Neler Yeni

Yardım Yeni aldığım DA-G7 sistemde fan hızı ayarlayamıyorum

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
Arkadaşlar merhaba geçmiş günlerde yayınlanan DA G7 sistemi alma fırsatım oldu. Kasa geldi ekran kartı kurulumu ve diğer işlemleri gerçekleştirdim. Fakat sistemdeki 4 adet fan molex şeklinde köprü olarak güç kaynağına bağlanmış olduğundan dolayı fan hızını bir türlü ayarlayamadım. Çok sessiz bir şekilde çalışmaya başlıyor daha sonra birkaç dakika sürecek şekilde uçak motoru gibi çalışmaya başlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

xTURANN

80+ Bronze
PSU'ya olan bağlantıyı ayırıp fan kontrolcüsü varsa ona bağla. Yoksa pek bir şey yapamazsın gibi. Tabii bağlantı ayrılabilir durumda ise. Yoksa hiç uğraşma.

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU'ya olan bağlantıyı ayırıp fan kontrolcüsü varsa ona bağla. Yoksa pek bir şey yapamazsın gibi. Tabii bağlantı ayrılabilir durumda ise. Yoksa hiç uğraşma.
Ses arttığı zaman yanında durulacak gibi olmuyor ya. Herhangi bir fan kontrolcüsü de görmedim açıkçası.

xTURANN

80+ Bronze
Ses arttığı zaman yanında durulacak gibi olmuyor ya. Herhangi bir fan kontrolcüsü de görmedim açıkçası.
Kasanın arka kapağında küçük kart oluyor genellikle. Kasanın fanları RGB ise mutlaka olur. Yoksa fan kontrolcüsü alıp yapabilirsin.

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
Kasanın arka kapağında küçük kart oluyor genellikle. Kasanın fanları RGB ise mutlaka olur. Yoksa fan kontrolcüsü alıp yapabilirsin.
1694680245022.png

Kasa Auto RGB arka kapakta kablolama yaparken öyle bir karta rastlamadım.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
can
Kasa içerisinde fan kontrolcüsü yok ise biostan fan ayarı yapmayı deneyebilirsin, ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor bu arada tanesi 500 lirayada fan var 5 tanesi 300 lirayada fan var

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
Kasa içerisinde fan kontrolcüsü yok ise biostan fan ayarı yapmayı deneyebilirsin, ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor bu arada tanesi 500 lirayada fan var 5 tanesi 300 lirayada fan var
Molex şeklinde bağlı olduğu için bios görmüyor anladığım kadarıyla o fanları

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
Abi birinci elden test ettiğin için düşüncen nedir bu konuda @Abdullah Hacıgül ? Fikrini belirtirsen çok sevinirim.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,144
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
benzer bir durumu ben de yaşadım. Fan çoklayıcı alıp tüm fanları ona bağlaman gerekiyor aksi takdirde devamlı tam güçte çalışıyor fanlar psudan güç aldığı için.

YouSoufle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yusuf Karadağ
benzer bir durumu ben de yaşadım. Fan çoklayıcı alıp tüm fanları ona bağlaman gerekiyor aksi takdirde devamlı tam güçte çalışıyor fanlar psudan güç aldığı için.
Detaylı şekilde yardımcı olabilme şansın var mı acaba ?
Arka kısımda tam olarak paylaştığım dakikadaki gibi bir görünüm var .

Son düzenleme:

kırmızışarapp

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,138
Üyeler
142,090
Son üye
Ömer Sarı