Neler Yeni

XFX RX 6800 SWFT Güncel BIOS

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,391
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ekran kartlarının BIOS'ları anakartlardaki gibi devamlı yenilenmiyor. Sorun yoksa güncellemeye pek gerek yok.

Tarık_

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartlarının BIOS'ları anakartlardaki gibi devamlı yenilenmiyor. Sorun yoksa güncellemeye pek gerek yok.
sorun var ve kaynağını bulmaya çalışıyorum, psu veya gpu büyük ihtimalle
sürekli güncelleme niyetinde değilim, sorunum çözülse yeterli

benim bios sürümümü internete yazınca rx6900xt çıktı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin

Tarık_

80+
Direkt GPU-Z'nin ekran görüntüsünü atabilir misin? Benim attığım yanlış duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan sendeki olan bu olması lazım. https://www.techpowerup.com/vgabios/246340/246340
benim de anlamadığım bir şekilde burdaki bios farklı, ben radeon software dekini yazmıştım ilk mesajımda

Direkt GPU-Z'nin ekran görüntüsünü atabilir misin? Benim attığım yanlış duruyor.

Şuan sendeki olan bu olması lazım. https://www.techpowerup.com/vgabios/246340/246340

Sorunun tam olarak nedir hocam acaba?
sorun biraz uzun ama özet geçecek olursam bazen görüntü gidiyor ve res atmam gerekiyor

bayağı bi kısalttım :d

Ekler

• gpuz.png
    gpuz.png
    50.9 KB · Hit: 29

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin
benim de anlamadığım bir şekilde burdaki bios farklı, ben radeon software dekini yazmıştım ilk mesajımda

sorun biraz uzun ama özet geçecek olursam bazen görüntü gidiyor ve res atmam gerekiyor

bayağı bi kısalttım :d
Bir tane BIOS bulabildim o da az önce gönderdiğim şuanda kurulu olan hocam. Kendi sitesine de bakayım dedim ama Downloads kısmı boş duruyor. Bir de ekran kartının üstünde Switch olacak onu değiştir bakalım bir de.

Sorun önceki konunda anlattığınsa OCCT adlı programı indirip Stability test sekmesinden ekran kartını Power testine sokar mısın? 10-15 dakika yapman yeterlidir. Bak bakalım siyah ekran, resetleme vb. bir şey olacak mı?

Tarık_

80+
Bir tane BIOS bulabildim o da az önce gönderdiğim şuanda kurulu olan hocam. Kendi sitesine de bakayım dedim ama Downloads kısmı boş duruyor. Bir de ekran kartının üstünde Switch olacak onu değiştir bakalım bir de.

Sorun önceki konunda anlattığınsa OCCT adlı programı indirip Stability test sekmesinden ekran kartını Power testine sokar mısın? 10-15 dakika yapman yeterlidir. Bak bakalım siyah ekran, resetleme vb. bir şey olacak mı?
switch 2 türlü de denedim, değişen bir durum olmuyor maalesef.

occt ile denemiştim orada sorun çıkmıyordu, o konudan sonra ben servise yolladım kartı ve sorun bulamayıp geri yolladılar
ben de şu an akım korumalı priz ile kullanıyorum. Tahminim: önceki olan sorundaki gibi gpu arıza yapmıyor çünkü akım korumalı priz var, onun için psu kaynaklı olduğunu düşünüyorum

3d mark ile fire strike extreme test başlatınca ortalarına doğru aynı bahsettiğim gibi görüntü gidiyor

ne alt+f4 ne esc işlemiyor, sadece pc yi tuşundan kapayıp açmak zorunda kalıyorum

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,391
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

occt ile denemiştim orada sorun çıkmıyordu, o konudan sonra ben servise yolladım kartı ve sorun bulamayıp geri yolladılar
ben de şu an akım korumalı priz ile kullanıyorum. Tahminim: önceki olan sorundaki gibi gpu arıza yapmıyor çünkü akım korumalı priz var, onun için psu kaynaklı olduğunu düşünüyorum

3d mark ile fire strike extreme test başlatınca ortalarına doğru aynı bahsettiğim gibi görüntü gidiyor

ne alt+f4 ne esc işlemiyor, sadece pc yi tuşundan kapayıp açmak zorunda kalıyorum
2. de değişmiyorsa BIOS ile alakası yoktur onun.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin

Sorun yazılımsal olmayabilir. FurMark testi yap bir de.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,128
İsim
Emre Zengin
hocam furmark da yapmıştım zamanında farklı bir durum yok
Kasayı direkt prize tak bakalım. Ondan sonra FurMark testini çalıştır bakalım aynı sorun olacak mı?

Top Bottom