Neler Yeni

Yavru Ördeğim Yürüyemiyor

ahlatliinsan

80+ Bronze
Herkese selamlar. Dün bir yavru ördek aldım. Hemen de bana alıştı. Sonra onunla evin içinde geziyordum. Sürekli beni takip ediyordu zaten afacan. Bazen işim oluyordu ve onunla uğraşamadığım için onu koliye koyuyordum. Tabi o koliden çıkmak için zıplıyor, gagasıyla koliye vuruyordu. Yine onu koliye koydum. Yaklaşık 1 saat sonra oyun oynamak için çıkardım ama yürüyemiyordu. Bir ayağı sağlamdı ama diğer ayağını basamıyordu. Ama ayağı yerde değilken gayet de güzel hareket ettiriyordu. Bunu öğrenmek için 4-5 veteriner aradım ama hepsi biz ördeklerden anlamayız diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Bu olay olalı 2-3 saat oldu ve hala yürüyemiyor. Teşekkürler.

Emptx_

80+ Bronze
biraz elinizle felan iteleyin yürümesini isteyin galiba alışma süreci içinde biraz korkuyor olabilir ya da ayağını kontrol edin herhangi bir problem var mı diye

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Herkese selamlar. Dün bir yavru ördek aldım. Hemen de bana alıştı. Sonra onunla evin içinde geziyordum. Sürekli beni takip ediyordu zaten afacan. Bazen işim oluyordu ve onunla uğraşamadığım için onu koliye koyuyordum. Tabi o koliden çıkmak için zıplıyor, gagasıyla koliye vuruyordu. Yine onu koliye koydum. Yaklaşık 1 saat sonra oyun oynamak için çıkardım ama yürüyemiyordu. Bir ayağı sağlamdı ama diğer ayağını basamıyordu. Ama ayağı yerde değilken gayet de güzel hareket ettiriyordu. Bunu öğrenmek için 4-5 veteriner aradım ama hepsi biz ördeklerden anlamayız diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Bu olay olalı 2-3 saat oldu ve hala yürüyemiyor. Teşekkürler.
Ördeklerden veterinerler anlamıyorsa manavlar mı anlıyor? Ne kadar saçma bir şey

ahlatliinsan

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biraz elinizle felan iteleyin yürümesini isteyin galiba alışma süreci içinde biraz korkuyor olabilir ya da ayağını kontrol edin herhangi bir problem var mı diye
Elimle iteliyorum ama hala yürüyemiyor. Tek yaptığı şey sürünmek. Korkudan da değil çünkü dün bile beni takip ediyordu ve yürümeyi geçtim koşuyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Mustafa
bi cubuk bağla hasta ayağına biraz oynama dinlensin o yakın zamanda düzelir umarım

ama bazı hayvanlar bi yeri kırılınca kendini öldürüyo buna hazırlıklı olun

YiğitAysul

80+ Silver
yürüdüğü yerde etkiliyor bazen mesela halıda takılıyorlar

Güvercin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Seyhan
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
eline al biraz silkele bacağı ip gibi sallanıyormu bak ayaklarını hareket ettirt bide hayvanı küçücük kolilere koyma bahçelerde gezdir bahçen avrsa ufak bi havuz yap otlakta gezsin ördekler ot yemeyi sever yumurta fln yedir arada da bahçe fln yoksa park fln illaki vardır yada orman götür gezdir

boş şehir içinde ördek beslenmez diye düşünüyorum hayvanı çok sıkar kedi veya köpek gibi bir hayvan değil bu

YiğitAysul

80+ Silver
yürüdüğü yerde etkiliyor bazen mesela halıda takılıyorlar
Birde yüzdürmeyi deneyin zaten kendileri biliyorlar normal yüzmüyor veya yüzemiyorsa bacağında bir sıkıntı vardır

ahlatliinsan

80+ Bronze
sürünmek derken sürünürken fotoğraf atabilir misiniz?
Pek fotoğrafla anlatılabilecek bir şey değil. Yani yerindeyken küçük küçük zıplayarak ilerlemeye çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

eline al biraz silkele bacağı ip gibi sallanıyormu bak ayaklarını hareket ettirt bide hayvanı küçücük kolilere koyma bahçelerde gezdir bahçen avrsa ufak bi havuz yap otlakta gezsin ördekler ot yemeyi sever yumurta fln yedir arada da bahçe fln yoksa park fln illaki vardır yada orman götür gezdir

boş şehir içinde ördek beslenmez diye düşünüyorum hayvanı çok sıkar kedi veya köpek gibi bir hayvan değil bu
Maalesef apartmanda oturuyorum ve aşağı indiremiyorum çünkü aşağısı kediyle dolu.

Top Bottom