Neler Yeni

Yazılım I nereden öğrenebilirim

Aususlike

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Yusuf Kaan
Selam. Yazılım a başlamak istiyorum. Aklımda phyton, c#, Java gibi diller var. Bu tür dilleri en iyi online dan nereden öğrenebilirim. Udemy i biliyorum fakat başka bilmiyorum. Fakat fiyatlara bakdığımda 240tl olduğunu gördüm. (şuanlık 30tl fakat bitmesine 1 gün kalmış) Udemy i bilen varsa ne sıklıkla tekrardan indirime girer? . Ayrıdan başka neresi vardır öğrenebileceğim (ucuz olan veya sık indirime giren olursa sevinirim)

PinsizAMD

80+ Bronze
Selam. Yazılım a başlamak istiyorum. Aklımda phyton, c#, Java gibi diller var. Bu tür dilleri en iyi online dan nereden öğrenebilirim. Udemy i biliyorum fakat başka bilmiyorum. Fakat fiyatlara bakdığımda 240tl olduğunu gördüm. (şuanlık 30tl fakat bitmesine 1 gün kalmış) Udemy i bilen varsa ne sıklıkla tekrardan indirime girer? . Ayrıdan başka neresi vardır öğrenebileceğim (ucuz olan veya sık indirime giren olursa sevinirim)
Beldeiyede oluyor ücretsiz bizim bi arkdaş vardı çocuyk hacker ooldu bedava ders veriyor belediye bazen sizde danışın bulursunuz.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
1milyonistihdam diye bir site vardı galiba oradan ders dinleniliyordu sanırım devletin takip ettiği desteklediği bir site

Keptın

80+ Silver
Youtube'da beleş bir sürü var

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Her yer kaynak dolu. Arayıp ta bulamamak özel yetenek ister.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Udemy'de profesyonel olarak eğitim veren öğretmenlerin çoğu 1milyonistihdam adı altında Hazine ve Milliye Bakanlığı tarafından desteklenen kurs için eğitim videoları yükledi. E-devlet ile giriş yapıyorsun ve eğer 18 yaşından büyüksen ve bir süre bu işe devam edersen, başvuru yapman ve kabul edilmen halinde devlet dairesinde uzman yardımcısı olarak işe başlayabiliyorsun. Uzman yardımcısı gözünüzü korkutmasın, iş ilanı açıklamasında "1milyonistihdam üzerinden 2 kurs bitirmiş, yetiştirilecek kişi arıyoruz." şeklinde bir açıklama bulunuyordu. Aynı zamanda özel şirketlerin de orada ilanı bulunuyor; fakat onlar genellikle tecrübeli, uzman yazılım mühendisleri arıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Udemy'de kurslar her zaman 30tl fiyatında ve her zaman 1 gün kaldı yazıyor, bir pazarlama hilesi. İstediğiniz zaman alabilirsiniz fakat dediğim gibi misal vereyim Udemy'de uzun süredir profesyonel olarak eğitim veren Atıl Samancı'nın derslerini satın almayı düşünüyordum; fakat zaten 1milyonistihdam sitesinde Atıl Samancı'nın eğitim verdiğini gördüm ve oradan devam ettim.

Son düzenleme:

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Adobe Reader'i kurarsınız. İstediğiniz konuyu ve arkasına "pdf" ekleyerek ararsınız ve bulduklarınızı indirirsiniz. İstediğinizi/beğendiğinizi seçersiniz ve hem bilgisayardan okur, hem bilgisayardan çalışırsınız. Ve genellikle de bedava.

robop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Utku Şahin
Kural 1- Daima yabancılardan öğren, yabancı kaynakları takip et, kariyerinde ilerledikçe spesifik bir konuyu birde anadilimde dinleyeyim dersen işte Türkçe içerik o zaman iyi ama dilin temelini daima yabancı kaynaklardan öğren.

Kural 2- Udemyde her gün indirimin son günüdür

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Biraz geç oldu mu ama... İlk olarak Udemy sık sık indirime girer haftada 1 kez kesin olur. Kaynak olarak:

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
10 yıldan uzun bir süre programlama öğreniyorum. Şu an kimsenin hayatta oynamayacağı oyunlar yapabilecek durumdayım. Ben den sonra Üniversite'de programlama öğrenen tanıdığım bir kaç senedir bir bankanın bilişim bölümünda çalışıyor ve bu yıl küçük bir Volvo arazili araç aldı.

Programlama nasıl öğrenilirmiş, bu örnekten çözmeye çalışabilirsiniz.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Engin Demiroğ ve Yazılım bilimi gibi youtube kanallarında bedava eğitim alabilirsin. yok daha profosyone bir şekilde öğrenmek istiyorum dersen: Engin Demiroğ Udemy kursuna bakabilirsin. =)

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
10 yıldan uzun bir süre programlama öğreniyorum. Şu an kimsenin hayatta oynamayacağı oyunlar yapabilecek durumdayım. Ben den sonra Üniversite'de programlama öğrenen tanıdığım bir kaç senedir bir bankanın bilişim bölümünda çalışıyor ve bu yıl küçük bir Volvo arazili araç aldı.

Programlama nasıl öğrenilirmiş, bu örnekten çözmeye çalışabilirsiniz.
Üzerinize alınmazsanız sevinirim yazacaklarım için ya benim fikrimce programlama konusu merakınıza bağlı bir şey misal ben liseden sonra yazılım alanına merak saldım fakat en ilgimi çeken mobil yazılım alanı oldu o kısımdan ilerlemeye karar verdim hala android dokümanları üzerinde çalışırım notlarımı alırım seneye nasipse şirketlere başvurucam ama bununla yetinmeyip daha da büyük hedeflere odaklanıcam android iyi anlamda gelişirsem ios üzerine yogunlaşacağım onda da iyi olursam harmony OS üzerine yani şunu demek istiyorum yazılımında alanları oluyor insanlar neye ilgi duyduğunu keşfederse her açıdan daha iyi oluyor ve inanki yıllar farketmiyor istersen bir yıl android çalış sistemi kavradığında çoğu yazılımcıyım diyen adamdan iyi oluyorsun ben mesela geçen yıl askerlik yaptım bilişim kurumunda 1 sene görev yaptım sağolsunlar android üzerine yoğunlaşma fırsatı buldum ama şuan mobil yazılımcıların bilmediği şeyleri biliyorum android işletim sisteminde hazır olunca işimle ilgili şirketlere başvurmayı düşünüyorum

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Udemy e indirimler geliyor arada 20tl ye python almıştım

Top Bottom