Neler Yeni

XMG marka / masaüstüne benzeyen içeriğe sahip yükseltme yapılmalı mı ?

Martel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Martel
Merhaba cihazı almanyadan almıştım ve geçen gün temizlemek için içini açtığımda iç durumun diğer laptopuma oranla biraz daha oyun odaklı olduğunu fark ettim internetten araştırdığımda bazı üst seviye modellerde mxm slotu olayı varmıs ve benim elimde ki cihazda da harici bir mxmli gtx 970M 6gb modeli var, işlemcisi de aynı şekilde masaüstü işlemcisi ve modeli i7 6700K işlemcisi hala iş görür olduğundan mxm slotunu istediğim kart ile değiştirebiliyor muyum ?
mesela mxm uyumlu bir rtx kart veya mxmli bir gtx1080e yükseltebilir miyim?

16GB rami de mevcut cihaz özellikleri iyi gibi geldi bana satıp masaüstü almayı düşünüyordum ancak ekran kartı vs değiştirilebiliyorsa daha iyi olur bu şekilde de masaüstü olarak kullanıyorum ek monitör ile 3 adet görüntü çıkışı var 1 adet hdmi 2 adet DP olarak.

Yükseltme ve cihaz hakkında daha fazla bilgilendirecek arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
O tarz laptopları biliyorum o zamanlar üst seviyede böyle değişebilen parçalı yapılabiliyordu ama çok kısa sürdü bunların olduğu dönem RTX 2000 mobile serisinde o yapıda bir laptop yok diye biliyorum. GTX 1000 mobile serisindede vardı sanırım ama uyum konusu şüpheli, modelin net ismini yazın araştırabilmem için.

Martel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Martel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O tarz laptopları biliyorum o zamanlar üst seviyede böyle değişebilen parçalı yapılabiliyordu ama çok kısa sürdü bunların olduğu dönem RTX 2000 mobile serisinde o yapıda bir laptop yok diye biliyorum. GTX 1000 mobile serisindede vardı sanırım ama uyum konusu şüpheli, modelin net ismini yazın araştırabilmem için.
Bir yerinde model yazmıyor, fiziksel dışında modelini öğrenebileceğim bir yer var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

xmg p7xxdm3(-g) sanırım bu modeli tam emin değilim dxdiag menüsünden baktım

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bir yerinde model yazmıyor, fiziksel dışında modelini öğrenebileceğim bir yer var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

xmg p7xxdm3(-g) sanırım bu modeli tam emin değilim dxdiag menüsünden baktım

Pekala biraz araştırdım Clevo üretimi bir modelmiş XMG için normal zaten avrupanın monsterı gibi bişey :D. Ekran kartı sorunsuz şekilde GTX 980M e yükseltilir aynı şekilde GTX 1070 ve 1080 mobile modellerininde MXM leri var FAKAT, türkiyede bulamassın bu kartları, ebayda veya ali expressde 450 dolardan 500- 600 dolarlara kadar fahiş fiyatlar var ki GTX 1070 ve GTX 1080 seninkinde uyumlu çalışmayabilir zira bunlarda uyum durumu belirsiz.

Kısaca asla değmez uğraşmana, mümkünse elinden çıkar sat yada kullanmaya devam et.

Martel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Martel
Pekala biraz araştırdım Clevo üretimi bir modelmiş XMG için normal zaten avrupanın monsterı gibi bişey :D. Ekran kartı sorunsuz şekilde GTX 980M e yükseltilir aynı şekilde GTX 1070 ve 1080 mobile modellerininde MXM leri var FAKAT, türkiyede bulamassın bu kartları, ebayda veya ali expressde 450 dolardan 500- 600 dolarlara kadar fahiş fiyatlar var ki GTX 1070 ve GTX 1080 seninkinde uyumlu çalışmayabilir zira bunlarda uyum durumu belirsiz.

Kısaca asla değmez uğraşmana, mümkünse elinden çıkar sat yada kullanmaya devam et.
Pekala gtx 980 ile arasında neredeyse fark yok zaten, diğerleriyle uğraşmaya değmez dediğin gibi. Güncel laptop piyasasında buna ne kadar fiyat biçerdin ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Pekala gtx 980 ile arasında neredeyse fark yok zaten, diğerleriyle uğraşmaya değmez dediğin gibi. Güncel laptop piyasasında buna ne kadar fiyat biçerdin ?

Açıkcası fiyat biçmek için araştırma yapmak lazım fakat piyasada dengi bişey olmadığından net bişey diyemem, 2. elde koleksiyoncu bu aletlerin manyağı birini bulmadıkça insanlar için eski nesil işlemcili ve ekran kartlı ağır bir laptop olarak gözükücektir ve çok fazla bir değeri olmaz. Birincisi markan bizim ülkede bilindik değil bu bir eksi, bunu bilerek bir fiyat biç. Fiyat konusunda piyasadaki i7 6700HQ ve GTX 970M donanımlı laptoplara bakarak ve 15 ile 17 inç farkını alarak bir fiyat biçebilirsin.

Martel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Martel
Açıkcası fiyat biçmek için araştırma yapmak lazım fakat piyasada dengi bişey olmadığından net bişey diyemem, 2. elde koleksiyoncu bu aletlerin manyağı birini bulmadıkça insanlar için eski nesil işlemcili ve ekran kartlı ağır bir laptop olarak gözükücektir ve çok fazla bir değeri olmaz. Birincisi markan bizim ülkede bilindik değil bu bir eksi, bunu bilerek bir fiyat biç. Fiyat konusunda piyasadaki i7 6700HQ ve GTX 970M donanımlı laptoplara bakarak ve 15 ile 17 inç farkını alarak bir fiyat biçebilirsin.
bu tarzda olan laptoplara biraz baktım eski ama eskinin iyisi denilen 10-13 arasında yazmışlar bende 12 yazacağım bakalım yazan olmazsa düşürürüm dediğin gibi ilgili birine denk gelirse veririm muhtemelen,, kasa daha çok işime gelecektir.

Top Bottom