Neler Yeni

Yeni bilgisayarımın incelemesi.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Herkese selam.
Geçen hafta sistemimi aldım.
Özellikleri şu şekilde:
Ekran kartı:
-SAPPHIRE RADEON™ RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Radeon
İşlemci:
-AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm
Kasa:
-COOLER MASTER MASTERBOX MB511 80PLUS 650W 3x120mm RGB FANLI MidT ATX SİYAH
Ram:
-GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit
Anakart:
-MSI B450M-A PRO MAX B450 AM4 AMD Ryzen DDR4 4133MHz (O.C.) M.2 USB3.2
SSD:
-Kingston 120GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 (Okuma 500MB / Yazma 500MB)
HDD:
-WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Ekran kartı incelemem:
Ekran kartından çok memnunum oyunlarda falan uyuyor sayılır maksimum 57 derece gördüm ve hiçbir sorun yaşamadım.
Tasarımı çok güzel aşırı beğendim.
Furmark testinde 62 derece,
3Dmark testinde 68 derece maksimum gördüm.

İşlemci incelemem:
Aslında pek anlamam fakat gayet iyi yalnız biraz sıcak çalışıyor 70-84 arası bir anda 72'den 84'e atladığından biraz korktum ve core performans boost'u kapattım. ve şu an 55, 56, 57 derece maksimum 60 görüyorum.
İleride soğutucu almayı düşünüyorum gayet güzel işlemci.

Kasa incelemem:
Kasanın hava akışı çok güzel geldi bana öndeki arada renk değiştirme tuşu var ve oradan renkleri değiştirebiliyorsunuz.
Anakartımda rgb desteği yokmuş o yüzden o özelliği kullanamıyorum.
Kasanın ön taradında 3 adet mesh yer var birisi orta diğerleri sağ sol biraz fazla tozlanıyor ama elinizle temizleyebiliyorsunuz.
Sağ ve sol tarafı temizlerken dikkat etmemiz gerekiyor bana çok hassas geldi yani delik açılabilir buna dikkat etmelisiniz.
Kasanın arka fanı gerçekten çok büyük ve çok iyi soğutuyor. üst tarafta deliklk bir yer var onun üstünde toz filtresi.
Kasa'nın ayakları yere sabitleniyor tam göremedim ama hareket ettirmek biraz zor.
Kasa sesli çalışıyor bu biraz sıkıntı yaşatıyor sabahları çok ses çıkarıyor akşam açık bıraktığımda da öyle buna da dikkat edebilirsiniz yani sesli çalışıyor bana biraz fazla geldi size nasıl gelir bilmiyorum.
Kasanın güç kaynağından memnunum şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam tunçmatikin 1050 joule akım koruyucu prizini kullanıyorum.
Kasanın alt tarafında güç kaynağı tozlanmasın diye bir kısım bulunuyor orada da bir toz filtresi var.
Kasayı çok beğendim arkadaşlar.

Ram incelemem:
Ram hakkında pek bilgim yok. CL16 ve biostan 3200MHz yaptım. Tasarımı güzel ben beğendim.

Anakart incelemem:
Görüntüsünü sevdim yine dediğim gibi bir bilgim yok ama güzel bir ürün.

SSD incelemem:
120GB aldım sadece programları kuracağım %50'si dolu şu an bir hız düşmesi sağlık düşmesi göremedim sağlık durumunun % kaç olduğu yazmıyor ve iyi yazıyor.
Okuma 500 yazma 484 çıktı (Az önce test edildi bilgisayar boştayken birdaha test edip burayı güncelleyeceğim.)

HDD incelemem:
Güzel bir HDD çok övülüyor diye aldım oyunları kurmak için ses çıkarmıyor gayet iyi.

NOT: Bu incelemeler teknik olarak değildir.
Benim kendi amatör olarak yaptığım incelemedir.
Tek amacım bazı insanların kafasındaki soru işaretini gidermek.

Ekler

• IMG-20200610-WA0005.jpeg
    IMG-20200610-WA0005.jpeg
    867.8 KB · Hit: 84
  • 20200610_174350.jpg
    20200610_174350.jpg
    1.1 MB · Hit: 77
  • 20200610_172056.jpg
    20200610_172056.jpg
    1.4 MB · Hit: 79

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,511
İsim
Batuhan ege
Hayirli olsun ilerde kessinlikle Islemci sogutucusu alin

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

emirfurkan1907

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Emir Furkan
Herkese selam.
Özellikleri şu şekilde:
Ekran kartı:
İşlemci:
Kasa:
RAM:
Anakart:
SSD:
HDD:
Ekran kartı incelemem:
Ekran kartından çok memnunum oyunlarda falan uyuyor sayılır maksimum 57 derece gördüm ve hiçbir sorun yaşamadım.

İşlemci incelemem:
Aslında pek anlamam fakat gayet iyi yalnız biraz sıcak çalışıyor 70-84 arası bir anda 72'den 84'e atladığından biraz korktum ve core performans boost'u kapattım. ve şu an 55, 56, 57 derece maksimum 60 görüyorum.

