Neler Yeni

Xmp ile Ram Yükselince PC Açılmıyor

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Merhabalar, B450M S2H anakartım var, RAM'ler normalde XMP ile 3200'de çalışıyordu. Ufak bir sorun yaşadım ve BIOS resetledim sonrasında RAM'leri 3200'e çektiğim anda sistem siyah ekran da kalıyor. Düşük MHz'de görüntü alabiliyorum ama.

Son düzenleme:

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
Merhabalar, RAM'ler normalde XMP ile 3200'de çalışıyordu. Ufak bir sorun yaşadım ve BIOS resetledim sonrasında RAM'leri 3200'e çektiğim anda sistem siyah ekran da kalıyor. Düşük MHz'de görüntü alabiliyorum ama.
Biosu reslediğinse xmp kapalı olup 3200mhzde kalmış olabilir

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Xmp açıkmı şu anda
Güzel kardeşim yazdığımı anlamıyorsun galiba. Diyorum ki XMP açıp F10 enter yaptıktan sonra siyah ekranda kalıyor. Bilgisayar açılmıyor. BIOS resetleyince görüntü tekrar geliyor ama yine ram hızını 3200 e çekince pc açılmıyor. Siyah ekranda kalıyor.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,859
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
MHz'i manuel olarak 3200 MHz'e almayı dene.

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Xmp profili anakart ile compatibility (uyumluluk) sağlamıyor olabilir.Varsa yeni bir bios sürümü,güncelleyip deneyin.
Xmp profili anakart ile compatibility (uyumluluk) sağlamıyor olabilir.Varsa yeni bir bios sürümü,güncelleyip deneyin.
Bios sürüm güncel ve iki üç saat öncesine kadar hiçbir sorun yoktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fikriniz için teşekkür ederim, şuan pc yi açtım. Yapmam gereken işlemleri yaptıktan sonra demeyeceğim. Yine de farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa fikirlerini beyan ederlerse çok sevinirim.

Bios sürüm güncel ve iki üç saat öncesine kadar hiçbir sorun yoktu.
Ramler çıkart tak yapılabilir.Deneyin,normalde çalışıyordu yazmışsınız çünkü.Herhangi bir durum engelliyor gibi gözüküyor.Ramleri çıkarmadan önce xmp profilini kapatın veya biosu restore defaults(yani sıfırlayın).Sonra da dediğim gibi çıkart tak yapın.

ZK--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Zekeriya KURTOĞLU
Ramler çıkart tak yapılabilir.Deneyin,normalde çalışıyordu yazmışsınız çünkü.Herhangi bir durum engelliyor gibi gözüküyor.Ramleri çıkarmadan önce xmp profilini kapatın veya biosu restore defaults(yani sıfırlayın).Sonra da dediğim gibi çıkart tak yapın.
Ram leri manuel ayarlamak harici neredeyse aklınıza gelecek çoğu şeyi yaptım. Ram leri çıkarıp tek tek denedim, silgi ile falan sildim. Xmp zaten kapalı, açınca sıkıntı oluyor.

Ram leri manuel ayarlamak harici neredeyse aklınıza gelecek çoğu şeyi yaptım. Ram leri çıkarıp tek tek denedim, silgi ile falan sildim. Xmp zaten kapalı, açınca sıkıntı oluyor.
Konunuzun başında yazmışsınız,ufak bir sorun yaşadım diye.Neydi acaba o sorun,ondan sebep olmuşa benziyor.

Top Bottom