Neler Yeni

Xiaomi Redmi Note 8 Ekranda Ölü Piksel Mi Var?

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
Arkadaşlar Xiaomi Redmi Note 8 cihazımda hayalet ekran oluştuğu için servise göndermiştim, birkaç gün önce telefon servisten geldi. Cihazda siyah renkteyken birkaç tane nokta kadar beyaz piksel olduğunu gördüm. Fotoğraf atamıyorum çünkü gözükmüyor.. Sizce bu ölü piksel midir?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Konuya inşallah SS at diyenler gelmez. Muhtemelen ölü piksel kardeşim. Başka telefondan ekranı çekip atabilir misin ?

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuya inşallah SS at diyenler gelmez. Muhtemelen ölü piksel kardeşim. Başka telefondan ekranı çekip atabilir misin ?
Sanırım ölü piksel. :(
Ekran parladığından dolayı gözükmüyor ama elimden geldiğince düzgün çekip konuya ekleyeceğim.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sanırım ölü piksel. :(
Ekran parladığından dolayı gözükmüyor ama elimden geldiğince düzgün çekip konuya ekleyeceğim.
Ölü piksel test eden programlar var. Dead Pixel Test indirip test edebilirsin emin olmak için.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İndirdim, siyah renkte beyaz noktalar gözüküyor. ☹️
O zaman ölü piksel. Garanti devam ediyorsa tekrar servise gönder bence. Adamlara bak telefonu bozup gönderiyorlar.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
O zaman ölü piksel. Garanti devam ediyorsa tekrar servise gönder bence. Adamlara bak telefonu bozup gönderiyorlar.
Şimdi tekrar baktım, dikkatli bakınca 1-2 renkte daha gözüküyor. Tekrar gönderip telefonu beklemek istemiyorum, zaten çok fazla belli olmuyor ama siyah renklerde dikkatli bakınca belli oluyor.. Telefonu böyle kullanırım ya da satarsam alan kişi isterse garantiye gönderir.
Cevap verdiğin için teşekkürler. 🙂

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Şimdi tekrar baktım, dikkatli bakınca 1-2 renkte daha gözüküyor. Tekrar gönderip telefonu beklemek istemiyorum, zaten çok fazla belli olmuyor ama siyah renklerde dikkatli bakınca belli oluyor.. Telefonu böyle kullanırım ya da satarsam alan kişi isterse garantiye gönderir.
Cevap verdiğin için teşekkürler. 🙂
Zamanla artar ölü piksel bilgin olsun hocam. Rica ederim.

AdnanKe

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,140
İsim
Adnan Eren
Olabillir Başka Telefondan atabilir misin fotograf

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan
xiomilerde neden hep ghost screen oluyor arkadaşımda note 7 var onda da ghost screen var

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Ensar
xiomilerde neden hep ghost screen oluyor arkadaşımda note 7 var onda da ghost screen var
Redmi serisi telefonlar giriş ve orta segment olduğu için ekran paneli vs. ucuz ve kalitesiz tutuluyor, (Telefonun fiyatını uygun tutmak için..) bu yüzden hayalet ekran, ölü piksel tarzı sorunlarla daha sık karşılaşılıyor.
Bir de bildiğim kadarıyla hayalet ekran Redmi Note 7'nin kronik sorunu.

Top Bottom