Neler Yeni

Çözüldü✓ Yeni Bilgisayar Topladım Ama Güç Tuşuna Basınca Tepki Vermiyor

Wiolwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Okan Dartılmak
Ben Daha Yeni Bazı Parçaları 2.El Bazı Parçaları 0 Bir Sistem Topladım Herşeyi Taktım Ama Güç Tuşuna Basınca Hiçbir tepki olmuyor Powerdaki Fanda Dönmüyor Ama Güç Tuşuna Basmasam Bile Power Supplynin Arkasındaki Anahtarı Açık Konuma Getirdiğim Zaman Sadece Klavye RGBleri Yanıyor Yardım Edin Lütfen Neden Olabilir Yanlış Bir Bağlantı mı Yaptım ki.Anakartın Üstündeki Power Button Pinlerine 3lü bağlanması Söyleniyor Ama Benim Kasadaki Power Tuşuna Bağlı Olan Kablo 9 lu deliği Var Biri Kapalı Lütfen Yardım Edin.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,926
İsim
Hamza Ziya Üstün
Power switch pinleri düzgün takılmamış olabilir. Ön panel kablolarını çıkarıp tornavidayla anakart üzerinden kısa devre yaparak çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa kablolar yanlış takılmış demektir

Wiolwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Okan Dartılmak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim Kasam Çok Eski Bir Kasa Bende Power+ Yada- Diye Bişey Yazmıyor.Sadece Hd Audio Usb Ve Üstünde Bişey Yazmayan Kablolar Var
Mesaj otomatik birleştirildi:

power switch kablolarını anakarta bağladınızmı anakart üzerindeki power + ve power - pinlerini tornavida yardımıyla birbirine değdirin
.

Power switch pinleri düzgün takılmamış olabilir. Ön panel kablolarını çıkarıp tornavidayla anakart üzerinden kısa devre yaparak çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa kablolar yanlış takılmış demektir
.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,926
İsim
Hamza Ziya Üstün
Power switchde + veya - yoktur zaten. Sadece power ve hdd led için geçerli. Dediğim şekilde denediniz mi?

Wiolwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Okan Dartılmak
Power switchde + veya - yoktur zaten. Sadece power ve hdd led için geçerli. Dediğim şekilde denediniz mi?

Asrock B450M-HDV R4.0 (AMD 5000 Serisi İle Uyumlu BIOS) Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)​

Benim Ana Kartım Bu Bakabilirmisin Bi Power Switchleri Sol Aşağıda Mı Rica Etsem​

Klavyemdeki Rgbler Yanıyosa Sadece Power Supplyde Bir Sıkıntı Yoktur Demi Hocam?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,926
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hayır hocam sol alttaki hd audio. Power ve ön panel switchler sağ altta üstünde asrock yazan kare metalin sol alt yanında kalıyor. Switchlerin altında panel yazıyor ve hangi pinin neye yaradığına dair minik bir diyagram var altında

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Muhammet Bedir Yiğitler

Asrock B450M-HDV R4.0 (AMD 5000 Serisi İle Uyumlu BIOS) Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)​

Benim Ana Kartım Bu Bakabilirmisin Bi Power Switchleri Sol Aşağıda Mı Rica Etsem​

Klavyemdeki Rgbler Yanıyosa Sadece Power Supplyde Bir Sıkıntı Yoktur Demi Hocam?
1712702154358.png

Bu 2 pini kısa devre yapın

Wiolwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Okan Dartılmak
Orda Powerbtn,Panel,led vs yazıyorya hocam Benim Power Kablom Onların Hepsine Aynı Anda Takılıyor Ondan Olabilir mi?
Hayır hocam sol alttaki hd audio. Power ve ön panel switchler sağ altta üstünde asrock yazan kare metalin sol alt yanında kalıyor. Switchlerin altında panel yazıyor ve hangi pinin neye yaradığına dair minik bir diyagram var altında
Hocam Orda Powerbtn,Led,Panel Vs Yazıyorya Benim Power Kablom Onların Hepsine Denk Geliyor 9 Delikli Olduğu İçin Ondan Olabilir mi?Eski Ekran Kartımda Power Switchler 9 Pinliydi Aynı Şekil

Birbirlerine Doğru Eğicem mi

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
Orda Powerbtn,Panel,led vs yazıyorya hocam Benim Power Kablom Onların Hepsine Aynı Anda Takılıyor Ondan Olabilir mi?

Hocam Orda Powerbtn,Led,Panel Vs Yazıyorya Benim Power Kablom Onların Hepsine Denk Geliyor 9 Delikli Olduğu İçin Ondan Olabilir mi?Eski Ekran Kartımda Power Switchler 9 Pinliydi Aynı Şekil

Birbirlerine Doğru Eğicem mi
2sinin ortasına koy tornavidayı olur eğmiyecen

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,926
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ondan değildir siz denilen switchleri kısa devre yapıp deneyin önce. Bir de takmaya çalıştığınız kablonun fotosunu atar mısınız? Belki yanlışlıkla usb vey hd audio ya vs takmışsınızdır

Wiolwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Okan Dartılmak
Ondan değildir siz denilen switchleri kısa devre yapıp deneyin önce. Bir de takmaya çalıştığınız kablonun fotosunu atar mısınız? Belki yanlışlıkla usb vey hd audio ya vs takmışsınızdır
Hayır Eminim Doğru Taktığıma Kısa Devre Yapınca Açılmadı Bu Arada

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,926
İsim
Hamza Ziya Üstün
Anakart güç bağlantılarını kontrol edin. Parçaları çıkarıp tekrar sıkıca takıp tekrar deneyin

Top Bottom