Neler Yeni

Yeni bilgisayarımın incelemesi.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Bu arada HDD den memnun musun özellikle ses konusunda nasıl? Sessiz bir HDD mi?

kzafer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Zafer
Herkese selam.
Geçen hafta sistemimi aldım.
Özellikleri şu şekilde:
Ekran kartı:
-SAPPHIRE RADEON™ RX 5600 XT PULSE GDDR6 6GB 192Bit DX12 AMD Radeon
İşlemci:
-AMD Ryzen™5 3600 Soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm
Kasa:
-COOLER MASTER MASTERBOX MB511 80PLUS 650W 3x120mm RGB FANLI MidT ATX SİYAH
RAM:
-GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit
Anakart:
-MSI B450M-A PRO MAX B450 AM4 AMD Ryzen DDR4 4133MHz (O.C.) M.2 USB3.2
SSD:
-Kingston 120GB HyperX Fury 3D Serisi Sata 3.0 (Okuma 500MB / Yazma 500MB)
HDD:
-WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Ekran kartı incelemem:
Ekran kartından çok memnunum oyunlarda falan uyuyor sayılır maksimum 57 derece gördüm ve hiçbir sorun yaşamadım.
Tasarımı çok güzel aşırı beğendim.
Furmark testinde 62 derece,
3Dmark testinde 68 derece maksimum gördüm.

İşlemci incelemem:
Aslında pek anlamam fakat gayet iyi yalnız biraz sıcak çalışıyor 70-84 arası bir anda 72'den 84'e atladığından biraz korktum ve core performans boost'u kapattım. ve şu an 55, 56, 57 derece maksimum 60 görüyorum.
İleride soğutucu almayı düşünüyorum gayet güzel işlemci.

Kasa incelemem:
Kasanın hava akışı çok güzel geldi bana öndeki arada renk değiştirme tuşu var ve oradan renkleri değiştirebiliyorsunuz.
Anakartımda RGB desteği yokmuş o yüzden o özelliği kullanamıyorum.
Kasanın ön taradında 3 adet mesh yer var birisi orta diğerleri sağ sol biraz fazla tozlanıyor ama elinizle temizleyebiliyorsunuz.
Sağ ve sol tarafı temizlerken dikkat etmemiz gerekiyor bana çok hassas geldi yani delik açılabilir buna dikkat etmelisiniz.
Kasanın arka fanı gerçekten çok büyük ve çok iyi soğutuyor. üst tarafta deliklk bir yer var onun üstünde toz filtresi.
Kasa'nın ayakları yere sabitleniyor tam göremedim ama hareket ettirmek biraz zor.
Kasa sesli çalışıyor bu biraz sıkıntı yaşatıyor sabahları çok ses çıkarıyor akşam açık bıraktığımda da öyle buna da dikkat edebilirsiniz yani sesli çalışıyor bana biraz fazla geldi size nasıl gelir bilmiyorum.
Kasanın güç kaynağından memnunum şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım umarım yaşamam tunçmatikin 1050 joule akım koruyucu prizini kullanıyorum.
Kasanın alt tarafında güç kaynağı tozlanmasın diye bir kısım bulunuyor orada da bir toz filtresi var.
Kasayı çok beğendim arkadaşlar.

RAM incelemem:
RAM hakkında pek bilgim yok. CL16 ve biostan 3200MHz yaptım. Tasarımı güzel ben beğendim.

Anakart incelemem:
Görüntüsünü sevdim yine dediğim gibi bir bilgim yok ama güzel bir ürün.

SSD incelemem:
120GB aldım sadece programları kuracağım %50'si dolu şu an bir hız düşmesi sağlık düşmesi göremedim sağlık durumunun % kaç olduğu yazmıyor ve iyi yazıyor.
Okuma 500 yazma 484 çıktı (Az önce test edildi bilgisayar boştayken birdaha test edip burayı güncelleyeceğim.)

HDD incelemem:
Güzel bir HDD çok övülüyor diye aldım oyunları kurmak için ses çıkarmıyor gayet iyi.

NOT: Bu incelemeler teknik olarak değildir.
Benim kendi amatör olarak yaptığım incelemedir.
Tek amacım bazı insanların kafasındaki soru işaretini gidermek.
Hayırlı olsun kasanin sogutmasinin iyi olmasına çok sevindim, HDD ve islemcimiz de aynı, incehesaptan işlemci soğutucusu da aldım, henüz sistemi toplamak nasip olmadı, Çarşamba günü birkaç parça daha elimde olacak, inşallah bende calsitirip görüşlerimi paylaşmak için sabırsızlıkla bekliyorum, kafamdaki tek sorun ekran kartı, xfx 5700 xtthicc 3 aldım, açarken kutusu hafif yırtıldı, bir arkadaş fazla ısınıyor diye yazmış, umarım bir sorun cikmaz ve Total War three kingdoms i aka aka oynarım,

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Hayırlı olsun kasanin sogutmasinin iyi olmasına çok sevindim, HDD ve islemcimiz de aynı, incehesaptan işlemci soğutucusu da aldım, henüz sistemi toplamak nasip olmadı, Çarşamba günü birkaç parça daha elimde olacak, inşallah bende calsitirip görüşlerimi paylaşmak için sabırsızlıkla bekliyorum, kafamdaki tek sorun ekran kartı, xfx 5700 xtthicc 3 aldım, açarken kutusu hafif yırtıldı, bir arkadaş fazla ısınıyor diye yazmış, umarım bir sorun cikmaz ve Total War three kingdoms i aka aka oynarım,
Umarım yırtılmadan bir şey olmaz ve daha da önemlisi umarım garantilik bir durumu olmaz bir sıkıntı yaşamadan kullanmanız dileğiyle hocam hayırlı olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada HDD den memnun musun özellikle ses konusunda nasıl? Sessiz bir HDD mi?
Hocam ben ses alamadım HDD'den yanlış bilgi de vermek istemiyorum kasa fanlarından dolayı size yanlış bilgi vermek istemem hocam ama sıcaklık durumu iyi onu söyleyebilirim umarım sizde de değişiklik göstermez sorunsuz iyi çalışır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,498
Üyeler
156,349
Son üye
sbdsavav
Top Bottom