Neler Yeni

Yağ yakmam gerekiyor ne yapmam lazım

bqrqm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baran
**Boyum 1.84 kilom 84**
Daha önceden buna benzer bir konu açmıştım. Ancak belli sebeplerden fitness saloluna gidemeyeceğim. Ancak tüm vücudumda özellikle saç yüz sırt olmak üzere sivilce, çıban çok arttı. Saçıma sakalıma zarar veriyorlar ve verdiler de (bazı yerlerde saç sakal çıkmıyor). Bu sivilce artışı devam ediyor. Sağlıksız besleniyorum açıkçası. Vücudumda karaciğer yağlanması ve insülin direnci var. Yağ oranım da 30 civarı olabilir diye düşünüyorum ama teknik bakmazsak baya fazla bir yağ oranına sahibim. Bu sorunlar vüvudumda sivilce başta olmak üzere birçok soruna sebep oluyor (bazı yerlerde kararma, yağlı vücut görünümü, meme büyüklüğü gibi). Ben de bundan dolayı pek fazla kilo vermeden yağ yakmak istiyorum. Kendimce şöyle düşündüm 2 aylık bir sürede haftada en 5 gün olmak üzere sabahları aç karna kahve içip koşuya gitmek. Koşu 2 periyot halinde 1 periyotta 3dk yürü 1 dk depar olmak üzere 4 tekrar ardından yine 3 dk yürüyerek gücümün sonuna kadar koşmak. Bu 1 periyot ardından 2. periyoda geçiyorum ve aynısını yapıyorum. Bunlardan sonra akşam vakti mekik ve şınav düşünüyorum. Sağlıklı beslenme de olacak tabii. Tavsiyeleriniz var mıdır, doğru mu yapıyorum şimdiden teşekkür ederim biraz uzun oldu :)

Bergee

80+ Silver

Hocam bende sizin gibi göbekli birisi oldum spora başlamıştım kilo almaya başladım derken pandemi vs vs. gibi sağlık sorunları çıkmaya başladı. Sonra bir baktım göbeğim çıkmış daha sonrasında göbeği eritmek için ne yapabilirim ne yapabilirim diye düşünürken aklıma biraz araştırma yapmak geldi ve bu videoyu bulmuştum. Şimdilerde de hala bu videodaki hareketleri yapıyorum. Spora gidemiyorum ama eve ağırlık seti aldım 2 gün on 1 gün off şeklinde çalışıyorum o off dediğim günde de bu videodakileri yapıyorum. Eskisine nazaran göbeğim daha inik ve toparlamaya başladı. Kesinlikle öneririm :)

Teouique

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Bilalcan Başar
Kilo vermenin temeli kalori açığı olusturmaktır. Fabrikasyon ürünlerini tüketmektten kaçındikca normal besinlerle kilo almak hayliyle zordur. Bu kalori açığının üstüne birde düzenli spor yapilirsa mükemmel sonuc elde edersiniz. Göz atmaniz gereken bir diğer konu da aralıklı oruç sistemidir.

G3BEN

80+
Koşu, şınav. Yalnızca bunları yaparak sonuca varabilirsiniz. Kas kütlesi artırmak için ağırlık çalışması da yapabilirsiniz.
250m askeri koşu pistini bir ay boyunca her gün kendimi biraz daha zorlayarak koşu yapıp, 2 dakika dinlenme sonrası şınav çekerek 1 ayda vücudu şekle sokmaya başladım. Sonra askerlik bitti tabi.
Bir gün koşu sürenizi aynı tur sayısı için azaltmaya çalışarak, diğer gün süreden bağımsız tur sayınızı artırmaya çalışarak deneyin.
Şınavları ise nizami ve çekebildiğiniz kadar kendinizi zorlayarak yapın. Göğsünüz kalkmasa bile son +1 daha deneyin. Emin olun ertesi gün +1 daha çekeceksiniz.
Bu çalışmayı haftada 1 gün tatil yapacağınız şekilde her gün istisnasız yaparsanız farkı "hissedeceksiniz" değil, göreceksiniz.
Beslenme alışkanlığım: asla cips, çikolata, kola vs. ambalajlı ürün tüketmeden evde ne olursa, askerde karavanada "yağsız" ne olursa günde mutlaka öğün atlamadan en az 3 öğün beslenerek; "mümkünse" meyve yemek. Hazır süt, yoğurt tüketmeden "mümkünse" ev/köy yoğurdu yemek.
Kahvaltıda mutlaka en az 1 haşlanmış yumurta, az beyaz peynir, şekersiz çay; kışın ise bir tatlı kaşığı bal (market balı değil) veya pekmez (annelerin yaptığı).
Son olarak kesinlikle ekmek, şeker tüketmemek.

