Neler Yeni

YENİ BİLGİSAYARIMDA EFSANE DÜŞÜK FPS

laquica11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ünal Özcan
Selamın aleyküm cümleten o kadar masraf edip asla keyif alamamak nedir nasıl yapıcam yardımınıza ihtiyacım var dostlar fps dalgalanmasının kralını yaşıyorum PUBG de ve diğer oyunlarda işlemcim alev alıyo 75-85 derecede ama fps drobu dalgalanması beni deli etti çözümü bulamadım parçalar arzalıda değil

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Kingston furry 6000mhz 32gb ram
Z690 e gaming anakart
280mm asus rog sıvı soğutma
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Bu sistemde yaşıyorum şuan ve ekranı kırıcam az kaldı sorun nerdedir ekran kartımı yeni taktım vatandan aldım sorun yok ama temiz ama bir türlü çözemedim sorunu fps başlarken 350-500 oyuna girince 90-120-150 maks görüyo fps drobu yiyorum napmam lazım temiz kurulummu formatmı atayım ne yapayım
bu kadar parayı neden intel çöpüne heba ettin ki kardeşim ya

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
efegulhan81
Selamın aleyküm cümleten o kadar masraf edip asla keyif alamamak nedir nasıl yapıcam yardımınıza ihtiyacım var dostlar fps dalgalanmasının kralını yaşıyorum PUBG de ve diğer oyunlarda işlemcim alev alıyo 75-85 derecede ama fps drobu dalgalanması beni deli etti çözümü bulamadım parçalar arzalıda değil

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Bu sistemde yaşıyorum şuan ve ekranı kırıcam az kaldı sorun nerdedir ekran kartımı yeni taktım vatandan aldım sorun yok ama temiz ama bir türlü çözemedim sorunu fps başlarken 350-500 oyuna girince 90-120-150 maks görüyo fps drobu yiyorum napmam lazım temiz kurulummu formatmı atayım ne yapayım
PUBG mobile versiyonu ise mobil sürümü olduğu için düsük fps alirsin pc ne kadar iyi olursa olsun o oyun pc için sıkıntılı

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ile ilgili her şey
Steam
HorroR

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

Öncelik olaraktan aynı kart bende var ve sıcaklık 65 max gördüm onda bi sorun var bu 1. Ve 2. Olarak 1080 de oynuyorsun kardeşim yani darbogazin kralını yaşarsın çok güçlü bi islemcin yok 2 k minimum o kart için

ygtonl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit
1. Termal macunu kontrol et ne fazla ne az olmalı.
2. Pompayı&cpufanı Cpu_fan soketine takmalısın cpu ısındıkça hızı artması için.
3. Driverleri kurmalısın yoksa böyle saçma droplar vs yersin ve performansı oldukça etkiler.
4. Güç modunu yüksek performans olarak değiştir güç modu dengelide olduğu zaman enerji tasarrufu için bilgisayarın gücünü azaltır ve fps kaybı yaşarsın.
5. Pompanın tam oturduğundan emin ol tutup hafif sallamaya çalış sallanıyorsa oturmamıştır.
6. Pompa çalışıyor mu emin ol ilk çalıştığında su sesi gelmeli.
7. Hdtune indirip depolama parçalarını sağlık testine sok.
Not: Fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,148
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Asus tuff 4080
İ7 13700k
Z690 e gaming anakart
2tb ssd samsung 980 pro
1000w gold asus rog psu
360 hz del monitör

1080p de kanka drop olması normal PUBG mobile ise zaten kökten sorunlu o pcde işlemci kendini kısıyor olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ataberk ülük
Instagram
Ataberktklr
Öncelik olaraktan aynı kart bende var ve sıcaklık 65 max gördüm onda bi sorun var bu 1. Ve 2. Olarak 1080 de oynuyorsun kardeşim yani darbogazin kralını yaşarsın çok güçlü bi islemcin yok 2 k minimum o kart için
öncelikle sıcaklığım kartta değil işlemcide ekran kartım 40 derecede çalışıyor, işlemcimin derecesi yüksek ikincisi bu ekran kartı işlemcide 1080p oynayan binlerce oyuncu var yayıncılarda dahil 250-350 fps altı almıyolar hatta 1720-1080 takılanda çok 4bin saattir oynuyorum bu sistemde oynayan çok oyuncu gördüm drop yiyen yemiyor

