Neler Yeni

5700XT EVO VRAM ısınma sorunu

HasNickTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert PETEK
Kardeşim Furmark'ın Vram sıcaklığını hiç bir yayıncı dikkate almıyor çünkü A'dan Z'te Sapphire olsun MSI olsun herkesin Furmark testinde VRAM sıcaklığı normalden çok daha yüksek çıkıyor. Öyleki Oyunda GDDR6 belleklerin kullanımı daha yüksektir aksine Furmarkta ise neredeyse GDDR6 bellekler kullanılmaz lakin yinede oyun testi ile Furmark arasında GDDR6 sıcaklık farkı devasadır. Hatta Sapphire Nitro+ satın al Furmark testini yap Nitro+'ın da GDDR6 sıcaklığının 90 olacağını göreceksin. Oyunlardaki sıcaklık değerleri çok iyi ben bir sıkıntı göremedim.
gerçekten mi abi çok sağ ol sağlam grafikli bir oyunda deneyeceğim bir de

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Hocam neden bu kadar fark var, nedir bunun sebebi?
Açıkcası nedenini araştırmadım ama anormal bir zorlama yaptığını düşünüyorum. Lakin bunu sizde test edebilirsiniz bir oyuna girin bellek sıcaklığınıza bakın oyundan çıkın bir de Furmark bellek sıcaklığınıza bakın arada ciddi fark göreceksiniz bu her ekran kartı için geçerli. Furmark'ın kullanılmasındaki temel nokta ekran kartında mavi ekranlık bir sorun var mı bunu hızlıca göstermeye yardımcı oluyor.

Ben hava akışı çok iyi bir kasada "oyunda" 86 derece ölçtüm ve globalde benim kadar yüksek sıcaklık bulanda yok aşağıya globalden bir kaynak ekliyorum. Global kaynaklar 78 derece ölçmüş.

78.jpg

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
Açıkcası nedenini araştırmadım ama anormal bir zorlama yaptığını düşünüyorum. Lakin bunu sizde test edebilirsiniz bir oyuna girin bellek sıcaklığınıza bakın oyundan çıkın bir de Furmark bellek sıcaklığınıza bakın arada ciddi fark göreceksiniz bu her ekran kartı için geçerli. Furmark'ın kullanılmasındaki temel nokta ekran kartında mavi ekranlık bir sorun var mı bunu hızlıca göstermeye yardımcı oluyor.

Ben hava akışı çok iyi bir kasada "oyunda" 86 derece ölçtüm ve globalde benim kadar yüksek sıcaklık bulanda yok aşağıya globalden bir kaynak ekliyorum. Global kaynaklar 78 derece ölçmüş.

Alıntıyı görüntüle
Anladım, teşekkür ederim :).

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
4490TL
Sapphire 3900TL
Karşılaştırmanda bunu belirtseydin keşke.
Video Nitro+ vs TUF EVO videosu değil sadece sıcaklık karşılaştırması idi çünkü Nitro+'ın GDDR6 sıcaklığı başarılı olduğu için ben TUF EVO'yu zorlu rakibe karşı test etmek istedim ve zaten TUF EVO'nun 6 derece Nitro+'dan geride kaldığını söyledim. Olay VS konusu olsaydı tasarımından fanlarına kadar değinmem gerekirdi ama amaç TUF EVO bu sıcaklık işini çözmüşmü onu zorlu bir rakibe karşı sınamaktı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Video Nitro+ vs TUF EVO videosu değil sadece sıcaklık karşılaştırması idi çünkü Nitro+'ın GDDR6 sıcaklığı başarılı olduğu için ben TUF EVO'yu zorlu rakibe karşı test etmek istedim ve zaten TUF EVO'nun 6 derece Nitro+'dan geride kaldığını söyledim. Olay VS konusu olsaydın tasarımından fanlarına kadar değinmem gerekirdi ama amaç TUF EVO bu sıcaklık işini çözmüşmü onu zorlu bir rakibe karşı sınamaktı.
Benim bunu dememin sebebi senin yaptığın işi baltalamak değil lakin insanlar senin incelediğin ürünü önerip geride kalan ürünü kötülemeye başlıyorlar. Ayrıca bu ürüne gözü kapalı para da veriyorlar. Lakin o fiyata ROG Strix var nerdeyse. Ayrıca 2070 Super bile alınır.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Benim bunu dememin sebebi senin yaptığın işi baltalamak değil lakin insanlar senin incelediğin ürünü önerip geride kalan ürünü kötülemeye başlıyorlar. Ayrıca bu ürüne gözü kapalı para da veriyorlar. Lakin o fiyata ROG Strix var nerdeyse. Ayrıca 2070 Super bile alınır.
Direkt alınacak bir ürün olduğunda ben açıklamaya link veriyorum zaten ama kusura bakma da ben test sonucu çıkarttım diye gidip hemen onu alıyorsa bu saçmalık ve o videoda zaten GDDR6 sıcaklığının TUF kartta daha yüksek olduğunu da gösterdim yani orada TUF EVO ALMALIYIM diyecek skorlarda ortada yok hatta videoda diyorumki TR'nin en çok satan 5700 XT kartı = Nitro+

