Neler Yeni

Yeni̇ Aldiğim Ram Problemli̇!

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,668
İsim
Emre Zengin
XMP'yi neden kapatıp yapmalıyım, XMP'siz sorun çıkmazsa RAM'ı öyle mi kullanmak zorundayım çelişkiyi tam anlayamadım.
D.O.C.P açık olduğu zaman hata bulabilme şansı her zaman vardır. Asıl önemli olan D.O.C.P kapalı iken hata bulmasıdır. Sorun çıkmazsa RAM'i 2933 MHz kullanman gerek en stabil öyle çalışıyor ayarlar. Eğer gene hata verirse RAM'i göndereceksin garantiye.

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
XMP'yi neden kapatıp yapmalıyım, XMP'siz sorun çıkmazsa RAM'ı öyle mi kullanmak zorundayım çelişkiyi tam anlayamadım.
Arızalı olduğunu düşündüğün 8GB RAM i tek slot takıp oyuna girdiğinde yine mavi ekran alıyor musun? (eski RAM i kullanmadan)

aytug.74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Aytuğ Gök
D.O.C.P açık olduğu zaman hata bulabilme şansı her zaman vardır. Asıl önemli olan D.O.C.P kapalı iken hata bulmasıdır. Sorun çıkmazsa RAM'i 2933 MHz kullanman gerek en stabil öyle çalışıyor ayarlar. Eğer gene hata verirse RAM'i göndereceksin garantiye.
Teşekkür ederim yarın memtest sonucunu göndereceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arızalı olduğunu düşündüğün 8GB RAM i tek slot takıp oyuna girdiğinde yine mavi ekran alıyor musun? (eski RAM i kullanmadan)
Hayır onu denemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ufuk
cpu-z'deki değerlerinde bir problem yok, ramin fiziksel hasar almış veya sıvıya temas etmiş olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,585
Üyeler
155,441
Son üye
shaz4747
Top Bottom