Günde en az 1.5 ekmek yerdim, 3-4 öğün dolu tabak yemek yerdim, şeker kullanır unlu mamülleri çok tüketirdim. Sonucunda yerimden kalkmaya üşenen, sürekli hayıflanan, denize gitmeye küsen; önceki senelerin kıyafetlerinin olmadığı; 184cm boyunda, 89kg ayakkabı bağlarken ıfıl ıfıl eden biri oldum.

Bu durumda komutanların izin vermesi ile son 1 ay kala teskereye dediğim gibi kendimi adadım.
Sonuç; hayal ettiğim(n) gibi fit olamadım ama karnımın sertleştiğini biliyorum. Bacaklarım artık yorulmuyor ve kilom 85'e düşmesine rağmen önceki senenin kıyafetleri oluyor. Yani bel çevremde gözle görülür incelme oldu. Ben konudan bağımsız üst bölgem için halter de çalıştığım için kas kütlemde artış oldu sanırım. Göbek gene katlanıyor (2-3 cm derinliğinde artık ve 2 kat'a düştü:) evet ama duruşum değiştiği için artık kambur değilim. T-shirt giydiğimde göbek belli olmuyor.

Sağlıklı günler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yeşil saha etrafındaki 250m koşu yolunu ilk gün 10. turda 11 dakika 15 saniyede, son gün ise büyük bir ilerleme ile tamamladım. (Kıyas olmaması için yazmıyorum)
Siz de kendinize kendi sınırlarınız doğrultusunda hedefler koymalı, bu hedefleri başararak sınırlarınızı aşmalısınız.
Hedefiniz çok yüksek olursa, başarısız denemelerden yorgun düşebilirsiniz. Bunu yapmayın! Başarma duygusu sizi motive edecek en büyük güç olacaktır.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Ogün Ulaş Dedeler
Hızlı yağ yakımı için su orucu var ama çok sağlam bir zihin ve psikoloji istiyor. Denemek istersen biraz araştır. Ama öncesinde sırasında ve sonrasında uyulması zorunlu şeyler var. Aman ne olacak demek tüm vucudu strese sokar. Tavsiyem ilk seferde 3-4 günlük deneme ardından 10 gün sonra 7-10 günlük bir deneme yapmalısın.
1- HbA1c, Troid Fonksiyon testleri ve genel hormon-biyokimya-mineral değerlerine baktırmalısın.
2- Öncesinde en az iki gün sıvı gıdalara yönelmelisin. (Detayları kısa bir araştırmayla bulursun)
3- Yaparken günlük 2 3 parça kaya tuzu yemelisin ki krampları azaltmada faydası var. Sabahları aç karna elma sirkesi içerek Ürikasit miktarını düşürerek yağ yakımını hızlandırısın.
4- İlk üç günden sonra yağ yakımı başladığında safra dışkılaması oluyor. Tuvalete gidemeyecek bir yerlerdeysen (okul, uzun toplantı, uzun yolculuk) hiç başlama.
5- Bitirdikten sonra meyve suları tanesiz çorba ile başlayarak orucu bozabilirsin.

Başlangıç kilona göre günde ortalama 700gr verirsin. Sonrasında diyetisyene başvurarak yağ yakmaya başlamış bir vucutla daha hızlı kilo verebilirsin.

bqrqm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler herkese

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri