Neler Yeni

Yazılım Başlamak için Yol Haritası

wemre

80+
Arkadaşlar ben yazılımla ilgilenmeyi seviyorum kendimce şöyle bir plan yaptım
İlk olarak Algoritmayı öğrenmeyi planlıyorum daha sonra html öğreneceğim sonra da Java ve kotlin öğrenirim diyorum
Sizce nasıl bir plan tavsiyeniz var mı öğrenme uzun bir süreç bunun farkındayım kolay bir şey değil herkes yapamaz ve dil gerekiyor tüm bunların farkındayım

Rahruma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Burak Murat
İlk olarak Algoritmayı öğrenmeyi planlıyorum daha sonra html öğreneceğim sonra da Java ve kotlin öğrenirim diyorum
Sizce nasıl bir plan tavsiyeniz var mı öğrenme uzun bir süreç bunun farkındayım kolay bir şey değil herkes yapamaz ve dil gerekiyor tüm bunların farkındayım
Sen front end ve back end yani full end bir yazılımliga girişmek istiyorsun anladığım kadarıyla, Eğer front end e giriceksen Html dışında CSS öğrenmen gerekiyor, ve Bunlar Tam olarak kodlama dili değil, mark up language olarak geçiyor, bence Html ve CSS yi sonraya atmalisin

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Alihan YILMAZ
Güzel bir yol haritası gibi. Başla bakalım. Yolun uzun. Bir şekilde yolunu bulursun.

wemre

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel bir yol haritası gibi. Başla bakalım. Yolun uzun. Bir şekilde yolunu bulursun.
Teşekkür ederim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen front end ve back end yani full end bir yazılımliga girişmek istiyorsun anladığım kadarıyla, Eğer front end e giriceksen Html dışında CSS öğrenmen gerekiyor, ve Bunlar Tam olarak kodlama dili değil, mark up language olarak geçiyor, bence Html ve CSS yi sonraya atmalisin
Yani hangisi daha çok ilgimi çekecek daha bilmiyorum ama android proglamaya daha yakınım onun içinde Java ve kotlin öğrenmek lazımmış yazılımın biraz mantığını anlamak için html kısa sürer onunla başlamak daha iyi diye duyuyorum çevremdekilerden

Rahruma

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Burak Murat
Teşekkür ederim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani hangisi daha çok ilgimi çekecek daha bilmiyorum ama android proglamaya daha yakınım onun içinde Java ve kotlin öğrenmek lazımmış yazılımın biraz mantığını anlamak için html kısa sürer onunla başlamak daha iyi diye duyuyorum çevremdekilerden
Anladım ne demek istediğini, fakat dediğim gibi Html bir mark language, yazılım mantığını öğrenmek için ise bir kodlama dili ogrenmen lazim, Html ve CSS kodlama dili olarak bilinse bile aslında yaptıkları o degil, insanlar mantığını anlamak için Python ile başlar çünkü basit ve anlaması kolay bir dil, eğer Html ile başlarsan istediğin Mantığı anlayamazsin, HTML vs Css bir sitedeki gözüken şeyler, ordaki renkler, fotoğraflar, Java ise mesela O sitenin ne işe yaradigi. Perdenin arkası ve Onu gibi zaten oyuzden front end back end diyorlar, eğer andorid programlamaya başlamak istiyorsan kodladaki mantığı öğrenmek için Python ile başlamak en iyisi olur, sonra Java ve Kotlin ile devam edebilirsin

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,556
İsim
Fatih
android istiyorsan html css ile isin yok sal o tarafı, tasarıma kafan basmiyorsa kafayi yersin

man a man

80+ Bronze
Bence önce Java/Python gibi yaygın bir dil ile başla nasıl bir şey olduğunu gör sonra sırayla ilgini çeken alanı bulmak için o alanda yaygın kullanılan dilleri ve teknolojileri öğrenmeye çalış

İlgini çeken alanı bulunca üstüne yoğunlaşmaya başlayabilirsin

Frontend için: html,css,javaScript bilmek zorundasın üstüne React tavsiye ederim
Backend: Java,C# İngilizcen varsa GO tavsiye ederim
Mobil için : Kotlin(Android), Swift(ios) tavsiye ederim
Yapay zeka: Python başlangıç için ideal
Oyun: C++ ve C#

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Öncelikle algoritmaya başla dediğin gibi, web alanı üzerinde ilerleyeceksen Html-CSS-JS-ASPX VE SQL (BERABER)-PHP

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
Amaç belirle önce yardımcı olayım mobil alandamı ilerlemek istiyorsun ? web mi oyun mu ?

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Alihan YILMAZ
Kafanı karıştırtma. Bildiğin yolda yürü.

cskn95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Coşkun
HTML ogreniyorsan neden Kotlin ve JAVA? Kotlin ve JAVA ogreniyorsan neden HTML?

Once Ingilizce ogren. En onemli yazilim dili Ingilizce. Lisedeysen universite sinavina oncelik ver.

Kendine alan sec, onun icin gerekli yazilim dillerini ogren. HTML web icin kullanilan isaretleme dili gibi bir sey, yazilim dili bile degil. Kotlin Android uygulamalari icin. Ikisi de birbirinden alakasiz tamamen. Rastgele duydugun her dile atlama.

wemre

80+
Anladım ne demek istediğini, fakat dediğim gibi Html bir mark language, yazılım mantığını öğrenmek için ise bir kodlama dili ogrenmen lazim, Html ve CSS kodlama dili olarak bilinse bile aslında yaptıkları o degil, insanlar mantığını anlamak için Python ile başlar çünkü basit ve anlaması kolay bir dil, eğer Html ile başlarsan istediğin Mantığı anlayamazsin, HTML vs Css bir sitedeki gözüken şeyler, ordaki renkler, fotoğraflar, Java ise mesela O sitenin ne işe yaradigi. Perdenin arkası ve Onu gibi zaten oyuzden front end back end diyorlar, eğer andorid programlamaya başlamak istiyorsan kodladaki mantığı öğrenmek için Python ile başlamak en iyisi olur, sonra Java ve Kotlin ile devam edebilirsin
Teşekkür ederim hocam fikirleriniz için

Capt.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Furkan
Kafanı karıştırtma. Bildiğin yolda yürü.
yav böyle bir mantık mı var? zaten arkadaş kendi fikrinden emin olsa buraya yazmazdı. ayrıca işinin ehli birinden destek almak, kendi bildiği yolda yürümekten çok daha "verimli" olur.

Top Bottom