Kasa incelemem:
Kasanın hava akışı çok güzel geldi bana öndeki arada renk değiştirme tuşu var ve oradan renkleri değiştirebiliyorsunuz.
Anakartımda RGB desteği yokmuş o yüzden o özelliği kullanamıyorum.
Kasanın ön taradında 3 adet mesh yer var birisi orta diğerleri sağ sol biraz fazla tozlanıyor ama elinizle temizleyebiliyorsunuz.
Sağ ve sol tarafı temizlerken dikkat etmemiz gerekiyor bana çok hassas geldi yani delik açılabilir buna dikkat etmelisiniz.
Kasanın arka fanı gerçekten çok büyük ve çok iyi soğutuyor. üst tarafta deliklk bir yer var onun üstünde toz filtresi.
Kasa'nın ayakları yere sabitleniyor tam göremedim ama hareket ettirmek biraz zor.
Kasa sesli çalışıyor bu biraz sıkıntı yaşatıyor sabahları çok ses çıkarıyor akşam açık bıraktığımda da öyle buna da dikkat edebilirsiniz yani sesli çalışıyor bana biraz fazla geldi size nasıl gelir bilmiyorum.
Kasanın güç kaynağından memnunum şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam tunçmatikin 1050 joule akım koruyucu prizini kullanıyorum.
Kasanın alt tarafında güç kaynağı tozlanmasın diye bir kısım bulunuyor orada da bir toz filtresi var.

RAM incelemem:
RAM hakkında pek bilgim yok. CL16 ve biostan 3200MHz yaptım. Tasarımı güzel ben beğendim.

Anakart incelemem:

SSD incelemem:
120GB aldım sadece programları kuracağım %50'si dolu şu an bir hız düşmesi sağlık düşmesi göremedim sağlık durumunun % kaç olduğu yazmıyor ve iyi yazıyor.
Okuma 500 yazma 484 çıktı (Az önce test edildi bilgisayar boştayken birdaha test edip burayı güncelleyeceğim.)

HDD incelemem:
Güzel bir HDD çok övülüyor diye aldım oyunları kurmak için ses çıkarmıyor gayet iyi.

reis 2 hafta falan 120gb ssd kullancım sonra hdd alcam iyi mi olur sence çoğu hiç almasan daha yii fln yazmış

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Hayırlı olsun çok güzel sistem bide işlemciye soğutucu alsak harika olur :D birde üstüne oc yaparsın oh daha ne olsun

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Hayırlı olsun çok güzel sistem bide işlemciye soğutucu alsak harika olur :D birde üstüne oc yaparsın oh daha ne olsun
Evet hocam çok memnunum teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

reis 2 hafta falan 120gb SSD alıcam sonra HDD ye geçicem iyi mi olur sence çoğu hiç almasan daha yii fln yazmış
Hocam bence bir sorun olmaz neden olsun ki? HDD'nin yanına alırsın 2 hafta valorant gibi oyunlar oynarsın bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
Valorant Lol Cs gibi oyunlar rahatlıkla oynarsınız diye düşünüyorum şu an ben biraz doldurdum boş hali 100 90 gb gibi bu da yeter gibi o da biraz size bağlı.

war20anty

80+ Bronze
Herkese selam.
Özellikleri şu şekilde:
Ekran kartı:
İşlemci:
Kasa:
RAM:
Anakart:
SSD:
HDD:
Ekran kartı incelemem:

İşlemci incelemem:

Kasa incelemem:
Anakartımda RGB desteği yokmuş o yüzden o özelliği kullanamıyorum.

RAM incelemem:
RAM hakkında pek bilgim yok. CL16 ve biostan 3200MHz yaptım. Tasarımı güzel ben beğendim.

Anakart incelemem:

SSD incelemem:

HDD incelemem:

Bende aldım farklar var benim ekran kartı XFX Thicc III Ultra modeli ve Kasa Corsair Spec-Delta anakartım MSI B450 Gaming Plus Max. Ekran kartında sıkıntı çıkarsa sizin modelden alacağım. hayırlı olsun.

emirfurkan1907

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Emir Furkan
Evet hocam çok memnunum teşekkür ederim.

Hocam bence bir sorun olmaz neden olsun ki? HDD'nin yanına alırsın 2 hafta valorant gibi oyunlar oynarsın bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
Valorant Lol Cs gibi oyunlar rahatlıkla oynarsınız diye düşünüyorum şu an ben biraz doldurdum boş hali 100 90 gb gibi bu da yeter gibi o da biraz size bağlı.
windowsu da mı oraya kurdunz

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
windowsu da mı oraya kurdunz
Evet hocam tabii ki o yüzden 100-90gb falan size kalır dedim.

Bende aldım farklar var benim ekran kartı XFX Thicc III Ultra modeli ve Kasa Corsair Spec-Delta anakartım MSI B450 Gaming Plus Max. Ekran kartında sıkıntı çıkarsa sizin modelden alacağım. hayırlı olsun.
Teşekkürler hayırlı olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,625
Üyeler
152,710
Son üye
çiğ kokoreç
Top Bottom