Neler Yeni

yatırım nasıl yapılır ?

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Mustafa Enes Bulut
Bir miktar yatırım yapmak isitoyrum ama bazı sorularım var 18 yaşımı doldurdum
1- Hisse senedi almak istiyorum az once bir yerde SÖKEUN açılacagını gordum SÖKEUN dan almak istiyorum nasıl nereden alacagım?
2-Atıyorum 500 tl kadar yatırdım ben bunu istedigim zaman tl ye dönüşütürüp hesabıma çekebilir miyim ?
yardımcı olursanız sevinirim

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,422
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
1- Hisse senedi almak istiyorum az once bir yerde SÖKEUN açılacagını gordum SÖKEUN dan almak istiyorum nasıl nereden alacagım?
2-Atıyorum 500 TL kadar yatırdım ben bunu istedigim zaman TL ye dönüşütürüp hesabıma çekebilir miyim ?
Simdi kardesim banka hesabin varsa gir uygulamasina ordan yatir biraz fazla komisyon alir her yerde oyledir.

Megan

80+ Silver
2-Atıyorum 500 TL kadar yatırdım ben bunu istedigim zaman TL ye dönüşütürüp hesabıma çekebilir miyim ?
Ziraat borsadan alacaksın

Rulep

80+ Gold
Sökeun ne bilmiyorum ziraat hesabı açtım sonra yatırım hesabı açtım zborsa uygulamasını kullanıyorum

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Mustafa Enes Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Simdi kardesim banka hesabin varsa gir uygulamasina ordan yatir biraz fazla komisyon alir her yerde oyledir.
49318e8a-039b-4bd4-8458-5fb8de1fa94a.jpg

Ziraat borsadan alacaksın
şöyle bir sayfa var ne yapmam lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sökeun ne bilmiyorum ziraat hesabı açtım sonra yatırım hesabı açtım zborsa uygulamasını kullanıyorum
bit çeşit yatırım hesabı mı açmam lazım

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Mustafa Enes Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet ziraat yatırım nasıl açılır videosu vardır açtıktan üssteki SS attığın ekran bors işlemleri>borsa hesabına para yatırma oradan parayı borsa hesabına atıyorsun sonra Zborsa uygulamasından hisse senedi alabilirsin
peki parayı istedigim zaman çekebilir miyim

Rulep

80+ Gold
peki parayı istedigim zaman çekebilir miyim
Bende yeniyim tam hakim değilim
Borsa kapalı olduğu saatler var 10.00-18.00 galiba ve hafta sonları kapalı eğer o saatler içinde hisse satması için emir verebilirsin ama açılmadan satamazsın diye biliyorum
Tabii illa hisse alacak değilsin sadece borsa hesabında para da durabiliyor o zaman onu ziraate geri aktarıp ATM'den çekersin

Megan

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle

şöyle bir sayfa var ne yapmam lazım

bit çeşit yatırım hesabı mı açmam lazım
Zborsa uygulamasını indir. Ama önce ziraat bankası uygulamasından borsa hesabı açman gerek. Borsa işlemleri kısmından da borsa hesabına oara yatırıp çekebilirsin. Youtubede illaki detaylı videosu vardır

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,183
İsim
Mustafa Enes Bulut
Zborsa uygulamasını indir. Ama önce ziraat bankası uygulamasından borsa hesabı açman gerek. Borsa işlemleri kısmından da borsa hesabına oara yatırıp çekebilirsin. Youtubede illaki detaylı videosu vardır
şu videoyu buldum da burda da ankette sıklıkla falan diye seçiyor hepsini sorun olmasın sonra (neden yatırım yapmıyorsun gibi bir sorun olmasın ) bide masrafı falan çıkmaz dimi

imzamın görseli olması gerekmiş sanırım açamadım yarın bankaya gidiceğim

Son düzenleme:

Megan

80+ Silver
şu videoyu buldum da burda da ankette sıklıkla falan diye seçiyor hepsini sorun olmasın sonra (neden yatırım yapmıyorsun gibi bir sorun olmasın ) bide masrafı falan çıkmaz dimi

imzamın görseli olması gerekmiş sanırım açamadım yarın bankaya gidiceğim
Anketi videodaki gibi yapın sorun olmaz. O şekilde bankaya gitmeye gerek yok

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Ziraat uygulamasından yatırım hesabı açarak hisse senedi, fon vb. alabilirsin.
Söke un yarın halka arza açılacak ancak oransal dağıtım (Başvurduğun kadar) olacağı için şuan küçük paralarla girmek çok mantıklı değil çünkü çok fazla talep geldiği için başvurduğunun max %10 civarında veriyor. Söke un için başvurduğunun %5 civarı dağıtım olur diye tahmin ediyorum. (1000 TL başvuruya 50tl ) Bu bir tahmindir ancak %10 geçmez yüksek ihtimalle.
Bütçen ne kadar bilmiyorum ancak sana tavsiyem al-sat yapma. Güzel güvenilir şirketlere yatırımı iyi olan geleceği olan şirketlere yatırım yap ve satma.

Top Bottom