bengonenc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Göksel Gönenç Geyik
öncelikle sıcaklığım kartta değil işlemcide ekran kartım 40 derecede çalışıyor, işlemcimin derecesi yüksek ikincisi bu ekran kartı işlemcide 1080p oynayan binlerce oyuncu var yayıncılarda dahil 250-350 fps altı almıyolar hatta 1720-1080 takılanda çok 4bin saattir oynuyorum bu sistemde oynayan çok oyuncu gördüm drop yiyen yemiyor
Hocam, arkadaşların da dediği gibi takılmaların birçok nedeni olabilir ve en küçük hata bile bu sorunu yaratıyor olabilir. Eğer 1080p oynuyorsanız yük işlemci ağırlıklı olur ve bu durumda takılmalar olağandır, hele PUBG gibi devasa haritalı ve detaylı bir oyunda fazlasıyla olur. Eğer drop yemeyenleri gördüyseniz ve sizdeki takılmaları anlamlandıramıyorsanız oyunun grafik ayarlarını da gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Kullandığınız işlemciyi piyasadaki en iyi sıvı soğutucular bile anca soğutabiliyor. Size önerim; oyunu oynarken ekran kartı, işlemci kullanımınızı ve derecesini test etmeniz ve buraya atmanız.

aprolfort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömür
Aida 64 yükle ve test kısmında bütün tikleri işaretle çalıştır testi. Bi 15 dk kadar test et ancak CPU da kaçırma varsa ekranda kırmızı bi çizgi çıkar yüzdelik oran işlemci üzerindeki macunu yenile düzgün tak

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Talat
Oyun esnasında görev yöneticiden anlık değerlere kontrol et hangisi % olarak yüksek anlık gösteriyor zaten sana net bir cevap verir emin ol yok sıcaklıkmış yok termal macunmus faso fiso onlar o işlemciyle o ekran kartı imkansız ısınması yani PUBG de felan bendede aynı sorun varıdı sonuc Ssd den miş bazı arkadaslarımda upload dan kaynaklıydı...

samettt55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
samet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ile ilgili her şey
Steam
HorroR
Sıvı soğutma felan ne kullanıyorsun şimdi oynadığım oyuna göre de değişir fps ve sıcaklık değeri şimdi bazı oyunlarda bende drop yiyorum mesela gta 5 de drop yiyorum nadir de olsa yani ufak bi ekran kartı driver ayarı ufak bi oyun ayarı bile sebep olabilir buna deneyerek optimizasyonu saglaman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
Ayni islemci bende de var, deli gibi isiniyor.
Undervoltsuz kullanmak zor.
Biraz voltaj dusurup daha stabil sicakliklar yakalamaya calis bence, anlik yukselmeler buna sebep oluyor olabilir.
Oyunda belki thermal throttling yiyor olabilirsin
Furmark veya intel extreme utilityden stress testlerini yapip kontrol et bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ataberk ülük
Instagram
Ataberktklr
Oyun esnasında görev yöneticiden anlık değerlere kontrol et hangisi % olarak yüksek anlık gösteriyor zaten sana net bir cevap verir emin ol yok sıcaklıkmış yok termal macunmus faso fiso onlar o işlemciyle o ekran kartı imkansız ısınması yani PUBG de felan bendede aynı sorun varıdı sonuc Ssd den miş bazı arkadaslarımda upload dan kaynaklıydı...
Sıvı soğutma felan ne kullanıyorsun şimdi oynadığım oyuna göre de değişir fps ve sıcaklık değeri şimdi bazı oyunlarda bende drop yiyorum mesela gta 5 de drop yiyorum nadir de olsa yani ufak bi ekran kartı driver ayarı ufak bi oyun ayarı bile sebep olabilir buna deneyerek optimizasyonu saglaman lazım
Biraz voltaj dusurup daha stabil sicakliklar yakalamaya calis bence, anlik yukselmeler buna sebep oluyor olabilir.

ASUS ROG STRIX LC II 280 ARGB AURA SYNC DUAL ROG 140MM Adreslenebilir RGB Fan Sıvı Cpu Soğutucusu V2​

Mesaj otomatik birleştirildi:

Undervolt denedim hocam bi fark göremedim tam ya ilk voltajı .09000 yaptım l2 leri 0.1000 yaptım fark göremedim psum 1000w gold

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
Intel extreme utility var mi bilgisayarinda
Omu acik tut oyun oynarken, eger thermal throttle yerse yes yaziyor onda, oyle bise oldugunu anlarsin.
Ram lere oc vb yaptiysan std degerlere cekip deneyebilir misin?

Top Bottom