Neler Yeni

Yavru Ördeğim Yürüyemiyor

Güvercin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Seyhan
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Pek fotoğrafla anlatılabilecek bir şey değil. Yani yerindeyken küçük küçük zıplayarak ilerlemeye çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef apartmanda oturuyorum ve aşağı indiremiyorum çünkü aşağısı kediyle dolu.
orman fln da mı yok
biraz büyük bi leğen bul içine su doldur yüzsün ayaklarını hareket etirir sonra sonra

anlıyorum heveslisin ama orman , otlak biryerler yoksa hayvan pekte yaşayamaz
güzel bakarsan yaşar ama suyu yemi balkona fln çıkar arada havuz da yap
hele bide anlamayan veterinerler varsa hastalıktan 2-3 aya kalmaz ölür internetten bak onun suyuna illaç katabiliyorsunuz illaç kat bişey olmaz

ahlatliinsan

80+ Bronze
orman fln da mı yok
biraz büyük bi leğen bul içine su doldur yüzsün ayaklarını hareket etirir sonra sonra

anlıyorum heveslisin ama orman , otlak biryerler yoksa hayvan pekte yaşayamaz
Açıkçası pişman olduğum aldığıma da işte ben şimdi bunu barınağa falan bırakamam. Dün ilk geldiğinde bir yıkayayım dedim de dondu hayvancağız. Onu kurutmak da ayrı bir mesele oluyor.

mdinc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Muhammet Dinç
bizim de ördeğimiz vardı ben küçükken koşarken ayağına çarpmıştım sonra yürüyemedi bir süre sonra öldü ayağı kırılmıştır diye düşünüyorum, acaba sizinki darbe falan aldı mı inşallah can sıkıntısından yürümüyordur

majorw0w

80+ Silver
S
Ördeklerden veterinerler anlamıyorsa manavlar mı anlıyor? Ne kadar saçma bir şey
Veteriner hekimler genelde branşlara çalışır. Pet büyükbaş ve kümes hayvanlari olarak. Her hayvanın anatomisi farklıdır. Sen zannediyor musun ki 5 senelik eğitim içinde bize yaban hayvanlari anatomisi verdiğini ? Ve ya her doktor her hastalıktan anlıyor mu?

cemtastan2301

80+ Gold
Bende 6-7 yaşlarında civciv alıyordum ve sürekli evin içinde duruyorlardı, geneldede bir hafta olmadan ölüyorlardı. Arkadaşın dediği gibi bu hayvanlar evde beslenmez.

ahlatliinsan

80+ Bronze
bizim de ördeğimiz vardı ben küçükken koşarken ayağına çarpmıştım sonra yürüyemedi bir süre sonra öldü ayağı kırılmıştır diye düşünüyorum, acaba sizinki darbe falan aldı mı inşallah can sıkıntısından yürümüyordur
Can sıkıntısından değil maalesef çünkü zıplamaya çalışıyor. O da çok hevesli. Bir bırakıyorum bakıyorum 10 dakika sonra zar zor yaklaşık 5 metre ilerleyebilmiş. İnşallah benimki sizinki gibi olmaz.

Ryphex

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
6 civcivim var ve ayriyetten ev gibi kocaman odaları var o odadayken bile dışarı çıkamayınca üzülüyorlar bir kartın kolide tek başına durması pek mantıklı değil eğer zamanın olmuyorsa almamalısın bence

ahlatliinsan

80+ Bronze
6 civcivim var ve ayriyetten ev gibi kocaman odaları var o odadayken bile dışarı çıkamayınca üzülüyorlar bir kartın kolide tek başına durması pek mantıklı değil eğer zamanın olmuyorsa almamalısın bence
Evet aldığıma pişman oldum. Şu an çok kararsızım bilemiyorum. Evde bakarsam hayvan zarar görür, barınağa falan verirsem vicdanım sızlar.

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,979
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Evet aldığıma pişman oldum. Şu an çok kararsızım bilemiyorum. Evde bakarsam hayvan zarar görür, barınağa falan verirsem vicdanım sızlar.
Civcivleri beslemek büyütmek çok zor bir iş. Doyduklarını anlamıyorlar. Sen verdiğin sürece yemek istiyorlar. İşin kötüsü bakmayı bilmeyen biri aldığı zaman ömürleri çok kısa oluyor. Kutuda zıplarken ayağını burkmuş olabilceğinden şüpheleniyorum. Seninle oynarken de burkmuş olabilir. İstanbul Üniversitesinde Hayvan Hastanesi var. Yakınsan eğer oraya gitmen çok daha doğru olur.

ahlatliinsan

80+ Bronze
Bı atkadas daha al ona
İlk aldığımda 2 tane alacaktım da sonradan vazgeçtim ama keşke vazgeçmeseydim. Ama bir tane daha alırsam biri yürüyebilecek biri yürüyemeyecek. Dolayısıyla onlarla takılmak istersem yürüyebilenle daha rahat oynarım. Dolayısıyla haksızlık olur. Bu konuları çok takıntılıyımdır.

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
S
Veteriner hekimler genelde branşlara çalışır. Pet büyükbaş ve kümes hayvanlari olarak. Her hayvanın anatomisi farklıdır. Sen zannediyor musun ki 5 senelik eğitim içinde bize yaban hayvanlari anatomisi verdiğini ? Ve ya her doktor her hastalıktan anlıyor mu?
Bakın şunu demek istiyorum bizim veterinerimiz babamın arkadaşının inekleriyle,tavuklarıyla,küçük baş hayvanlarıyla ilgileniyor bizim köpeğimizle,kuzenimgilin kedi ve kuşuyla ilgileniyor çoğu hayvandan anlıyor hatta biz oradayken bir hayvan yardım kurumu Atmaca veya Şahin getirdi kanadı kırık olduğu için iyileştirip doğaya saldılar ve buradaki hangi veterinere gidersen git Ördeğe bakarlar sizin orada öyle olmamasına şaşırdım

ahlatliinsan

80+ Bronze
İnternet de bir şey okudum ve bu hayvanların dışkısı kırmızıysa hastalıklıdır diyorlardı. Ve benim hayvanımın dışkısı kırmızı. Sizce barınağa mı bırakmalıyım? İnanın ne yapacağımı bilemiyorum.

Top Bottom