Neler Yeni

Yanlış Hesaplanan Gümrük Vergisi

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Teknoloji Sever
Merhaba, dhgate'den ayakkabı satın aldım. 750 TL civarı. Kargo ile 1300 TL olan sipariş için 800 TL gümrük vergisi çıkmış. Bu tutarı değiştirmeleri için nasıl bir yol izleyebilirim? Nereye başvurabilirim?

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Teslim aldınız mı

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Muhammed emin efe
Merhaba, dhgate'den ayakkabı satın aldım. 750 TL civarı. Kargo ile 1300 TL olan sipariş için 800 TL gümrük vergisi çıkmış. Bu tutarı değiştirmeleri için nasıl bir yol izleyebilirim? Nereye başvurabilirim?
Teslim aldıysan geçmiş olsun. Almadıysan merkez postaneden dilekçe yazıp itiraz edebiliyorsun.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Yok daha almadım, yeni çıktı gümrükten. @Marginale
Bu konuda son birkaç sayfaya gözatın. Aynı durumu yaşayan bir arkadaş yapılması gerekenleri açıklıyor.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Teknoloji Sever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu konuda son birkaç sayfaya gözatın. Aynı durumu yaşayan bir arkadaş yapılması gerekenleri açıklıyor.
Şimdi hepsini okudum ve ordaki arkadaşlardan biri itiraz etmiş ve onun günler önce ettiği itiraz halen devam ediyor ve bu itiraz süreci bile çok karmaşık. Türkiye'de bu tarz sorunların çözümünün belli olmaması beni çok rahatsız ediyor. Ben itiraz edeceğim, kargoyu teslim almayacağım ama işte bir ihtimal ürün geri gider diye düşünüyorum ama fazladan 550 tl vermek bana uymaz.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Şimdi hepsini okudum ve ordaki arkadaşlardan biri itiraz etmiş ve onun günler önce ettiği itiraz halen devam ediyor ve bu itiraz süreci bile çok karmaşık. Türkiye'de bu tarz sorunların çözümünün belli olmaması beni çok rahatsız ediyor. Ben itiraz edeceğim, kargoyu teslim almayacağım ama işte bir ihtimal ürün geri gider diye düşünüyorum ama fazladan 550 TL vermek bana uymaz.
Evet ürünün geri dönmeside bir risk ben PTT ye pek güvenemiyorum Google yorumlarından sonra. Karar size kalmış

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
568
İsim
Mahir
Teknoloji çağının zirvesinde olmamıza rağmen hala nasıl vergi hesaplama işi çalışan memurun inisiyatifine bırakılıyor ve herhangi bir itiraz hakkı olmuyor gerçekten inanılmaz. Kaç kere benim de başıma geldi. 800tl ödediğim ürüne 500tl vergi ödediğim oldu. Ülkede işini hakkıyla yapan adam yok ki biz daha çok şikayet ederiz ondan bundan.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,044
İsim
Muhammed emin efe
Şimdi hepsini okudum ve ordaki arkadaşlardan biri itiraz etmiş ve onun günler önce ettiği itiraz halen devam ediyor ve bu itiraz süreci bile çok karmaşık. Türkiye'de bu tarz sorunların çözümünün belli olmaması beni çok rahatsız ediyor. Ben itiraz edeceğim, kargoyu teslim almayacağım ama işte bir ihtimal ürün geri gider diye düşünüyorum ama fazladan 550 TL vermek bana uymaz.
Adama haber ver. Yoksa iade olarak geri yollar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknoloji çağının zirvesinde olmamıza rağmen hala nasıl vergi hesaplama işi çalışan memurun inisiyatifine bırakılıyor ve herhangi bir itiraz hakkı olmuyor gerçekten inanılmaz. Kaç kere benim de başıma geldi. 800tl ödediğim ürüne 500tl vergi ödediğim oldu. Ülkede işini hakkıyla yapan adam yok ki biz daha çok şikayet ederiz ondan bundan.
İtiraz hakkın var ama süreç uzuyor işte.

Top Bottom