Neler Yeni

Yeni bilgisayar alcam oneriniz

alprntpgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Topgaç
Bütçe
30000
Beyler yeni pc alicam parçalar şu şekilde ne dersiniz ben pek anlamıyorum
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
GIGABYTE B450M K 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI mATX Anakart
GOODRAM 16GB(8x2GB) IRDM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Beyaz Dual Kit Ram
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL WHITE OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı

MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)

EnesAvci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes Avcı
gereksiz parçalarla donatılmış daha iyi sistem bulunabilir gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuraya bakın isterseniz

unutmayın bunlar ddr4 ilerde sistemi geliştirmek isterseniz geliştirmeye açık değil.

Son düzenleme:

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Eren
Beyler yeni pc alicam parçalar şu şekilde ne dersiniz ben pek anlamıyorum
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
GIGABYTE B450M K 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI mATX Anakart
GOODRAM 16GB(8x2GB) IRDM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Beyaz Dual Kit Ram
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL WHITE OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı

MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)
? Ney 30 bin bide bu yok kral şimdi bak 3 durum var
1. Durum paran 18k da azdır sistem toplamaya çalışıyorsun o zaman a)15-18k arası rx 6600 lü bi ikinci el sistem alırım b)10-15 arası ya apu ki ekran kartsız ve senin seçtiğim işlemcinin kullanıldığı veya eski 2060s bi sistem almak
c) 10k altı sistem almak o zaman ikinci elde kendin tek tek fiyatları dibe çeke çeke toplabileceğin bi sistem
2. Durum ki bu senin durumun 19-50k ya kadar yolu var bu bütçe hazır sistem almak mantıklı uygun oluyor
3. 50k üstü o zaman kendin toplanman daha rahat olur eğer 60 70 ve 80k üstü veya civarı diyosan daha rahat olur 50 bi tık sınır

Senin durum 2. Durum o yüzden 5 seçenek var önünde
1) attığın sistemi almak ama onun ederi 0 olarak 20k bile değil onu alma bence
2)anladığım kadarıyla böyle white custom pc istiyosun full beyaz o da bu bütçede performansı etkiler ama yapılabilır ekran kartı 2. El çekerek vs.
3)bana sistem sormak o da pek mantıklı değil sistemleri takip etmeyi bırakalı 1 ay oluyor ne var yok bilmiyorum
4)yeni konu açıp hazır sistem önerisi almak tabi sabah yap ki bunu millet dönsün bu saate uyumayan adamdan max bu kadar hayır gelir ve 5)git açılan konulara bak hazır sistem

4 ve 5 i yap bence

alprntpgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Topgaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

şuraya bakın isterseniz

unutmayın bunlar ddr4 ilerde sistemi geliştirmek isterseniz geliştirmeye açık değil.
Benim topladığım sistemin tam olarak nesi var reisim onu söyleyebilirmisin

EnesAvci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Enes Avcı
1. Durum paran 18k da azdır sistem toplamaya çalışıyorsun o zaman a)15-18k arası rx 6600 lü bi ikinci el sistem alırım b)10-15 arası ya apu ki ekran kartsız ve senin seçtiğim işlemcinin kullanıldığı veya eski 2060s bi sistem almak
c) 10k altı sistem almak o zaman ikinci elde kendin tek tek fiyatları dibe çeke çeke toplabileceğin bi sistem
2. Durum ki bu senin durumun 19-50k ya kadar yolu var bu bütçe hazır sistem almak mantıklı uygun oluyor
3. 50k üstü o zaman kendin toplanman daha rahat olur eğer 60 70 ve 80k üstü veya civarı diyosan daha rahat olur 50 bi tık sınır

2)anladığım kadarıyla böyle white custom pc istiyosun full beyaz o da bu bütçede performansı etkiler ama yapılabilır ekran kartı 2. El çekerek vs.
3)bana sistem sormak o da pek mantıklı değil sistemleri takip etmeyi bırakalı 1 ay oluyor ne var yok bilmiyorum
4)yeni konu açıp hazır sistem önerisi almak tabi sabah yap ki bunu millet dönsün bu saate uyumayan adamdan max bu kadar hayır gelir ve 5)git açılan konulara bak hazır sistem

4 ve 5 i yap bence
adam bütçesini yazmış hocam ne 10k 2. eli fln onu anlamadım şahsen

alprntpgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Topgaç

4 ve 5 i yap bence
Reis şimdi o attığım sistem tam 30k tutuyor bende şunu soruyorum a attığım sistemde ne eksik ne fazla onu öğrenmeye çalışıyorum

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Eren
adam bütçesini yazmış hocam ne 10k 2. eli fln onu anlamadım şahsen
Ya dedim bilgi veriyim de hani anlasın tam olarak ne yapmalı ama tutmamış
Reis şimdi o attığım sistem tam 30k tutuyor bende şunu soruyorum a attığım sistemde ne eksik ne fazla onu öğrenmeye çalışıyorum
o sistem 30k etmez pahalı o işlemci apu işlemci 5600g dir o gt diye bi model yok ki g modeli r5 5500 eş ve o işlemci daha bu bütçeye iyi değil. Bu bütçede işlemci min r5 5600 olmalı hele 30k 4060lı bi sistem alıyorsan min r5 7500f olmalı sistemde. Anakartın b450, b550 alman mantıklı olan ama sıfır alınan bi sistemde bence ddr5 am5 soket al ki ölü yatırım olmasın. Kasa ve psu yasmamışsın ve ssdyi m500 ü kullanıyorum ssd iyidir.

şuraya bakın isterseniz

Şu arkadaşın attığı sistemleri değerlendir diyorum ya da 30k ya hazır sistem al kendine bu bütçede kendin toplaman f/p değil

alprntpgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Topgaç
Ya dedim bilgi veriyim de hani anlasın tam olarak ne yapmalı ama tutmamış

o sistem 30k etmez pahalı o işlemci apu işlemci 5600g dir o gt diye bi model yok ki g modeli r5 5500 eş ve o işlemci daha bu bütçeye iyi değil. Bu bütçede işlemci min r5 5600 olmalı hele 30k 4060lı bi sistem alıyorsan min r5 7500f olmalı sistemde. Anakartın b450, b550 alman mantıklı olan ama sıfır alınan bi sistemde bence ddr5 am5 soket al ki ölü yatırım olmasın. Kasa ve psu yasmamışsın ve ssdyi m500 ü kullanıyorum ssd iyidir.

Şu arkadaşın attığı sistemleri değerlendir diyorum ya da 30k ya hazır sistem al kendine bu bütçede kendin toplaman f/p değil
İşlemcinin linki bu bi bak reis sana zahmet

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,649
Üyeler
151,256
Son üye
alprntpgc
Top Bottom