Neler Yeni

Yeni aldığım sisteme su döküldü yardımcı olur musunuz

Mycekli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet Yasir Çekli
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce aldığım hazır pc kasama su döküldü dik cevirip iyice fön makinesiyle kurutup kabloları takıp açtım herhangi bir sıkıntı olmadı sonra 1 saat acık tutup 4 saat kapalı tutup birdaha açtım yine bir sıkıntı ile karşılaşmadım sizce bir sıkıntı yaşar mıyım ne yapmam lazım pcye yaklaşık 46 k verdim endiseliyim

Ekler

• image-1.png
    image-1.png
    63.8 KB · Hit: 74

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
hocam en büyük hataları yapmışsın zaten bi pirince yatırmadığın kalmış kurtulması mucize. Açabileceğin tüm kapakları açıp yapabiliyorsan tüm komponentleri söküp minimum 48 saat kurumaya bırakman gerekiyordu mümkünse nemsiz ve oda sıcaklığında bi yerde.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce aldığım hazır pc kasama su döküldü dik cevirip iyice fön makinesiyle kurutup kabloları takıp açtım herhangi bir sıkıntı olmadı sonra 1 saat acık tutup 4 saat kapalı tutup birdaha açtım yine bir sıkıntı ile karşılaşmadım sizce bir sıkıntı yaşar mıyım ne yapmam lazım pcye yaklaşık 46 k verdim endiseliyim
o iş öyle olmaz hocam ya, illaki biyerde su kalmıstır keske tüm parcaları söküp öyle kurutsaydınız bari

bence bütün parçaları oksitlenme veya baska bir arıza olmadan garantiye sıvı teması oldu diye gönderin.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,415
İsim
Yusuf
komple demontajlayıp kurutmalısınız. eğerki şekerli mekerli birşeyse alkolle temizlemelisiniz. eğerki elinizin ulaşamadığı biryere girdiyse ve korozjona sebep olursa ilerleyen günlerde aylarda arıza şeklinde belli olacaktır.

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Kemalhan Altay
hocam 50 k ya sistem alıyorsun su dökülme safhasina kadar korusaydin keske eski rx 570 li sistemime su icerken su sisesi yaklastirmiyorum. Su dökülünce acma söküp kurutmaya çalış ki sıvı üstündeyken parcalara elektrik gidip bozmasin

TahinPekmez

80+ Silver

bir tane bundan al yağsız devre temizleyici. anakarti gözüne batan yerleri bununla sıkarak temizle. balkon da yap yalniz. birsey olmaz. bir daha dikkat et.

Mycekli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet Yasir Çekli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler 4 gündür kullanıyorum herhangi bir problem yasamadım İnşallahta yaşamam

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Anakartı kurutsan bile gözle göremediğin nem lik kalabiliyor peteği içini çevirip 2 gün bıraksan işin hallolur.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,393
İsim
Hakanbey
sıvı temaslı laptoplar bile 6 ay sonra oksitlenme sonucu anakartları kısa devre sebebiyle bozuluyor masaüstünde bu süre biraz daha uzun ancak Yineden 3-5 gün bişey olmadı diyip unutmamak gerek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,363
Üyeler
150,261
Son üye
tufn7
Top Bottom