Neler Yeni

Yeni aldınan Laptopta pil ile ilgili sorularım

lexmeno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Umut Öztürk
Arkadaşlar bir video da görmüştüm adam bilgisayarlarla haşırneşir gibiydi. Bugün Nitro 5'im geldi sorunsuz gibi gözüküyor şükürler olsun ki.

Arkadaşlar Laptop alındıktan sonra adaptörle full sarjladıktan sorna çıkarıp Laptop kendini kapatana yani pili bitene kadar kullanın diyordu, bunun Laptopun pil ömrüne yararı varmış doğru mudur?
Her ay 2 kere yapsanız bile çok faydası olur diyordu doğru mudur ben de yapmalı mıyım?

Biostar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Biostar Microtech International Corporation
Oyun oynamayacaksan yapabilirsin, yararını bilmem ama zararı olmaz.

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
pek doğru olduğunu sanmıyorum,aynı olay telefonlar için doğru değil çünkü

lexmeno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Umut Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bazı bu pilini her ay boşaltın diyenler bundan bahsetmiyor muydu forumlarda?

fatihmra

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
pek dogru oldugunu dusunmuyorum batarlarin zaten belirli bir dolum bolasim orani var ortalama 5yil civari gider. bios veya programla %80 veya %60 yapip full sarjda kullanirsan belki 7yil dayanir eninde sorunda bitecek o batarya.
iki ayda doldur bosaltla batarya omru uzayacagini dusunmuyorum

yusuf34

80+ Bronze
Arkadaşlar bir video da görmüştüm adam bilgisayarlarla haşırneşir gibiydi. Bugün Nitro 5'im geldi sorunsuz gibi gözüküyor şükürler olsun ki.

Arkadaşlar Laptop alındıktan sonra adaptörle full sarjladıktan sorna çıkarıp Laptop kendini kapatana yani pili bitene kadar kullanın diyordu, bunun Laptopun pil ömrüne yararı varmış doğru mudur?
Her ay 2 kere yapsanız bile çok faydası olur diyordu doğru mudur ben de yapmalı mıyım?
Her türlü pilde kullanman önerilir elinde sonunda o pilin bir ömrü var bekletsende o pil ilk aldığın gibi verimli olmaz %20 lerde takman önerilir %80de de çıkarabilirsin şarjda kullan her zaman önerim

lexmeno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Umut Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her türlü pilde kullanman önerilir elinde sonunda o pilin bir ömrü var bekletsende o pil ilk aldığın gibi verimli olmaz %20 lerde takman önerilir %80de de çıkarabilirsin şarjda kullan her zaman önerim
Hocam oyun oynarken hiç çıkarmayı düşünmüyorum ben ama gezinirken %80lerde çıkarmalı mıyım diyorsunuz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,521
Üyeler
149,225
Son üye
06Muhammed66
Top Bottom