Neler Yeni

Yeni ekran kartı aldım görüntü gelmiyor

mthnylmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
Merhabalar bu gün 2.el temiz RX6600 8GB ekran kartını satın alıp bilgisayarıma taktığımda görüntü alamadım, sizce sorun ne olabilir?

Sistemim ;
B450M-A PRO MAX Anakart
Ryzen 5 5600 İşlemci
Rog strix 550G PSU

Not: Eksi ekran kartım olan RX580'i taktığım zaman görüntü almaktayım, yeni aldığım RX6600 de hiçbir şekilde ggörüntü alamadım. BİOS update yaptım olmadı tekrar sıfırladım yine olmadı, RAM'leri tekli denedim olmadı, ekran kartının fanları dönüyor güç girişinde herrhangi bir problem yok sizce ne yapmalıyım gözden kaçırdığım bir şey olabilir mi kart mı arızalıdır ?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
Toprak
Merhabalar bu gün 2.el temiz RX6600 8GB ekran kartını satın alıp bilgisayarıma taktığımda görüntü alamadım, sizce sorun ne olabilir?

Sistemim ;
B450M-A PRO MAX Anakart
Ryzen 5 5600 İşlemci
Rog strix 550G PSU

Not: Eksi ekran kartım olan RX580'i taktığım zaman görüntü almaktayım, yeni aldığım RX6600 de hiçbir şekilde ggörüntü alamadım. BİOS update yaptım olmadı tekrar sıfırladım yine olmadı, RAM'leri tekli denedim olmadı, ekran kartının fanları dönüyor güç girişinde herrhangi bir problem yok sizce ne yapmalıyım gözden kaçırdığım bir şey olabilir mi kart mı arızalıdır ?
Kart arızalı olabilir hocam. Alırken test yaptınız mı?

mthnylmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kart arızalı olabilir hocam. Alırken test yaptınız mı?
Test yapmadım hocam 1 ay kullanılmış bir ürün kutusu garantisi mevcut ama arızalı olma ihtimalinin düşük olabileceğine inanıyorum, aldığım kişi tanıdık ama neden görüntü alamadım bilmiyorum

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Ekran kartının hdmı çıkışına hdmı kablonu taktığına eminmisin

Sdbz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sezai Sezai
Kartı başka bir sistemde test etmelisiniz... Nerden aldınız?

mthnylmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörden olma ihtimali var mıdır sizce ? monitörümde sadece vga çıkışı mevcut HDMI to vga dönüştürücüsü ile görüntü almaaya çalışıyorum eski ekran kartımda görüntüyü alabiliyorum mesela bunda hareket yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kartı başka bir sistemde test etmelisiniz... Nerden aldınız?
Arkadaşım vasıtasıyla akrabası olan coğrafya öğretmeninden alındı güvenilir insanlar arızalı mal vereceklerine inanmak istemiyorum :)

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
Toprak
Monitörden olma ihtimali var mıdır sizce ? monitörümde sadece vga çıkışı mevcut HDMI to vga dönüştürücüsü ile görüntü almaaya çalışıyorum eski ekran kartımda görüntüyü alabiliyorum mesela bunda hareket yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşım vasıtasıyla akrabası olan coğrafya öğretmeninden alındı güvenilir insanlar arızalı mal vereceklerine inanmak istemiyorum :)
Dönüştürücü ile alakalı olabilir. Farklı bir sistemde denemek en mantıklısı olur.

mthnylmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
Dönüştürücü ile alakalı olabilir. Farklı bir sistemde denemek en mantıklısı olur.
Yok hocam farklı dönüştürücüler de denedim 3 farklı sistemde de denedim bu gün hepsinde görüntü geliyor fakat yeni topladığım sistemde görüntü alamıyorum

Top Bottom