Neler Yeni

Yarım saatte bir internetin kopma/kesilme sorunu

Otto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Işık
Türknet kullanıyorum ve internetim türknetin gigafiber altyapısından geliyor, anlık olarak bu konuyu açarken 940mbps download ve 580mbps upload alıyorum.

InternetHizim.png

İnternetimin kopma sorunu aylardır oluyor ve hala tek bir çözüm bile sunmadılar, defalarca ekipler gelip asla çözüm odaklı olmayan şeyler deneyip zamanımı çaldılar diyebilirim. İlk başlarda müşteri hizmetleriyle konuştuğumda hangi günler kopup kopmadığına baktık ve bir pattern şeklinde her zaman 3 gün boyunca sorunsuz çalışıp diğer 2-3 gün boyunca yarım saatlik aralarla kesildiğini gördük. Bunun çözümü için modem resetleridir modem değişimidir modeme gelen kablo değişimidir binada port değişimidir çoğu şey yapıldı fakat hiçbiri çözüm sunmadı.

En son ekip geldiğinde sanırım portları değiştirdiler (O sırada işteydim ne yaptıkları hakkında tam bir bilgim yok) ve 'büyük ihtimalle sorunun çözüleceğini' söylediler. Tabii ki çözülmedi. Ondan sonra tekrar aradığımda bana sorunumun kablolarımdan kaynaklandığını kablolarımın CAT5 olduğunu (CAT6 kablolara sahibim ısrarla CAT5 dediler) ve 5G kablosuz interneti modeme çok uzak kullandığımdan?! internetimin kopabileceğini söylediler.

Birde ısrarla internetimin 100 mbps olduğunu iddia ediyorlar gigafiber altyapıda olmama rağmen ve ONT cihazı takmıyorlar, ONT cihazına sahip olmadığımdan bunun olma şansı var mı?

Daha önce buna benzer bir sorun yaşayan birisi varsa veya bir fikri olan varsa yardımcı olursa çok iyi olur artık müşteri hizmetlerinde çıkan insanların aptallıkları dayanılmaz hale geldi.

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Ahmet Şeker
türknet, superonline, ve şuanda türk telekom kullanırken bende de aynı sorun vardı türknette çözemediler superonline geçtik onda da bir kaç ay sonra aynı sorun başladı yine çözemediler bu sefer türk telekoma geçtik 1 yıl sonra türk telekomda da başlayınca arayıp haber verdik eve gelip binayı ve altyapıyı kontrol ettiler binaya gelen kablolar 50 mbps üstünü desteklemiyor bu sebepten 50 mbps üstünde stabil olmaması normal deyip internet hızını düşürdüler şuan sıkıntısız çalışıyor belki sizde de benzer bir sorun olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,612
Üyeler
146,753
Son üye
feritterlek
Top Bottom