Neler Yeni

Yeni aldığım 144hz monitörde maksimum 60hz alabiliyorum

Alperen_7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Alperen
Merhaba arkadaşlar. Daha yeni Samsung CRG 5 monitör aldım. Benim kasada RX 470 var ve sadece dvı d çıkışlı (çıkış dual link galiba). Neyse ben bu zamana kadar 60hz monitörümde Ugreen'in 1 metrelik dvı to hdmi dönüştürücü ile kullandım sistemi. Aynı kabloyu yeni aldığım monitöre takınca maksimum 60hz gösteriyor. Sistemdeki bios güncel değil ancak Windows formatladim ve ekran kartı sürücüsü güncel. İnternetten biraz daha bakındım zaten benim monitör hdmı bağlantısında 120 hz veriyormuş. Ancak bu bana yeterli şimdilik. Benim sorunum niye 60hz gösterdiği. Kablodan dolayı mı? Başka bir kablo var mı bildiğiniz 100hz üstü verebilecek. Veya da bu durumda dvı to dp gibi bir yöntemle alabilir miyim bu yüksek hz oranlarını. Diyelim ki hiçbir şekilde alamıyorum, o zaman da oynadığım oyunlarda FPS sınırını kapatırsam oyun 60hz üstüne çıktığı taktirde yine yırtılma olmadan yüksek FPSleri görebilir miyim? Biliyorum soru uzun oldu forumdaki ilk sorumdu cevap veren vermeyen herkese teşekkürler.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,569
İsim
Emre siyah
anakart 60hz veriyordur hdmiden

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,569
İsim
Emre siyah
ben öyle biliyorum

Alperen_7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ama bu görüntüyü işlemciden yani anakarttan aldığımız durumlarda geçerli değil mi? Bugün piyasada çok gördüğüm b450 anakartlar gibi kartlarda da aynı özellik gözüküyor ama videolarda monitörleri 60hz'den fazla. Bence sorun anakart değil. Teşekürler yine de cevabınız için

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
dönüştürücü kaynaklı olabilir. Ekrant kartı yükseltmesi yapmanı öneririm. Çok eski kalmış. Piyasada adam akıllı dönüştürücü yok. CRU ile 120hz yapabilirsin belki ama zor

Alperen_7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Alperen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dönüştürücü kaynaklı olabilir. Ekrant kartı yükseltmesi yapmanı öneririm. Çok eski kalmış. Piyasada adam akıllı dönüştürücü yok. CRU ile 120hz yapabilirsin belki ama zor
CRU nedir? Ekran kartı değişimi en son tercihim şimdilik bi bakalım çözümü var mı yoksa mecbur değişeceğim. İkinci el almıştım yine ikinci ele gitmem gerek o yüzden mecut sistemde sorunu çözeyim diyorum.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
CRU nedir? Ekran kartı değişimi en son tercihim şimdilik bi bakalım çözümü var mı yoksa mecbur değişeceğim. İkinci el almıştım yine ikinci ele gitmem gerek o yüzden mecut sistemde sorunu çözeyim diyorum.
cru custom çözünürlük ve HZ ayarlama uygulaması. Biraz Riskli bir uygulama, 120hz üstü bir hz'i denemeni önermem. Ben HD5650'de 120hz alabilmek için kullanıyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,596
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
RX 470 ekran kartında sadece DVI mı var? Mining edition ekran kartlarında vardı o olay yanılmıyorsam.

Alperen_7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Alperen
cru custom çözünürlük ve HZ ayarlama uygulaması. Biraz Riskli bir uygulama, 120hz üstü bir hz'i denemeni önermem. Ben HD5650'de 120hz alabilmek için kullanıyorum.
Yok hocam o topa girmeyeyim en iyisi🙂. Biraz daha bakınayim zaten çözüm yoksa tek şart ekran kartı değişimi. Bu arada soruda belirttiğim gibi monitör 60 Hz gözüküyor ancak FPS sınırını kapattığım oyunlarda 60 FPS üstüne çıktığımda sorunsuz kullanabilir miyim? Teşekürler ilginiz için
Mesaj otomatik birleştirildi:

RX 470 ekran kartında sadece DVI mı var? Mining edition ekran kartlarında vardı o olay yanılmıyorsam.
Evet Minning edition kart ikinci el aldım.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,488
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Aga ayni monitörü 3050 li laptopa alacaktım korkuttun beni.

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ardazeren025
Twitter