Neler Yeni

Çözüldü✓ XPG mi SEASONİC mi? Kararsız kaldım.

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1

PWR_OK sıkıntısı var bunda, Hold-Up Time 11ms sadece.
Bunu bilmeden önce Core Reactor'un multi rail olanı sanırdım ama değilmiş. Core Reactor çok daha iyi.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Core reactor ü al geç

arisaka

80+ Bronze
O kadar bütçe çıkamıyorum maalesef 1.300 var elimde
O zaman bu iki model arasından tartışmasız core reactor, zaten seasonic b tier.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PWR_OK sıkıntısı var bunda, Hold-Up Time 11ms sadece.
Bunu bilmeden önce Core Reactor'un multi rail olanı sanırdım ama değilmiş. Core Reactor çok daha iyi.

650 olanını kullanıyorum, PWR_OK ne gibi bir soruna yol açıyor mesela? yada hold-up 11ms olunca ne hissediyorum ben?

Son düzenleme:

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,205
İsim
Mert Can Ergün

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
650 olanını kullanıyorum, PWR_OK ne gibi bir soruna yol açıyor mesela? yada hold-up 11ms olunca ne hissediyorum ben?

A650GF'de 14ms Hold-Up Time, ATX standartlarının (17ms) yine altında ama biraz daha iyi.

Hold-Up Time sistem kapandıktan sonra/elektrik kesildikten sonra PSU'nun açık kalmaya devam ettiği ve parçalara doğru voltaj gitmesi gereken süre.
PWR_OK da bir sinyal, parçalara doğru voltaj değerlerinin sağlanmasını sağlayan sinyal. Hold-Up Time'dan her zaman küçük olmalıdır, aksi takdirde örneğin Hold Up Time 14ms olan bir PSU'da PWR_OK 18ms olursa sistem bileşenlerine 4ms boyunca yanlış voltaj gider. Gigabyte non-Aorus P-GM serisi bu yüzden asla önerilmemeli.

PWR_OK için benim önerim Hold-Up Time'dan en az 0.5ms az olması, 1ms falan diyenler de var onlar da olur.

A750GF'de parçalara 0.2ms boyunca yanlış voltaj gidiyor, bu yüzden önermiyorum, A650GF'de böyle bir durum yok ancak ikisi arasındaki süre farkı 0.4ms, üstte bahsettiğim kendi önerim ve diğer önerilerin hepsinden küçük.

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
Yorumlarınız için teşekkür ederim

O sistem için fazla değil miydi?
Kaliteli kabloları uzun 850w olanı kullandım 5600x rx6800xt sistemde

arisaka

80+ Bronze
A650GF'de 14ms Hold-Up Time, ATX standartlarının (17ms) yine altında ama biraz daha iyi.

Hold-Up Time sistem kapandıktan sonra/elektrik kesildikten sonra PSU'nun açık kalmaya devam ettiği ve parçalara doğru voltaj gitmesi gereken süre.
PWR_OK da bir sinyal, parçalara doğru voltaj değerlerinin sağlanmasını sağlayan sinyal. Hold-Up Time'dan her zaman küçük olmalıdır, aksi takdirde örneğin Hold Up Time 14ms olan bir PSU'da PWR_OK 18ms olursa sistem bileşenlerine 4ms boyunca yanlış voltaj gider. Gigabyte non-Aorus P-GM serisi bu yüzden asla önerilmemeli.

PWR_OK için benim önerim Hold-Up Time'dan en az 0.5ms az olması, 1ms falan diyenler de var onlar da olur.

A750GF'de parçalara 0.2ms boyunca yanlış voltaj gidiyor, bu yüzden önermiyorum, A650GF'de böyle bir durum yok ancak ikisi arasındaki süre farkı 0.4ms, üstte bahsettiğim kendi önerim ve diğer önerilerin hepsinden küçük.
Technopat da ki arkadaşın yazısını kopyalamışsın desem yeri var :)

Hold-up time PC yi kapattığında değil, sistemde ani kesinti olduğunda önemlidir o zaman sisteme yanlış voltaj gidebilir ki bu da yine şebeke beslemenizle alakalı. Ayrıca bu yanlış voltaj(düşük/yüksek) gittiğinde de yine PSU nun korumaları devreye girer bu da devreye girmiyorsa işte o PSU dan kaçman lazım bunun için de sana bir örnek vereyim;

Adamlar açık açık gömmüş PSU yu çünkü tehlikeli. Eğer senin dediğin gibi A-GF serisinde her PC yi kapatışında, açısında sisteme yanlış voltaj gidecek falan bu adamlar sence bunu belirtmezmiydi? nasıl silverstone u gömdülerse, gigabyte ın psu patlıyor diye haber yapıp almayın dedilerse A-GF serisini de almayın derler.

Velhasıl sisteme 0.4ms yanlış voltaj gidiyor diye bir şey yok, OVP ve UVP armut mu topluyor? boşuna mı koymuşlar? :ROFLMAO:

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
B

Bahsettiğiniz önerinin değerleri kaç?

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hold-up time PC yi kapattığında değil, sistemde ani kesinti olduğunda önemlidir o zaman sisteme yanlış voltaj gidebilir ki bu da yine şebeke beslemenizle alakalı.

Ben de onu dedim zaten, elektrik kesildiğinde dedim.

Hold-Up Time sistem kapandıktan sonra/elektrik kesildikten sonra...

Velhasıl sisteme 0.4ms yanlış voltaj gidiyor diye bir şey yok, OVP ve UVP armut mu topluyor? boşuna mı koymuşlar? :ROFLMAO:

Non-Aorus P-GM PSU'larda da korumalar var, yani var görünüyor.

1649676338576.png

A-GF serisini de almayın derler.

A-GF alınmaz değil zaten, A750GF'yi önermiyorum sadece. A650GF ile işim yok, PWR_OK aradaki süre az da olsa doğru ayarlı. Sistem her kapandığında parçalara yanlış voltaj gidecek desem işimiz vardı zaten, elektrik kesilince diye belirttim orada.

Technopat da ki arkadaşın yazısını kopyalamışsın desem yeri var :)

Bilgi öznel bir şey değil, kopyalamak değil faydalanmak bunun adı.

Bahsettiğiniz önerinin değerleri kaç?

Hold-Up Time/PWR_OK mu?

17ms Hold-Up Time'ın ATX standardı, PWR_OK için kesin bir şey yok, Hold-Up Time'dan az olması kafi. En azından 0.5ms az olmasını öneriyorum ben.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
painkiller - ağrı kesici - ızdırap dindirici
İkisi de gayet iyi bence hangisini alırsan al üzülmezsin. Seasonic bu piyasada baya iyi ama Core Reactor'un da aşağı kalır bir yanı yok bence.

Full modüler olduğu için XPG'yi seçerdim belki aralarında.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İkiside son derece iyi Psu'lar. Ben full modüler olduğu için Xpg'yi tercih ederdim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113