Neler Yeni

Yarın implant yaptırıyorum tecrübeli olan var mı ?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
oğuzhan ege
yarın 2 dişime implant yaptırcam biraz heyecan var 2 dişe 24bin ücret söylediler markası alman olacakmış. ameliyat sırasında uyuşturcaklar ama sonrasında çok ağrı sızı olur mu sizce yaptıranlar bilgilendirirler mi acaba beni kaçış yok zaten merak ediyorum.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,441
İsim
Selim
yarın 2 dişime implant yaptırcam biraz heyecan var 2 dişe 24bin ücret söylediler markası alman olacakmış. ameliyat sırasında uyuşturcaklar ama sonrasında çok ağrı sızı olur mu sizce yaptıranlar bilgilendirirler mi acaba beni kaçış yok zaten merak ediyorum.
2 dişe 24bin TL mi var bee 😁 kuzenim iki sene önce yaptırmıştı ilk önce kanal açıyorlar 2 3 ay o kanal duruyor ve çene yapın implantı kabul ederse ikinci operasyonla implantı direk takıyorlar tabii sonra ki süreç doktora ve yaptığı işleme göre ağrı yapabiliyor ama tavsiyem lazerle yaptirmaniz onda ağrı daha az oluyor.

WhoCares

80+ Gold
basit işlem ya kesip atip vidayi koyuyorlar tabi implant yerlimi yabancımı takdırdın onu bilmiyorum sorna geçici diş takiyolar vida çene ile kaynama yapınca esas dişi takiyorlar bitti gitti

ArqeNade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Emircn Kcn
Ben bir tane yaptırdım. Etrafınızdan duyduklarınıza kulak asmayın. Bende işlem bitince duyduklarımla hiç alakası olmadığını tecrübe ettim.
Tavsiye vermek gerekirse verdikleri buzu söyledikleri sıklıkta uygulamayı unutmayın hafif bir şişme olabilir bende olmamıştı ama yinede uyguladım.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
elman malı olanı yaptır ömür boyu kullanırsın. deutschland über alles
Mesaj otomatik birleştirildi:

babam 2 sene önce 80k ya yaptırmıştı. onun çene iyi olmadığından 1 yıl kadar sürdü bütün dişler. çok iyi oldu ama çketiği çileye değdi. bi ara ben de sök tak yapırcam dişleri :D

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
ilk önce kanal açıyorlar 2 3 ay o kanal duruyor ve çene yapın implantı kabul ederse ikinci operasyonla implantı direk takıyorlar
Yanlış bilgi. Çenede öyle boşluk bırakıp kapatmıyorlar. Kemikte kanal açıp o kanalı implant ile dolduruyorlar. 2.5-3 ay sonra film alıp implantın yiv boşluklarının kemikle ilişkisine bakıyorlar. Kemik iyiyse implant stabil hale geldiyse üzerine protezleri yapılıyor

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Arda Yıldırım
Benim tedavim yeni bitti. Ameliyat sırasında hiç ağrı hissetmedim sonrasında ise ağzımdaki yoğunluk hissi dışında başka bir sıkıntım yoktu. Başlarda dikişliyken birazcık sıkıntı yaşayabilirsin o dişi fırçalayamama, sert şeyler yiyememe, arada kanaması gibi sıkıntılar iştahını kaçırıyor. Dikişler söküldükten sonra iş basitleşiyor baya. 2-3 ay boyunca vidanın çene kemiğiyle uyuşup uyuşmadığına bakılıyor eğer uyuştuysa üzerine diş rengine uygun protez yapılıyor. Vida konusunda endişeliysen sıkıntın olmasın görüntü dışında bir sıkıntısı yoktu benim açımdan. İstediğimi yiyip içiyordum o kısımla yememek şartıyla.

TurkishAerospace

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
taha
1.İmplant ın sertifikalarını iste.
2.Olarak diş çektirmekten çok kolay bir işlem fazla stres yapma
3. 3 gün biraz kan gelecek agzına emme tarzı dille kontrol etme hareketleri yapma
4.Olarak şişlik olabiliyor yüzde buz u ihmal etme

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,441
İsim
Selim
Yanlış bilgi. Çenede öyle boşluk bırakıp kapatmıyorlar. Kemikte kanal açıp o kanalı implant ile dolduruyorlar. 2.5-3 ay sonra film alıp implantın yiv boşluklarının kemikle ilişkisine bakıyorlar. Kemik iyiyse implant stabil hale geldiyse üzerine protezleri yapılıyor
Zaten boşluk bırakıyorlar demiyorum direk dişi takıp sizi evinize yollamiyorlar diyorum. Çene kabul etmezse zaten ona göre farklı operasyon yapıyorlar.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
Zaten boşluk bırakıyorlar demiyorum direk dişi takıp sizi evinize yollamiyorlar diyorum. Çene kabul etmezse zaten ona göre farklı operasyon yapıyorlar.
Hocam kanal açıyorlar 2-3 ay o kanal duruyor sonra ikinci operasyonla implant direkt yerleştiriyorlar demişsin. İmplant denilen şey kemiğe yerleştirilen vidaya verilen isim. 2. operasyonla yapılan şey implantın üzerini açıp protezini yapmak.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
oğuzhan ege
basit işlem ya kesip atip vidayi koyuyorlar tabi implant yerlimi yabancımı takdırdın onu bilmiyorum sorna geçici diş takiyolar vida çene ile kaynama yapınca esas dişi takiyorlar bitti gitti
alman marka diş yapacaklarını söylediler hocam.

röntgenden ilkten baktılar sorun yok olur hallederiz dedler yarın başlıyoruz bakalım.

1.İmplant ın sertifikalarını iste.
2.Olarak diş çektirmekten çok kolay bir işlem fazla stres yapma
3. 3 gün biraz kan gelecek agzına emme tarzı dille kontrol etme hareketleri yapma
4.Olarak şişlik olabiliyor yüzde buz u ihmal etme
teşekkür ederim.

Benim tedavim yeni bitti. Ameliyat sırasında hiç ağrı hissetmedim sonrasında ise ağzımdaki yoğunluk hissi dışında başka bir sıkıntım yoktu. Başlarda dikişliyken birazcık sıkıntı yaşayabilirsin o dişi fırçalayamama, sert şeyler yiyememe, arada kanaması gibi sıkıntılar iştahını kaçırıyor. Dikişler söküldükten sonra iş basitleşiyor baya. 2-3 ay boyunca vidanın çene kemiğiyle uyuşup uyuşmadığına bakılıyor eğer uyuştuysa üzerine diş rengine uygun protez yapılıyor. Vida konusunda endişeliysen sıkıntın olmasın görüntü dışında bir sıkıntısı yoktu benim açımdan. İstediğimi yiyip içiyordum o kısımla yememek şartıyla.
valla heyecan var bende buraya paylaşmak istedim teşekkürler.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,441
İsim
Selim

röntgenden ilkten baktılar sorun yok olur hallederiz dedler yarın başlıyoruz bakalım.

teşekkür ederim.

Strese ya da heyecana gerek yok şimdi ki teknoloji ile ağrısız çok güzel yapıyorlar geçmiş olsun.

WhoCares

80+ Gold

teşekkür ederim.

yabancı bi tik daha pahali tabi yerliye göre ödeme gücün varsa tabii ki tercihim benimde yabancı olurdu zaten o vidalar minnacık bişi :kekw:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,842
Üyeler
153,453
Son üye
GRKN123
Top Bottom