Neler Yeni

Çözüldü✓ Yeni bilgisayara windows yüklü ssd takmak

BenUtku

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Utku Şengül
Öncelikle merhaba, kısa zaman önce yeni bir hazır sistem siparişi verdim. Bu sistemin içinde m2 ssd var, fakat ben elimdeki ssdyi de bu sisteme bağlamak istiyorum. Ancak elimdeki ssd içerisinde win10 kurulu, yeni gelecek sistem içerisine test için işletim sistemi kurmuş olabilirler. Benim sorum elimdeki ssdyi doğrudan taksam sorun olur mu yoksa bios üzerinden Secure Erase+ yaptıktan sonra mı takmalıyım?
İlgilenen ve cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim :)

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Faruk Göker
kendi ssdni tak biostan ilk boot olarak onu seçip windowsa geçince yeni ssdnin içindekileri silip kullanabilirsin . Yada yeni ssd daha iyi ise eski ssddeki windowsu yeni ssdye klonlayabilirsin.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
Hocam tam teknik kısmını bilmiyorum ancak kendim yeni ssd aldıgımda eski sistemi silmeden boot menuden yeni aldıgımı secip windows kurmustum. Arada yanlıs yaptıgım kısımlar olabilir ama yeni ssd'ye windows kurup eski ssd pcye baglıyken bicimlendir yapıp icindekileri sikdim ama simdi de eski ssd'yi pcden cıkardıgımda pc acılmıyor. Boyle bir sorun yasıyorum ama temiz formatla halledebilirim diye dusunuyorum vaktim olmadıgı icin daha denemedim benzer sorunla karsılasabilirsiniz belki.

BenUtku

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Utku Şengül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kendi ssdni tak biostan ilk boot olarak onu seçip windowsa geçince yeni ssdnin içindekileri silip kullanabilirsin . Yada yeni ssd daha iyi ise eski ssddeki windowsu yeni ssdye klonlayabilirsin.
Efendim öncelikle teşekkür ederim. Yeni sistemdeki ssd daha iyi ve büyük ihtimalle windows kurulu gelir ben ona dokunmak istemiyorum, şu an elimde olan sistemde win10 kurulu olan ssdyi ek olarak yeni sisteme takmak istiyorum. Windowsu taşımak istemiyorum. Herhangi bir çakışma, arıza, sorun vb. olmaması için danışmak istedim. Sanırım Secure Erase yapmam daha mantıklı olacak gibi.

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
Sıkıntı olmaz driverları kaldırırsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular