gülünecek şey gözünü seveyim xeon işlemcilerden bahsediyoruz 3.5GHz sabitlerim uygun görmez isem yükseltirim

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

omer08can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer Can
Özel olarak uğraşabilirsen onunla alabilirsin ama turbo 3.1

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
Güncel değil

Üstat biraz kaba kalınabilir lakin işlemciler biraz pahalıya kalıyor biraz altını çize çize alttan vura vura o bütçede demeye çalıştım zaten ryzen almak istesem o fiyata zor oyunlarda rahat etmek isteyen birisi olarak R5 1600 bile 800TL almak istediğin işlemci 600TL indirim ile 500TLye alınabilir bir işlemci ki emin ol performansta R5 1600ü geçer ki 9900Kya kafa tutan bir işlemciden bahsediyorum

Özel olarak uğraşabilirsen onunla alabilirsin ama turbo 3.1
şimdilik güçlü değil ama çift fanlı normal soğutucu kenara para koyduktan sonra sıvı soğutucuya geçeceğim açıkçası

omer08can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer Can
Benim zamanım var uğraşırım diyorsan alabilirsin

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
Benim zamanım var uğraşırım diyorsan alabilirsin
Zamanla pek alakalı olunabilecek bir şey mi emin değilim. İş konusunda GHz önemli ama oyunlarda turbo ile 3.1 uzun süre beni idare eder. Düzgün soğutma işlemi sağlanan bir kasa tercihi ile on numara beş yıldız olarak düşünüyorum, da bakalım

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,727
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
sgh.PNG

çoklu çekirdekte oldukça iyi denebilir ama normal kullanım için değil bence yani zaten ucuza bulunuyor diye biliyorum ama 6/12 bir işlemci de alabilirsin ya da 4/8 ve özellikle Xeonların OC potansiyeli çok iyi.

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
Alıntıyı görüntüle
çoklu çekirdekte oldukça iyi denebilir ama normal kullanım için değil bence yani zaten ucuza bulunuyor diye biliyorum ama 6/12 bir işlemci de alabilirsin ya da 4/8 ve özellikle Xeonların OC potansiyeli çok iyi.
Çok haklısın üstat kafaya yatmasını sağlayan en büyük şey de ucuzluk ve performansı. Ama ben daha çok normal kullanım için tercih etmeyi veyahut oyun için tercih etmeyi planlıyorum. O yüzden belki biraz daha üstünü tercih edebilirim diye düşünüyorum anakartları da ucuz ama ddr3 bazında ucuz kalıyor ddr4e çıktığımız zaman 600TL+ buluyor

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,727
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Çok haklısın üstat kafaya yatmasını sağlayan en büyük şey de ucuzluk ve performansı. Ama ben daha çok normal kullanım için tercih etmeyi veyahut oyun için tercih etmeyi planlıyorum. O yüzden belki biraz daha üstünü tercih edebilirim diye düşünüyorum anakartları da ucuz ama ddr3 bazında ucuz kalıyor ddr4e çıktığımız zaman 600TL+ buluyor
Tekli çekirdekte çok iyi değil ama o yüzden oyun konusunda sorun olabilir.

Yasarrrp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yaşar D. Yıldırgan
Tekli çekirdekte çok iyi değil ama o yüzden oyun konusunda sorun olabilir.
Tercih edeceğim ekran kartı sayesinde o sorunu çözerim diye düşünüyorum rx 580, 1660 bu işlemci için biçilmiş kaptan gibi duruyor çünkü daha üstüne çıktıkça ekran kartının kullanımı azalmakta.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,727
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Tercih edeceğim ekran kartı sayesinde o sorunu çözerim diye düşünüyorum rx 580, 1660 bu işlemci için biçilmiş kaptan gibi duruyor çünkü daha üstüne çıktıkça ekran kartının kullanımı azalmakta.
1650 super alabilirsin.

Top Bottom