Neler Yeni

Yavaşlık problemi ve Ram anakart uyumu

keremogtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
kerem öğüt
i3 10100f
gtx1660 super(tek fan)
16 Gb ram
Ssd var
(Msı anakartım var modeli falan bilmiyorum ama ram mhz değerini tam desteklemiyor)
Sistem böyle ama ramdan mi kaynaklı bilmiyorum bilgisayarda bir hantallık var böyle uygulamaya basıyorum açılırsa uygulama arayüzü hemen yüklenmiyor ya da hemen açılmıyor. Tarayıcı içinde de aynı yavaşlıktan var acaba internet ile ilgili mi diyip ethernet kullanmaya başladım fakat nafile ne gibi bir sorun olabilir yardımınıza ihtiyacım var

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Yusuf Armanc
i3 10100f
gtx1660 super(tek fan)
16 Gb ram
Ssd var
(Msı anakartım var modeli falan bilmiyorum ama ram mhz değerini tam desteklemiyor)
Sistem böyle ama ramdan mi kaynaklı bilmiyorum bilgisayarda bir hantallık var böyle uygulamaya basıyorum açılırsa uygulama arayüzü hemen yüklenmiyor ya da hemen açılmıyor. Tarayıcı içinde de aynı yavaşlıktan var acaba internet ile ilgili mi diyip ethernet kullanmaya başladım fakat nafile ne gibi bir sorun olabilir yardımınıza ihtiyacım var
Ya hocam faturası falan yok mu?

keremogtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
kerem öğüt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

1711956976616.png

Hız değeri 2667 MHz (anakartın maksimum desteği bu kadar) ama ram normalde 3200MHz falan galiba tüm problem buna bağlı olabilir mi?

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
496
İsim
Yusuf Armanc
Maalesef

Alıntıyı görüntüle

Hız değeri 2667 MHz (anakartın maksimum desteği bu kadar) ama ram normalde 3200MHz falan galiba tüm problem buna bağlı olabilir mi?
Anakartın modelinde 2667mhz yazıyorsa normaldır ama 4000mhz(örnek) ve yanında OC yazıyorsa Intel XMP ile iş hallolur.

Anakartın üstünde yazmıyor mu modeli?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,000
Üyeler
152,387
Son üye
BOSKA
Top Bottom