Neler Yeni

ASUS Dual GeForce RTX 4070 SUPER OC & ASUS Dual GeForce RTX 4070 SUPER "EVO" OC

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Miika Tenkula
Merhaba dostlar,

Sorunum şu, bu iki kartın soğutma blokları farklı. EVO'nun resimlerinde fanlar normal versiyona göre daha büyük görünüyor. Ama eğer fanlar aynı boyuttaysa, ki iki resmi indirip ya da ayrı sekmelerde açıp hızlıca gidip geirseniz fanlar aynı boyutta gözüküyor, bu soğutma bloğunun küçüldüğü anlamına gelir. Öte yandan da IO shield kısmında daha büyük aralıklar var, sanki sıcak havayı dışarıya daha iyi tahliye ediyormuş hissi uyandırıyor. Ama yani boyutlarda da yazıyor açıkça, 4 cm kısalmış kart, ve 2,56 slottan 2,50 slot kalınlığa düşmüş. ASUS'un sitesinden iki kartın da sayfalarına giderek görselleri karşılaştırabilirsiniz İnternet üzerinde ASUS EVO serisinin farkının ne olduğuyla ilgili hiçbir açıklama/bilgi yok. Sadece Techpowerup'da iki EVO modelin incelemesi var; 5600 XT ve 5700 XT ve bu iki AMD kartın EVO sürümlerinin soğutmasının (heatsink redesign/overhaul) daha güncel olduğu yazıyor. Ama o soğutmaların daha büyük olduğu yazıyor, Dual 4070 SUPER'daki daha küçük.

Ben bu kartla sistem alacaktım, normal OC'nin stoğu bitince tüm sistemlere EVO OC yerleştirdiler. Daha iyi mi yoksa tam tersi mi, bilemediğim için gidip alamıyorum bir türlü.

Bilgisi olan birileri yardımcı olabilir mi lütfen? Ama lütfen, gerçekten bilginiz varsa yazın. Yada Abdullah hocam, senin bilgin varsa, bir aydınlatabilirsen çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Daha rahat görüntüleme için kartların görsellerini ekledim.

Edit 2: EVO'nun backplateinde GPU Die kısmında delik olmadığını farkettim. Araştırmalarımda bazı markaların bu deliği koymak yerine Die'ın üzerini tamamen kaplayan bir backplate kullanarak aradaki boşluğa termal pedler koyduğunu öğrendim. Şu kartın bir teardownu olsaydı hiç bu kadar stres ortaya çıkmayacaktı. Asus bu bilgileri sağlamayarak çok büyük yanlış yapıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vanilla.png
EVO.png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Emin değilim ama biraz daha hız aşırtmalı versiyonu olması lazım. MSI Gaming X ve Gaming Z mantığı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,645
Üyeler
141,165
Son üye
mustotrm
Top Bottom