Neler Yeni

Yazılıma hangi dille başlanmalı?

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar konsollar oyunlar ekipmanlar
Arkadaşlar Ybs okuyacağım hazırlık olduğu için erkenden başlayim diyorum sizce hangi dille başlamalıyım ? Temel hiç yok alan olarak web site, oyun vb. Tasarımlar olabilir.

Starlex

80+ Bronze
Arkadaşlar Ybs okuyacağım hazırlık olduğu için erkenden başlayim diyorum sizce hangi dille başlamalıyım ? Temel hiç yok alan olarak web site, oyun vb. Tasarımlar olabilir.
Phyton bence tabi senin gönlünden ne geçerse o daha doğru olur ben mesela C# ile başladım ama fazla ilerlemedim sektörde

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
selams
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
türk dili AKFANLKFLNMASFNKLFAENLKFASNKLASFNKL (boş yaptım takma beni)

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Bilgisayar programcılığı(2021-23) ve dgs ile ardından YBS(2023-?) okuyan birisi olarak algoritma öğren derim. Bu algoritmayı ise genelde c veya C++ ile öğretirler bilgisayar programcılığında C++ ile gördüm YBS'de python. Algoritma genel olarak öğrendikten sonra bunu önce python ile başlangıç olarak kendini geliştir. Üni zaman diğer dillerle uğraşırsın zaten. Bu algoritmayı hallettin mi istediğin dil olsun hepsinden önde başlarsın.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sektörde java da çok kullanılsa da ybs (veya yazılım) okuyacak arkadaşa, üniversitede daha çok karşısında çıkacak olan sektörde yine çok kullanılan C#'ı öneririm.
C# önerilmez main ve methodlarla kafası karışır.

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Kerem Gencer
Mesaj otomatik birleştirildi:

C# önerilmez main ve methodlarla kafası karışır.
Haklısınız ama karşısına illaki çıkar. Başlangıçta C ve veya C++ dediğiniz gibi daha iyi olabilir.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Haklısınız ama karşısına illaki çıkar. Başlangıçta C ve veya C++ dediğiniz gibi daha iyi olabilir.
C++ bile kafasını karıştırır, ben direkt algoritmayı öğrenmesi daha sonra python ile kendisini geliştirmesi taraftarıyım. Daha sonra diğer dillere geçiş yapabilir. Öncelikle bir dilde gelişin sonrasına diğerine geçiş yapın. Üniversite zamanı zaten bende oradan oraya atladım

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
C++ bile kafasını karıştırır, ben direkt algoritmayı öğrenmesi daha sonra python ile kendisini geliştirmesi taraftarıyım. Daha sonra diğer dillere geçiş yapabilir. Öncelikle bir dilde gelişin sonrasına diğerine geçiş yapın. Üniversite zamanı zaten bende oradan oraya atladım
Hocam paylaştığıniz linklerden algoritma öğrenip sonrasında pyhton la başlamak mantıklı galiba sağolun teşekkür ederim

Ne için öğreneceğinize bağlı, genelde python yerine c öneriliyor çünkü c'yi çözdükten sonra diğerleri zaten basit geliyor. Zordan kolaya doğru kısaca.

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
H
Ne için öğreneceğinize bağlı, genelde python yerine c öneriliyor çünkü c'yi çözdükten sonra diğerleri zaten basit geliyor. Zordan kolaya doğru kısaca.
Hiç temeli olmayan biri için c sıkıntı olmaz mı ?

Top Bottom