Neler Yeni

🔥İndirim Xigmatek Cy120 3lü Kasa Fanı 440 TL

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,954
İsim
Hacı
hocam konuyla alakasız olacak ama bir şey soracağım kasanın vida yerleri yalama yaparsa kasa garantiye yollanabilir mi ?
Yollarsın da kullanıcı hatası diyip takmayacaklardır %99.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,954
İsim
Hacı

JrBronz3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yiğitcan Erman
Ulaşmadığını test edip görebilirsin..aynı kasa aynı fan dizilimim mevcut..kasanın yarisi serinken , ekran kartı ve işlemcinin oldugu diğer yarisi ateş gibi kavruluyor..

Sebeb ise ön ve yandaki fanların serin havayı arka dibe kadar sessiz modta(düşük devir) aktaramamasi.
Yüksek devir ve gürültü ile ancak o kasayı sogutursun
Bu arada okadar haklısın ki dlx21 kasamda bu sorun var ama güzel duruyor fanlar 😀

viki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Viki pedia
Hocam siparisi gectim cok tesekkur ederim yardiminiz icin
Hocam arkadaşın dediği 74 cfm yi ancak son devirde alırsın..buda katlanamayacagin bir ses demek..fan ayarı yaptığında cfm düşer ve genel olarak hepsi benzer performansı verir..

Alırken ses/performansı kriterini ön planda bulunduran fan tercih et..id cooling sesli bir fan..
Diğer soruna gelirsem evet küçük kasada hava sirkülasyonu daha çabuk olacağından soğutması daha iyidir .

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ali hezen
Hocam arkadaşın dediği 74 cfm yi ancak son devirde alırsın..buda katlanamayacagin bir ses demek..fan ayarı yaptığında cfm düşer ve genel olarak hepsi benzer performansı verir..

Alırken ses/performansı kriterini ön planda bulunduran fan tercih et..idcoler sesli bir fan..
Diğer soruna gelirsem evet küçük kasada hava sirkülasyonu daha çabuk olacağından soğutması daha iyidir .
Ses benim icin pek sorun teskil etmiyor acikcasi pc cok yuke bindiginde tam devirde calisacagi icin ben cok yukte kullanmiyorum acikcasi onemli degil ama ihtiyac halindede iyi sogutsun yeter

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,510
İsim
Deniz Bey

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,954
İsim
Hacı
Hocam en onemlisini unuttuk bu fanlari ne ile kontrol edicez yanina kontrolcu almamiz gerekmiyormu acaba yoksa direk anakarta hepsini nasil bagliyacagiz
Anakartın nedir? Anakarta bağlamak lazım bunları.
Kasanda kontrolcü var mı?

efztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Efe
Maalesef çok sesli çalışıyorlar. Alıp iade etmek zorunda kaldım
Bende de bu fandan var 6 tane bahsettiğiniz yüksek ses rulman sesi mi rüzgar sesi mi benimkiler sessiz mi çalışıyor ben mi öyle sanıyorum daha önce başka fan kullanmadım da😁

oliveforge99

80+ Silver
Bende de bu fandan var 6 tane bahsettiğiniz yüksek ses rulman sesi mi rüzgar sesi mi benimkiler sessiz mi çalışıyor ben mi öyle sanıyorum daha önce başka fan kullanmadım da😁
Rulman sesi. Fanlar çalışıyorken bir ya da iki tanesini elle durdurarak ne dediğimi anlayabilirsiniz

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Bu şekilde dizilim gereksiz..boş yere ekstra fan alıp masraf yapmış olursun..3 fan öne , 1 fan arkaya yeterli..ekstra için 2 adet sağ yan yüzeye ilave yapabilirsin..
Kaldiki bu kasa soğutma açısından hiç verimli değil..soğuk hava on yüzeyde kumelenip , ekran kartı ,işlemci vs etkisi ile sıcaklık artışı olan arka taraflara , soğuk hava nuksedemiyor bile
Çok yanlış düşünüyorsun. Bu şekilde dizilim. Ön 3 fanın içeri hava çekmesine içeri çektiği havayı arkaya ulaşmadan sıvı soğutma direk dışarı atıyor. Bu şekilde işlemci için soğutma yapıyorsun. En alttaki 3 fan içeri çekecek şekilde takılı. Direk ekran kartına veriyor havayı. Isınan hava yükseldiği için üst 3 fanda dışarı atacak şekilde takılı. Alt ve üst 6 fanda ekran kartını soğutmak için takılı olmuş oluyor. Egzoza gerek bile kalmıyor. Her şeyin mantığı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sdasd.png

Yani bu şekilde takılan fanlar nasıl etki etmezde soğuk hava önde kalır. ? Fanların hava çekiş yönleri ok ile gösterdim. Yukarıda da yazılı olarak yazdım. Kasanın içerisinde soğuk havanın geçmediği yer yok.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye
cacaxrd
Top Bottom