Neler Yeni

Yeni bir sistem topladım fakat ufak bir sorun yaşıyorum bu parçalar uyumlu mu ?

wRollen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
asdf asdf
Arkadaşlar aşağıda ki sistem uyumlu mudur ?

Anakart: GIGABYTE B550 GAMING X V2 Amd B550 Soket AM4 DDR4 4400MHz (O.C.) Anakart
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 çekirdek 35MB önbellek Soket AM4 İşlemci
Ekran Kartı : SAPPHİRE Radeon RX 6500 XT 4GB ,
Ram : XPG Gammix 16GB 3200 MHZ ,
SSD : XPG SX6000 PRO Nvme M2 ,
Kasa : Performax Xercon ,
PSU : 650 80+ Bronze ,

Şuanda bu sisteme sahibim fakat masaüstü açılacakken ekran gidiyor ve pc kendini resliyor. Bu sistemden önce işlemcim i3 10100F'di ve anakartım gigabyte b410 m h v3'dü bir sorun yaşamıyordum fakat geçen hafta anakart ve işlemcimi yukarıda yazanlar olarak değiştirdim. 1 gün sorunsuz bir şekilde pc'de takıldım ardından uyandığımda pc ekranı yoktu ve tam masaüstü gelecekken ekran gidiyordu. Format attım bu sefer masaüstü ekranı yüklenirken donup ekran gidiyordu ben de eski işlemci ve anakartımı taktım şuanda tekrardan bir problem yok. Arızalı parça veya uyumsuz parça nedir yardımcı olabilir misiniz lütfen ona göre aldıklarımı iade edeceğim. İşlemcimi incehesaptan anakartımı ise gaminggentr'den almıştım umarım iademi kabul ederler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+++++
Kablolamamı %100 doğru yaptığımdan eminim. Eski anakartıma bağlı olan tüm kabloları yeni anakartıma doğru bir şekilde geçirdim.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Hamza Ziya Üstün
Normalde formattan sonra problem olmaması lazım. Tüm chipset ve ekran kartı driverlarını indirdiniz mi? Ekran kartı driverını opsiyonel değil de whql yazanı indirin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,989
Üyeler
147,260
Son üye
Hostolog
Top Bottom