Neler Yeni

Yeni bilgisayar aldım ve ne tür ayarlar yapmam gerektiğini bilemiyorum

ROFL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdullah Sarı
Ekran görüntüsü 2024-05-20 190020.png

Merhaba iyi forumlar, birkaç gün önce bu bilgisayarı satın aldım fiyatına göre iyi kötü diyebilirsiniz memnun olurum. Olay şu ki Nvidia denetim masası ve genel görüntü ve bağlantı ayarlarını yaptım. Fakat geri kalan işlemci, fan, OC vesaire ayarlarından çok anlamadığım için dokunmadım. Sadece BİOS'tan RAM'lerimin Mhz değerlerini yükselttim ve 6000 yaptım. AMD Ryzen Master, MSI Center, MSI Afterburner gibi programları indirdim fakat hiç kurcalamadım (daha doğrusu anlamadım). Şikayetim ise kasa bana göre biraz sesli çalışıyor. İşlemcim boştayken ortalama 50 derecede çalışıyor. Bunlar okey değerler mi yoksa yapmam gereken BİOS ayaları falan filan var mı. Ayrıca dediğim programlarda kurcalamam gereken ayarlar var ise söylerseniz sevinirim. Bu arada tekrardan donanım hakkında fikirlerinizi iletirseniz memnun olurum. İyi forumlar...

Elysia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Pınar Akın
Alıntıyı görüntüle
Merhaba iyi forumlar, birkaç gün önce bu bilgisayarı satın aldım fiyatına göre iyi kötü diyebilirsiniz memnun olurum. Olay şu ki Nvidia denetim masası ve genel görüntü ve bağlantı ayarlarını yaptım. Fakat geri kalan işlemci, fan, OC vesaire ayarlarından çok anlamadığım için dokunmadım. Sadece BİOS'tan RAM'lerimin Mhz değerlerini yükselttim ve 6000 yaptım. AMD Ryzen Master, MSI Center, MSI Afterburner gibi programları indirdim fakat hiç kurcalamadım (daha doğrusu anlamadım). Şikayetim ise kasa bana göre biraz sesli çalışıyor. İşlemcim boştayken ortalama 50 derecede çalışıyor. Bunlar okey değerler mi yoksa yapmam gereken BİOS ayaları falan filan var mı. Ayrıca dediğim programlarda kurcalamam gereken ayarlar var ise söylerseniz sevinirim. Bu arada tekrardan donanım hakkında fikirlerinizi iletirseniz memnun olurum. İyi forumlar...
Çok pahalıya denk gelmiş. 50k fiyata 4060 ti düşük. Ayrı olarakta bu fiyata tek slot ram takmaları şaka gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Mirhan Yalçın
7800x3d 4070 sistem var bu fiyatlara

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Alıntıyı görüntüle
7600x almak yerine 7500f almanız daha mantıklı olurmuş. O işlemcinin boşta 46-50 derecelerde çalışması normal.Havalarda ısınıyor onu da hesaba katın.
Anakartınızın sitesinden gerekli driverları indirebilirsiniz.
BIOS tan CPU fan ayarlarını Smart Fan olarak ayarlayın, kaç derecede % kaç fan hızında dönsün ayarlayabilirsiniz Hardware Monitör kısmından.

ROFL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdullah Sarı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok pahalıya denk gelmiş. 50k fiyata 4060 ti düşük. Ayrı olarakta bu fiyata tek slot ram takmaları şaka gibi
evet o yüzden 16 x 2 yaptım ramleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

7800x3d 4070 sistem var bu fiyatlara
hocam 50000 civarına o tür bi sistem bulamadım biraz cahilliğime ve araştırmamazlığıma denk geldi dolayısıyla fena bi sistem olmadığını düşünüyorum yine de

7600x almak yerine 7500f almanız daha mantıklı olurmuş. O işlemcinin boşta 46-50 derecelerde çalışması normal.Havalarda ısınıyor onu da hesaba katın.
Anakartınızın sitesinden gerekli driverları indirebilirsiniz.
BIOS tan CPU fan ayarlarını Smart Fan olarak ayarlayın, kaç derecede % kaç fan hızında dönsün ayarlayabilirsiniz Hardware Monitör kısmından.
kaç derecede % kaç hızla dönmesi gerektiği konusunda birebir bir fikrim yok eğer direkt olarak söyleyebilirseniz daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Mirhan Yalçın
evet o yüzden 16 x 2 yaptım ramleri

hocam 50000 civarına o tür bi sistem bulamadım biraz cahilliğime ve araştırmamazlığıma denk geldi dolayısıyla fena bi sistem olmadığını düşünüyorum yine de
Yok ya pişman etmezde fiyatı pahalı ve 2k için daha iyi olurdu

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
SEFA KAYA
naptın sen ya :O 47.5k 4070superli sistem dizerdin !

ROFL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Abdullah Sarı
naptın sen ya :O 47.5k 4070superli sistem dizerdin !
öyle bir sistem bulamadım açıkçası, 4070super'li sistemler benim baktığım yerlerde minimum 55 60 civarıydı, çünkü bu 6000MHz 32gb ramler, 7600X gibi bileşenleri de hesaba katınca gerçekten de o fiyatları bulmuyor mu

Yok çok bi olayı yok. keşke farklı forumlarda konu açıp araştırsaydınız
evet biraz pişmanım o konuda

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
Furkan Görür
hayırlı olsun. bilgisayarı bi 10 yıl satmayacaksanız zararı düşünmenize gerek yok.

Top Bottom