Neler Yeni

Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar mühendisliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Melih Alçık
Merhaba, yaşım 19 şu an Gaziantep'te tıp 2. sınıfım, kendi verdiğim kararlar doğrultusunda yazılım ya da bilgisayar mühendisliğine yatay geçiş ek madde-1 doğrultusunda geçmek istiyorum. Neden böyle karar verdiğim ise baştaki akraba yönlendirmesidir. Bu bölümleri istememin nedeni ise yazılımı seven birisiyim, genellikle işin donanımsal değil de yazılımsal bölümleri daha çok dikkatimi çektiği için yazılım okumak istiyorum ancak ülkemizde ilk 10 üniversite vakıf olarak gözüküyor. Ben devlet üniversitesinde okumayı vakıfa tercih eden birisiyim ancak yazılım mühendisliğinde en iyi üniversiteler vakıf olduğu için şu anlık aklımda bau(bahçeşehir uni), İzmir economy gibi vakıf üniversiteleri var(puanım yatay geçiş[2020 mezunuyum sıralama 8443] ile yettiği için tam burslu okumayı düşünüyorum). Acaba yapacağım seçimde mezun olana kadar bir sıkıntı çeker miyim, mezun olduktan sonra iş bulma olanağım nasıl olur? Bildiğime göre parasıyla okuyan bir kişiyle aynı dersleri göreceğim. Bu beni etkiler mi, herhangi bir iş bulma sıkıntısı olur mu? Ayrıca Bau'nün akreditasyonunun da var olduğunu gördüm, yurt dışına çıkmak istersem bunun da büyük etkisi olduğunu biliyorum. Bilgisi olanlar beni seçimim konusunda aydınlatabilirse çok sevinirim. İyi akşamlar.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Merhaba, yaşım 19 şu an Gaziantep'te tıp 2. sınıfım, kendi verdiğim kararlar doğrultusunda yazılım ya da bilgisayar mühendisliğine yatay geçiş ek madde-1 doğrultusunda geçmek istiyorum. Neden böyle karar verdiğim ise baştaki akraba yönlendirmesidir. Bu bölümleri istememin nedeni ise yazılımı seven birisiyim, genellikle işin donanımsal değil de yazılımsal bölümleri daha çok dikkatimi çektiği için yazılım okumak istiyorum ancak ülkemizde ilk 10 üniversite vakıf olarak gözüküyor. Ben devlet üniversitesinde okumayı vakıfa tercih eden birisiyim ancak yazılım mühendisliğinde en iyi üniversiteler vakıf olduğu için şu anlık aklımda bau(bahçeşehir uni), İzmir economy gibi vakıf üniversiteleri var(puanım yatay geçiş[2020 mezunuyum sıralama 8443] ile yettiği için tam burslu okumayı düşünüyorum). Acaba yapacağım seçimde mezun olana kadar bir sıkıntı çeker miyim, mezun olduktan sonra iş bulma olanağım nasıl olur? Bildiğime göre parasıyla okuyan bir kişiyle aynı dersleri göreceğim. Bu beni etkiler mi, herhangi bir iş bulma sıkıntısı olur mu? Ayrıca Bau'nün akreditasyonunun da var olduğunu gördüm, yurt dışına çıkmak istersem bunun da büyük etkisi olduğunu biliyorum. Bilgisi olanlar beni seçimim konusunda aydınlatabilirse çok sevinirim. İyi akşamlar.
İlk 10 üniye bakmadım, ama eğer şirketlerin ünilerine(koç, sabancı) girme ihtimalin varsa, iş bulma ihtimalin %99 felan.

Ve, yazılım mühendisi kendi işini yaratabilen bir meslek. en kötü Fiverr'da bir şeyler satar, para kazanırsın merak etme o konuda.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
İlk 10 üniye bakmadım, ama eğer şirketlerin ünilerine(koç, sabancı) girme ihtimalin varsa, iş bulma ihtimalin %99 felan.

Ve, yazılım mühendisi kendi işini yaratabilen bir meslek. en kötü Fiverr'da bir şeyler satar, para kazanırsın merak etme o konuda.
yazılım mühendisliğinde koç ve sabancı gibi şirket üniversitelerinde yok. onlar bilgisayar mühendisliğinde. girebiliyorsan koç sabancı gibi üniversitelere gir bilgisayar mühendisliğinden.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
yazılım mühendisliğinde koç ve sabancı gibi şirket üniversitelerinde yok. onlar bilgisayar mühendisliğinde. girebiliyorsan koç sabancı gibi üniversitelere gir bilgisayar mühendisliğinden.
Bilmiyordum hocam. hiç bakmadım. ilgi alanımdaki bir konu değil. ama iş imkanları mükemmel o ünilerin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Melih Alçık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sıralamam malesef koç üniversitesine yetmiyor , bilgisayar mühendisliğinde ise hacettepe düşünmüştüm onun 2020 taban puanı 7200 olduğu iç,n ona da yetmiyor , hacettepe altındaki üniler ise genellikle istanbulda oluyor ben de istanbula burslu bir yer olmadığı sürece pek okuma taraftarı değilim , malum barınma beslenme imkanları çok yüksek , o yüzden ankara biraz daha uygun gelmişti. Ayrıyeten Hacettepe'deki yapay zeka mühendisliği bölümü var , o konudaki düşüncelereniz nelerdir
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet ama onlar gelmiyor maalesef .

Sir Cem T-oker

80+ Gold
8k sıralama ile iyi bir üniye girip işsiz kalırsan cidden bu senin çok büyük bir başarın olur.
Herhangi bir mühendisliğe girersen İşsiz kalacağını sanmıyorum.

@Harley Quinn❖ Pc mühendisliği tarafında oyunu kullanır muhtemelen.

@Rulep

2 senen boşa gitmiş bu arada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Melih Alçık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8k sıralama ile iyi bir üniye girip işsiz kalırsan cidden bu senin çok büyük bir başarın olur.
Herhangi bir mühendisliğe girersen İşsiz kalacağını sanmıyorum.

@Harley Quinn❖ Pc mühendisliği tarafında oyunu kullanır muhtemelen.

@Rulep

2 senen boşa gitmiş bu arada.
ben boşa gitti diye bakmıyorum aslında. İlk sene zaten online di kopya ile rahat geçtik 2. sene zoruluğunu anlamış oldum , zaten 2 seneden beri aktif olarak e ticaret ile uğraşıyorum daha çok o yönde geliştim , para kazandım , tecrübeler edindim , tabi 2 sene tıp okudum ona verdiğim zamanlar kayıp oldu ama yapacak bi şey yok yine de tecrübeler edinmiş oldum, keşke diyeceğime geleceğe bakmayı tercih ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,759
Üyeler
149,263
Son üye
AutoKill
Top Bottom