Neler Yeni

Yardım eder misiniz sistem için

sncnalhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Alihan Şencan
Vay vay vay son anda yetişen kahraman zınk
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha iyisi var mi 3070 liler de var bu fiyata hangisi dhaa iyi
Dostum nvidia manyağı değilsen rx 6800 öneririm yoksa attığım sistem veya 2bin tl arttırıp şunu almak da mantıklı ama nvidia vram'leri çok absürt ve az
Nvidia kanadında fp olan tek gpu 3060 12gb onu almak için de 16 k falan yeterli olur. Ha çok iyi bir pc'ye sahip olmazsın ama vram sıkıntısı da yaşamazsın , gücü oyunlara yeter mi yetmez mi o senin araştırıp fikir sahibi olabileceğin farklı bir konu . Çünkü her oyun aynı değil mesela rtx 3060 12gb gpu için 8gb vrami aşınca zaten fps 30 a düşen oyunlar var ve öyle bir kare sayısında zevk alamazsın. Yani 4060ti 8gb daha yüksek olsa iyi ama 8gb vram'e ulaşana kadar aldığın performans tatminkar. 3060 12gb da durum aynı değil , zaten o 8 gb baremini geçtiğin zaman alacağın performans bazı oyunlarda düşük bazılarında o kadar düşük değil. Sana son tavsiyem uzun soluklu pc istiyorsan driver sıkıntılarını ayda 1-2 kez yaşamayı göze alarak rx 6800 gpu'lu bir pc alman olacaktır. Aksi taktirde rtx 3060 12gb veya bütçe arttırıp 3080 ya da 4070 .

HeroTURK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gülaştı
İlgilendiği Kategoriler
Donanım , Windows.
Instagram
__eemmrree
Attığın monitor 1080P , 2K değil o yüzden sistemi aşırı zorlamaz diye düşünüyorum ama hikaye tabanlı ağır oyunlar da oynayacağım diyorsun 8GB VRAM li ekran kartları seni üzebilir 3060 ne kadar güçlü olsada artık neredeyse giriş seviyesi olarak satılıyor , 32GB Ram , güncel 12 nesil 13 nesil iyi bi işlemci her işini görücektir o zaman sen daha iyi bi ekran kartı alıcaksın bütçeni bu tarafa biraz kaydırabilirsin.
Bir çok hazır sistem satan yere baktım malesef hiç biri 8GB Vram üzerinde adam akıllı bi ekran kartı koymamış diğer arkadaşların dediği gibi 12GB olan versiyon AMD tarafında var. Hazır sistem yerine kendin toplayıp ekran kartını ayrı şekilde satın alman gerekebilir. Yada bütçeni aşmayıp bütün oyunları 8GB Vram e göre ayarlayacaksın. Mesela 3060ti veya 3070ti li bi sistem alıp açtığın oyunların VRAM kullanımına göre grafik bölümünden ayar yapacaksın her oyun VRAM e asılmaz o yüzden büyük sorun yaratacağını sanmıyorum sende ULTRA yerine high ayarlarda oynarsın ama yinede akıcı şekilde oynarsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Görkem
Attığın monitor 1080P , 2K değil o yüzden sistemi aşırı zorlamaz diye düşünüyorum ama hikaye tabanlı ağır oyunlar da oynayacağım diyorsun 8GB VRAM li ekran kartları seni üzebilir 3060 ne kadar güçlü olsada artık neredeyse giriş seviyesi olarak satılıyor , 32GB Ram , güncel 12 nesil 13 nesil iyi bi işlemci her işini görücektir o zaman sen daha iyi bi ekran kartı alıcaksın bütçeni bu tarafa biraz kaydırabilirsin.
Bir çok hazır sistem satan yere baktım malesef hiç biri 8GB Vram üzerinde adam akıllı bi ekran kartı koymamış diğer arkadaşların dediği gibi 12GB olan versiyon AMD tarafında var. Hazır sistem yerine kendin toplayıp ekran kartını ayrı şekilde satın alman gerekebilir. Yada bütçeni aşmayıp bütün oyunları 8GB Vram e göre ayarlayacaksın. Mesela 3060ti veya 3070ti li bi sistem alıp açtığın oyunların VRAM kullanımına göre grafik bölümünden ayar yapacaksın her oyun VRAM e asılmaz o yüzden büyük sorun yaratacağını sanmıyorum sende ULTRA yerine high ayarlarda oynarsın ama yinede akıcı şekilde oynarsın.
Sistem öneriniz var mı hocam 24k bütçe en fazla en iyi hangi sistemi alabilirim

Top Bottom