ve bu dediğin şeyde olmuyor forumlarda bir sürü konu var alınır mı alınmaz mı gibi herkes bir araştırma içinde. Ben bir test yayınladım sıcaklık testi bu kadar dikkat edersen FPS'den bile bahsetmedim bu sadece sıcaklık testi başka hiçbir şey değil

HasNickTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert PETEK
Direkt alınacak bir ürün olduğunda ben açıklamaya link veriyorum zaten ama kusura bakma da ben test sonucu çıkarttım diye gidip hemen onu alıyorsa bu saçmalık ve o videoda zaten GDDR6 sıcaklığının TUF kartta daha yüksek olduğunu da gösterdim yani orada TUF EVO ALMALIYIM diyecek skorlarda ortada yok hatta videoda diyorumki TR'nin en çok satan 5700 XT kartı = Nitro+

ve bu dediğin şeyde olmuyor forumlarda bir sürü konu var alınır mı alınmaz mı gibi herkes bir araştırma içinde. Ben bir test yayınladım sıcaklık testi bu kadar dikkat edersen FPS'den bile bahsetmedim bu sadece sıcaklık testi başka hiçbir şey değil
tamam Abdullah Abi çok korkmuştum çok teşekkür ederim ilgin için

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,722
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
tamam Abdullah Abi çok korkmuştum çok teşekkür ederim ilgin için
zaten ekran kartı gayet iyi
yani bi sorun yaratmaz
bende aynı serinin 5600xt versiyonunu kullanıyorum
gayet iyi

HasNickTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert PETEK

Abi bu gün GodFall oynadım 1 saat kadar VRAM sıcaklığım rahat 94 dereceyi gördü. GTA 5 te ve Watch Dogs 2 de de 92 dereceye kolayca ulaşıyor.
Kaç dereceye ulaştığında korkmalıyım?

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Enes.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Enes baba
Abi bu gün GodFall oynadım 1 saat kadar VRAM sıcaklığım rahat 94 dereceyi gördü. GTA 5 te ve Watch Dogs 2 de de 92 dereceye kolayca ulaşıyor.
Kaç dereceye ulaştığında korkmalıyım?
Bende evo olmayan model var kışın 90 dereceyi geçmesi zor kasanın hava akışı iyi olmayabilir

nackan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DangerousRabbit
Kardeşim Furmark'ın Vram sıcaklığını hiç bir yayıncı dikkate almıyor çünkü A'dan Z'te Sapphire olsun MSI olsun herkesin Furmark testinde VRAM sıcaklığı normalden çok daha yüksek çıkıyor. Öyleki Oyunda GDDR6 belleklerin kullanımı daha yüksektir aksine Furmarkta ise neredeyse GDDR6 bellekler kullanılmaz lakin yinede oyun testi ile Furmark arasında GDDR6 sıcaklık farkı devasadır. Hatta Sapphire Nitro+ satın al Furmark testini yap Nitro+'ın da GDDR6 sıcaklığının 90 olacağını göreceksin. Oyunlardaki sıcaklık değerleri çok iyi ben bir sıkıntı göremedim.
Komiksiniz. Bir zamanlar sizin önerdiğiniz sistem olan DA Epic'i kullanıyorum. O muhteşem ekran kartının EVO olmayan modeli bende var. Üründe artifact olmasına rağmen İncehesap ürünü değiştirmek istemiyor. Sizin sayenizde sorunlu ürünü kullanıyorum. Görme engelli bir vatandaş olarak da, bu sorunu yaşamama rağmen, hala bu ekran kartını sorunsuzca kullanmama müsade eden İncehesap ve size hakkımı helal etmiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,638
Üyeler
155,448
Son üye
speeler01
Top Bottom