Neler Yeni

Yardım Yeni ekran kartı ı sistemime taktım görüntü alamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Samet Akkuş
Sistemime yeni ekran kartı taktım ekrank kartı çalışıyor ama sistemimde bir türlü görüntü alamadım yardım edecek birisi varmı

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
SEYF
Sistemime yeni ekran kartı taktım ekrank kartı çalışıyor ama sistemimde bir türlü görüntü alamadım yardım edecek birisi varmı
Monitör kablosunu karta taktığından emin ol. Ramleri ekran kartını çıkar tekrardan tak ve bekle biraz

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
Olmuyorsa eski kart ile bios güncelle

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Samet Akkuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramleri. Çıkarıp taktım bios pilinide denedim remlerden belki bir şey vardir dedim onlarada baktım yok görüntü gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olmuyorsa eski kart ile bios güncelle
Eski kartı sattığım için geri dönemem başka bildiğiniz bir yöntem varmı

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
ekran kartında sorun olabilir mi ? deneyebileceğin bir yer varsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Samet Akkuş
ekran kartında sorun olabilir mi ? deneyebileceğin bir yer varsa
Çalışıyor başka bilgisayarda denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bişgisayarım uzun süre açmamıştım o yüzden sorun yapmış olabilirmi

EnsSng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Enes Süngüç
Hocam anakart ve ekran kartı modelini yazabilir misin ?
Bide ekran kartının iyice oturduğundan emin ol ekran kartı pinlerini yumuşak bir şekilde silgiyle temizlemeye çalış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Samet Akkuş
Hocam anakart ve ekran kartı modelini yazabilir misin ?
Bide ekran kartının iyice oturduğundan emin ol ekran kartı pinlerini yumuşak bir şekilde silgiyle temizlemeye çalış.
Asus tuf b450 pro plus anakart ekran kartı msı rtx 3070 gaminx z trio lhr model ekran kartı ekran kartını takmadan önce temizlemiştim zaten pinlere ve giriş yerlerine baktım temizdi bilgisayar her şekilde çalışıyor ama sadece görüntü alamıyorum

EnsSng

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Enes Süngüç
Hocam öncelikle görüntü kablosunu ekran kartına taktığını var sayararak söylüyorum ki anakartının PCİe sürümü 3.0 fakat ekran kartı sürümü PCie 4.0 x16 fakat yine biraz araştırmada çalışması gerektiğini gördüm.
Sendeki olay gerçekten garip.
Yine görüntü kablosunu ekran kartına tak diğer ucunuda monitöre. Kendi kendine "bunu anlamayacak kadar mal değilim" diyebilirsin fakat bir ucunu ekran kartına diğer ucunuda anakart a takanlar var.
Bi ihtimal başka bir monitörde de deneyebilirsin.
İyi Forumlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Samet Akkuş
Hocam öncelikle görüntü kablosunu ekran kartına taktığını var sayararak söylüyorum ki anakartının PCİe sürümü 3.0 fakat ekran kartı sürümü PCie 4.0 x16 fakat yine biraz araştırmada çalışması gerektiğini gördüm.
Sendeki olay gerçekten garip.
Yine görüntü kablosunu ekran kartına tak diğer ucunuda monitöre. Kendi kendine "bunu anlamayacak kadar mal değilim" diyebilirsin fakat bir ucunu ekran kartına diğer ucunuda anakart a takanlar var.
Bi ihtimal başka bir monitörde de deneyebilirsin.
İyi Forumlar
Valaha şöyle söylüyim acaba başka portan görüntü alabilirmiyim bile denedim bütün portlardan görüntü alamadım yüksek ihtimalle ramlerle ilgili olduğunu düşünüyorum başka kasadan ram söküp öyl denicem artıkolmazsa gene yazarım

Top Bottom