Neler Yeni

Yangında Kasanın Her Tarafına Kurum Girdi. Nasıl temizlenir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sedat Ege Koç
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde apartmanım yandı. Benim eşyalarımda bir zarar yok. Üst katta oturuyordum. Ama camım açıktı. O yüzden evin her tarafına kurum girdi. evi dip köşe temizlettim ama temizlikçiler PC Kasasına dokunmadılar elektronik aksam diye. Bu kasayı kurumdan arındırmam lazım. Elimi değdirdiğim an kurumdan dolayı simsiyah oluyor elim. Silmeye korkuyorum, aksamlara zarar verebilirim diye. Nasıl temizlemeliyim? Kendime bir kompresör alıp kompresörü, Kasayı balkona koyarak üfletsem çözülür mü? Yahut başka önerisi olan var mı?

UnderGoin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
XXXX
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde apartmanım yandı. Benim eşyalarımda bir zarar yok. Üst katta oturuyordum. Ama camım açıktı. O yüzden evin her tarafına kurum girdi. evi dip köşe temizlettim ama temizlikçiler PC Kasasına dokunmadılar elektronik aksam diye. Bu kasayı kurumdan arındırmam lazım. Elimi değdirdiğim an kurumdan dolayı simsiyah oluyor elim. Silmeye korkuyorum, aksamlara zarar verebilirim diye. Nasıl temizlemeliyim? Kendime bir kompresör alıp kompresörü, Kasayı balkona koyarak üfletsem çözülür mü? Yahut başka önerisi olan var mı?
Bİ BİLGİSEYARCIYA GOTÜR TEMİZLET

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,002
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Merhaba,

Öncelikle bir hava tutulup kabası alınmalı. Kalan yerler ise normalde izopropil alkol + fırça + bez yardımıyla temizlenir.

• Beğen
Reaksiyonlar: java

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,002
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Rüveyda Akın
Hocam siz en iyisi güzel bir bilgisayarcı bulun eğer çevrenizde varsa, ona temizlettirin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sedat Ege Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler. Bilgisayarcıya götürdüm. Kompresör alsam nereden baksan kalitelileri 1000 tl para. Bir arkadaşım var. Bulunduğum lokasyondaki "iyi" ve "kötü" niyetli esnafları avcunun içi gibi bilir. Ondan yardım istedim. Sağ olsun işini doğru düzgün yapan bir bilgisayarcı söyledi bana. Gittim 600 TL'ye iç dış temizlik yaptırdım. Kasa komple sökülüp her parça ayrıntılı temizlendi. Sonrasında öğrendim ki Kompresörle temizlesem bile yetmezmiş. Kurum her yere sıçramış, fırça ile ince temizlik de yapılması gerekliymiş ki ben bunu yapamazdım. O beceri bende yok. İyi oldu yani. Kompresöre vereceğim paradan daha ucuza daha iyi temizlik yaptırmış oldum. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için.

Top Bottom