Neler Yeni

Yeni aracım için PPF mi Yoksa Seramik mi kaplama yapmalıyım ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,325
İsim
Hakanbey
Merhaba Dostlar Cupra formentor desire kırmızı modelini satın aldım en az 5 yıl binmeyi planlıyorum. Sizce PPF mi yoksa Seramik mi kaplatmalıyım.
Farkları nelerdir avantajları ve dezavantajları varsa söylerseniz sevinirim.

1710958343742.png

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
PPF en mantıklısı bence, seramik kaplamanın ömrü daha kısa diye biliyorum, aynı zamanda orta halli sürtmelerde seramik kaplama boyayı koruyamaz ama PPF kendisi hasarı alıp boyayı koruyabilir böylece PPF li araçta boyasız göçük düzeltme ile o tarz orta ufak sürtme göçmeleri çözersin.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,325
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PPF en mantıklısı bence, seramik kaplamanın ömrü daha kısa diye biliyorum, aynı zamanda orta halli sürtmelerde seramik kaplama boyayı koruyamaz ama PPF kendisi hasarı alıp boyayı koruyabilir böylece PPF li araçta boyasız göçük düzeltme ile o tarz orta ufak sürtme göçmeleri çözersin.
2 kaplama içinde 10 yıl garanti veren firma mevcut sadece PPF 20k daha pahalı oyüzden merak ettim internetten araştırdım ikiside iyi gibi geldi çok kararsızım.

Palo DAYI

80+ Silver
PDF HOCAM

2 kaplama içinde 10 yıl garanti veren firma mevcut sadece PPF 20k daha pahalı oyüzden merak ettim internetten araştırdım ikiside iyi gibi geldi çok kararsızım.
PPF yaptırırken malzeme ve kalitesine dikkat edin, bayide yapılanlar PVC ve kesim işçiliği kötü kaputun üstünde kesiyorlar. PPF kaplamalar poliüretan olur ve araca zarar vermez, stek ve madico gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca aracı fırça, kuyu suyu ve kostikli köpük kullanan yerlerde yıkattırmayın, PPF'in nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili mutlaka uzmanlardan bilgi alın.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,325
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PPF yaptırırken malzeme ve kalitesine dikkat edin, bayide yapılanlar PVC ve kesim işçiliği kötü kaputun üstünde kesiyorlar. PPF kaplamalar poliüretan olur ve araca zarar vermez, stek ve madico gibi markaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca aracı fırça, kuyu suyu ve kostikli köpük kullanan yerlerde yıkattırmayın, PPF'in nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili mutlaka uzmanlardan bilgi alın.
Teşekkür ederim. Professional destek alıcam zaten öncesinde Forumdaki değerli arkadaşlardan ön bilgilendirme almak istedim. Kafamda GMG Garage yaptırmak var.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Yani koruma ve ömür açısında daha pahalı olması normal, işçiliği daha zor, ömrü daha uzun ve herşeye karşın daha iyi koruma sağlıyor.

Seramik kaplama boya üstünde ince bir daha uzun süre dayanan cila gibi düşünün, sürtmelerde boyayı koruyamaz, ömrü çok kısadır ve aracı her yıkadığında etkilenir ömrü dahada kısalır vs.

PPF her açıdan daha iyi.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
Dwayne Rolly
iyi biryere ppf yaptır iyi araştır yoksa pişman olabilirsin sonra bakımında iyi yapman lazım sonra sararmaması için sonuçta plastik üstündeki şey

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
PPF yaptırın, istanbuldaysanız yer önerebilirim işçiliğide kendide kullandığı ürünlerde kalite ata detail center
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seramik yapılırsa bu kadar korumaz, ppf kaplamada aracın kaporta daha fazla hasar alsa bükülse bile boyaya bir şey olmadığı videolarda mevcut.

Seramikte hem o kadar koruma olmaz hemde maks ömrü ona özel şampuanla bile yakıasanız 1.5-2 sene sürer yada sürmez. O yüzden Bütçe yetiyorsa PPF.

Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,325
İsim
Hakanbey
PPF yaptırın, istanbuldaysanız yer önerebilirim işçiliğide kendide kullandığı ürünlerde kalite ata detail center

Seramik yapılırsa bu kadar korumaz, ppf kaplamada aracın kaporta daha fazla hasar alsa bükülse bile boyaya bir şey olmadığı videolarda mevcut.

Seramikte hem o kadar koruma olmaz hemde maks ömrü ona özel şampuanla bile yakıasanız 1.5-2 sene sürer yada sürmez. O yüzden Bütçe yetiyorsa PPF.
GMG garage yaptırıcam.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,327
İsim
Kerem Çavuş
GMG garage yaptırıcam.
Bütçe çıkarsa biraz gereksiz olur ama seramik üstüne ppf yaptırabilirseniz kırmızı çok daha güzel ortaya çıkar ama sadece ön 3 parçaya olsa bile ppf yaptırmanızı öneririm taş sekmesi çok belli oluyor böyle canlı renklerde , hayırlı olsun bu arada

Bu arada genel olarak seramik güneş ışınları ve kirlerin yapışarak boyaya zarar vermesini engeller ve arabanın ilk gün rengini ortaya çıkarır ama ppf kaplama seramiğin aksine taş sekmesi gibi hasar verebilcek darbeleri de engeller , bu açıdan zaten boyası yeni olduğu için ppf yeni arabalara daha mantıklı olur

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,325
İsim
Hakanbey
Bütçe çıkarsa biraz gereksiz olur ama seramik üstüne ppf yaptırabilirseniz kırmızı çok daha güzel ortaya çıkar ama sadece ön 3 parçaya olsa bile ppf yaptırmanızı öneririm taş sekmesi çok belli oluyor böyle canlı renklerde , hayırlı olsun bu arada

Bu arada genel olarak seramik güneş ışınları ve kirlerin yapışarak boyaya zarar vermesini engeller ve arabanın ilk gün rengini ortaya çıkarır ama ppf kaplama seramiğin aksine taş sekmesi gibi hasar verebilcek darbeleri de engeller , bu açıdan ppf yeni arabalara daha mantıklı olur zaten boyası yeni olduğu için
Valla büyük ihtimalle Direk yerine gidip oradaki ustalardan fikir alıp yaptırıcam gibi kafam çok bulandı çünkü siz değerli arkadaşlarında vaktini aldım teşekkür ederim mesaj yazan herkeze hayırlı ramazanlarınız olsun.

Top Bottom