Neler Yeni

XMP Yapınca bilgisayar bir sorunla karşılaştı hatası

Berugo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yıldırım
Dostlar selamlar xmp ile bilgisayarımın ramını 3000 mhz yapmak istiyorum şu an 2133 kullanıyor fakat biosdan xmp açınca bilgisayarım açılıyor ve bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası alıyorum kapatıp açınca da düzelmiyor bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı hatası yerine görüntü vermemeye başlıyor ramları söktüm temizledim silgi ile temizledim yerlerini değiştirdim bios pilini söküp taktım fakat nafile xmp yerine elle manuel deneyeyim dedim ryzen master ile 1500 yapıp denedim ( iki katı alıcağı için ) save and test dedim bilgisayara yine görüntü gelmedi sonra biosdan elle yapıyım dedim mhz 3000 yapıp voltajı 1.35 yaptım yine aynı sorun youtubeda yayın ve video yapıyorum oyun üzerine , yapabilen arkadaşımın performansı güzel bir şekilde arttı bu yüzden benimde yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim.
Sistem :
Ekran Kartı :ASUS TUF RTX 3060 12 GB
İşlemci : AMD RYZEN 5 2600
RAM : GSKİLL 8 GB 3000 MHZ CL 16 RAM
Anakart : GİGABYTE B450 M K

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
İlkay KOCA
bende aynı hatayı alıyordum biosu güncelledim düzeldi senin ki güncel mi ?

Berugo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
İlkay KOCA
windows + r tuşlarından çalıştırı açın çıkan yere msinfo32 yazın orada biosun F serisi yazar orayı söylesene

Berugo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yıldırım
windows + r tuşlarından çalıştırı açın çıkan yere msinfo32 yazın orada biosun F serisi yazar orayı söylesene
Buldum f1 yazıyor geriye tek kalan revizyonu kaç videodaki arkadaş revizyonu hangisiyse onu inidirin diyor ben revizyon 1 ile 2 nin resimlerine bakarak benim anakartımın revizyon 1 olduğuna vardım çünkü revizyon 1 kutusuna benziyor

Berugo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Yıldırım
bende aynı hatayı alıyordum biosu güncelledim düzeldi senin ki güncel mi ?
Maalesef biosu güncelledim şu an en son sürüm f4 de biosdan xmp açtım ve yine aynı sorun bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı diyor .

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
Carl Johnson
Ben de aynı sorunu yaşamıştım. Bios dan xmp açınca pc restart attıktan sonra ekran gelmiyordu 10 dk sonra hata mesajı geliyordu. Sorunu biosa girip bios ayarlarını sıfırladıktan sonra kaydet deyip restart attım sonra bios grip xmp açtım oldu. Sen de bios ayarlarını sıfırlayıp dene belki olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,286
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom