Neler Yeni

Yeni kurduğum bilgisayarımda hiçbir uygulamanın açılmaması sorunu hk.

ESPONAS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Semih Kaya
Merhaba,

Bilgisayar donanımlarımı yükselttim. Şuan ki bilgisayarımın özellikleri şu şekildedir;

- AMD Ryzen™ 5 7600
- ASUS TUF GAMING A620M-PLUS AMD A620 AM5 DDR5 6400 2xDP HDMI Çift M2 USB3.2 AURA RGB 2.5Gbit LAN mATX ASUS TUF PROTECTION Anakart
- Kingston Fury Beast DDR5 RGB 16GB (2x8GB) 6000MT/s DDR5 CL40 DIMM
- KIOXIA PCIe M2 1TB EXCERIA PRO NVMe 3D 7300/6400 MB/sn SSD
- AMD Radeon RX580
- PSU : 700W (Marka gerekmiyodur diye düşünüyorum)

Ekran kartı neden düşük seviyede kaldı diye soranlar olacaktır diye düşünüyorum. Bir tek onu değiştiremedim şimdilik. İlerleyen zamanda değiştireceğim.
Asıl sorum şu şekilde, tüm donanımları kasama yerleştirip taktım, bilgisayarı çalıştırdım ve windows 11 kurmaya başladım. Hiçbir sıkıntı olmadan kuruldu ve windows ekranına geldim.
Sonrasında windows güncelleştirmelerinin hepsini yaptım ve AMD sitesine gidip chipset ve ekran kartı driverlarını indirip kurdum bir sıkıntı olmadı.
Sonrasında bilgisayarı kapatıp açtığımda windows ekranı geliyor, başlat menüsü simgeler herşeyi görebiliyorum fakat mouse hareketinden başka hiçbir işlem yapamıyorum. Yani anlayacağınız üzere uygulamalara tıkladığımda açılmıyor, bilgisayarımı kapata bile tıklayınca bilgisayar kapanmıyor. Ekran kartı, işlemci ile darboğaz durumuna giriyor mu acaba diye düşünü ama böyle bir sorun yaratağını sanmıyorum olsa bile. Yardımlarınızı bekliyorum.

Top Bottom